Справа № 22ц - 510 / 09
Головуючий в 1 інстанції - Гудим О.М.
Категорія -27
Доповідач - КочковаН.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2009 року Апеляційний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - Костюченко Н.Є.
суддів - Кочкової Н.О., Григорченка Е.І.
при секретарі - Журавель Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за заявою Закритого акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 боргу за кредитним договором, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2008 року ЗАТ КБ «ПриватБанк» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 боргу за кредитним договором в розмірі 5 869 грн. 95 коп. Ухвалою судді Царичанського районного суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2008 року в прийнятті заяви про видачу судового наказу відмовлено.
В апеляційній скарзі ЗАТ КБ «ПриватБанк», посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалу судді Царичанського районного суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2008 року і передати питання на новий розгляд.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали судді в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія судців приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала судді - скасуванню з наступних підстав.
Відмовляючи в прийнятті заяви ЗАТ КБ «ПриватБанк» про видачу судового наказу, суддя виходив з того, що із заяви, поданої стягувачем, вбачається спір про право, оскільки кінцевий термін повернення кредиту відповідає строку дії картки, а строк дії картки - не зазначено.
Але з таким висновком суду погодитися не можна, оскільки він зроблений з порушенням норм процесуального права.
Як вбачається із матеріалів справи, 06 листопада 2007 року заявою про надання банківських послуг споживчого кредиту (а.с. 2 зворот-5), підписаною боржником та представником банку, між ОСОБА_1 та ЗАТ КБ «ПриватБанк» укладено договір кредиту. При цьому сторонами досягнута домовленість стосовно всіх
2
істотних умов договору: строків дії договору, розміру кредиту, базової процентної ставки, розміру штрафних санкцій за невиконання умов договору, а. також можливості звернення до суду у разі порушення божником строків обумовлених платежів більтше, ніщ на 120 днів (а.с. 3).
Таким чином, укладений сторонами правочин підпадає під перелік вимог, на підставі яких може бути виданий судовий наказ, у зв'язку з чим суддя першої інстанції безпідставно відмовив у видачі судового наказу заявникові.
Посилання судді в ухвалі на те, що в заяві не зазначено кінцевий строк повернення кредиту і тому із заяви вбачається спір про право, є припущенням, крім того боржник у відповідність до ст. 106 ЦПК України не позбавлений права звернутися до суду із заявою про скасування судового наказу.
Тому апеляційний суд вважає, що ухвала судді першої інстанції у відповідність до п.3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд.
Керуючись п.3 ч.1 ст. 312 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Ухвалу судді Царичанського районного суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2008 року скасувати, справу направити в той же суд для повторного вирішення питання про прийняття заяви про видачу судового наказу.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.