ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
про визнання боржника банкрутом
01.06.06 Справа № 21/116/06
Суддя Черкаський В.І.
розглянувши матеріали
за позовом Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Мелітополь Запорізької області
до відповідача: Приватного підприємця Подшивалової Тетяни Львівни, м. Мелітополь Запорізької області
про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява підлягає поверненню позивачеві на підставі наступного.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 05.06.2006р. позовна заява Мелітопольської ОДПІ Запорізької області залишена без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Вказаною ухвалою позивачу зазначені недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлено строк, достатній для усунення недоліків, а саме до 05.06.2006р.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує не пізніше наступного дня після надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.
У встановлений судом строк недоліки позовної заяви позивачем не усунені.
Про це свідчить наступне.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 05.05.2006р. позивачу зазначено, що у строк до 05.06.2006р. йому слід надати суду позовну заяву та її копію, в якій вказати зміст позовних вимог і виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги (детальний та обґрунтований розрахунок стягуваної суми із зазначенням часу виникнення боргу, зазначенням підстав виникнення боргу (в результаті чого).
05.06.2006р. до господарського суду Запорізької області від позивача надійшов супровідний лист від 02.06.2006р. №11317/10-010 в якому зазначено, що Мелітопольська ОДПІ на виконання ухвали господарського суду Запорізької області №02-12а/13755 надає позовну заяву та її копію для відповідача.
В якості додатків до вказаного супровідного листа надані три примірника адміністративного позову про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
Зі змісту цих примірників адміністративного позову вбачається, що позивачем виконано вимогу ч.4 ст.106 КАС України щодо зазначення у позовній заяві змісту позовних вимог і викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Всі надані примірники адміністративного позову підписані виконуючим обов’язки начальника Мелітопольської ОДПІ Поповим А.М., в той час як перша позовна заява підписана іншою особою - Яровим І.І. При цьому жодного документа, який засвідчує повноваження Попова А.М. не надано.
Пунктом 7 ст.56 КАС України визначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи (п.2 ст.58 КАС України).
Крім того, згідно ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Надані 05.06.2006р. примірники не містять дати підписання адміністративного позову.
Зазначення номеру та дати (№11318/10-020 від 02.06.2006р.) на титульному листі позовної заяви є лише відомостями про дату вихідної кореспонденції позивача, що не є тотожнім з датою підписання.
Дата підписання позовної заяви не може бути пізнішою дати вихідної кореспонденції позивача при відправці цієї заяви на адресу господарського суду, але не завжди співпадає з цією датою відправки позовної заяви адресату.
Крім того, зі змісту ч.4 ст.106 КАС України про те, що “позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання” вбачається, що ця дата підписання повинна зазначатися саме поряд (тобто нижче, вище або збоку) підпису особи, що підписує позовну заяву.
До того ж, графа “дата підписання позовної заяви” при оформлені позовної заяви виконавцем Козиком передбачена і є в наявності нижче підпису виконуючого обов’язки начальника Мелітопольської ОДПІ Попова А.М., але ця графа не заповнена.
Таким чином, усунувши одні недоліки, зазначені в ухвалі господарського суду Запорізької області від 05.05.2006р. про залишення позовної заяви без руху, позивач допустив нове порушення вимог ст.106 КАС України, якою регламентовано вимоги до позовної заяви.
Тобто, цілком очевидно, що позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві.
При цьому господарський суд враховує, що КАС України не передбачено можливості повторного залишення без руху позовної заяви після того, як сплинув строк, зазначений судом для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява Мелітопольської ОДПІ Запорізької області повертається позивачеві.
Згідно ч.6 ст.108 КАС України залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись п.1 ч.3, ч.4 ст. 108, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позивачеві позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Соловйов В.М.
дата призначення ліквідатора 01.06.06
ліквідатор: Нікітенко Микита Олександрович