Судове рішення #4366767

.

 Справа № 2-446/2009р.

 

Р І Ш Е Н Н Я       

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


12 березня 2009 року м.Вільнянськ


Вільнянський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді - Надворної О.С.,

при секретарі Нешта - Л.В.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Вільнянськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі-продажу житлового будинку та визнання права власності ,-


ВСТАНОВИВ:


 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі-продажу житлового будинку та визнання права власності.

 

Заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що 10.02.2009 року між нею у якості покупця та відповідачем ОСОБА_2., у якості продавця, було укладено в простій письмовій формі договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1. Але, як зазначає позивач, після того як нею були виконані всі необхідні умови договору, а саме вона сплатила в ОСОБА_2. гроші за придбане нерухоме майно, вони не змогли оформити вищезазначений договір купівлі-продажу нотаріально, оскільки з'ясувалося, що у відповідача відсутні всі необхідні правовстановлюючі документи на будинок.


В зв'язку з цим позивач прохає суд визнати укладений між нею та відповідачем договір дійсним і виконаним, та визнати за нею право власності на будинок АДРЕСА_1


Відповідач ОСОБА_2. в попередньому судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, не заперечує проти його задоволення. При цьому пояснив суду, що вищезазначений будинок він придбав в 1992 році в совхозі "Петромихайлівський", а потім дійсно продав цей будинок ОСОБА_1. відповідно з умовами укладеного 10.02.2009 року між ними договору купівлі-продажу. При цьому відповідач зазначив, що він не заперечує проти розгляду справи у попередньому судовому засіданні.

-2-


Суд, вивчивши матеріали справи, враховуючи визнання позову відповідачем та згоду сторін на розгляд справи в попередньому судовому засіданні, вважає можливим на підставі ч.4 ст. 130 ЦПК України ухвалити рішення по даній цивільній справі у попередньому судовому засіданні.


 Вислухавши сторони, дослідивши надані ними докази, а також матеріали справи, суд дійшов наступних висновків:


Будинок АДРЕСА_1 дійсно належав на праві власності ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу будинку, укладеного 24.12.1992 року між ним (в якості покупця) та совхозом "Петромихайлівським" Вільнянського району Запорізької області (в якості продавця), посвідченого 24.12.1992 року секретарем виконавчого комітету Петро-Михайлівської сільської ради народних депутатів Вільнянського району Запорізької області, та зареєстрованого в реєстрі за № 173 (а.с.10). На підстав цього договору ОП ЗМБТІ були внесені відповідні зміни в технічний паспорт будинку, і його власником зазначено ОСОБА_2. (а.с.7-9).


 Отже, вищенаведені факти свідчать, що на момент укладення сторонами у справі договору купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1, цей будинок дійсно на законних підставах перебував у власності ОСОБА_2., і останній відповідно мав право розпоряджатися належним йому майном.


 Надані позивачем письмові докази підтверджують, що вони з відповідачем домовилися щодо всіх істотних умов договору купівлі-продажу будинку, але при цьому не засвідчили договір нотаріально.

Факт виконання позивачем всіх необхідних умов укладеного договору підтверджено відповідачем в судовому засіданні.

Згідно ч.1 с. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами, не підлягають доказуванню.


 Відповідно до ч.2 ст. 220 ЦПК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.


 Звернення позивача до суду із позовом про визнання права власності є передбаченим законом способом захисту цивільного права відповідно до ст., ст. 16, 392 ЦК України.


  Таким чином, керуючись ч.4 ст. 174 ЦПК України, суд вважає за можливе задовольнити позов в повному обсязі, оскільки це не суперечить закону, не порушує прав, свобод чи інших інтересів осіб.


  -3-


Керуючись: ст.10, 61, ч.4 ст. 130, 174, 212, 215, 294 ЦПК України, суд

 

  ВИРІШИВ :


 Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі-продажу житлового будинку та визнання права власності - задовольнити в повному обсязі.


 Визнати дійсним і виконаним укладений 10.02.2009 року між ОСОБА_2 (як продавцем) і ОСОБА_1 (як покупцем) договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1.


 Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.


Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Вільнянського районного суду Запорізької області заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.





Суддя:    О.С. Надворна





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація