Справа№2-а-1/07;
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Нововолинськ 17 січня 2007 року
Нововолинський міський суд Волинської області під головуванням
судді Свередюка А.В.
за участю секретаря Кушнірук Ю.Г.
за участю позивача ОСОБА_1
за участю представників відповідача Венгловської О. А., Лободи Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до управління Пенсійного фонду України в М.Нововолинську про стягнення недорахованої пенсії з 1 січня 2004 року по 1 вересня 2006 року та стягнення з 1 вересня 2006 року щомісячно по 1245,11 грн. пенсії до чергового перерахунку
встановив:
4 вересня 2006 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до управління Пенсійного Фонду України. Свої вимоги мотивує тим, що при переході 27 січня 2003 року з пенсії по інвалідності на пенсію по віку управління Пенсійного Фонду в М.Нововолинську не зарахувало до підземного стажу робітника очисного вибою, як це передбачено Постановою Державного комітету СРСР по праці і соціальним питанням від 4 березня 1991 року НОМЕР_1 та ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 10 січня 1995 року по 27 січня 2003 року час перебування на пенсії по інвалідності внаслідок втрати працездатності по 3 місяці за кожний повний рік роботи робітником очисного вибою.
Свої вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що після перерахунку пенсії 1 січня 2004 року він в липні 2006 року звернувся до управління Пенсійного Фонду України в М.Нововолинську про перерахунок пенсії на підставі ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", так як працював після останнього перерахунку пенсії в серпні-жовтні 2004 року. Відповідач відмовив у перерахунку.
ОСОБА_1 позов підтримав і пояснив, що при переході з пенсії по інвалідності на пенсію по віку на пільгових умовах 27 січня 2003 року відповідач призначив пенсію у відповідності до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" не в тій частині де право виход> на пенсію мають працівники, які мають не менше 25 років стажу роботи на підземних роботах, а призначили пенсію, як працівнику який має 20 років стажу провідної професії, а саме робітника очисного вибою. Тим самим йому не дорахували до страхового стажу по 3 місяці за кожний повний рік роботи в якості робітника очисного вибою, включаючи і стаж за перебування на пенсії по інвалідності з жовтня 1995 року по січень 2003 року.
ОСОБА_1 пояснив, що після останнього перерахунку пенсії і і січня 2004 року він працював, за нього сплачувалися страхові внески за період серпень-жовтень 2004 року і тому відповідач зобов'язаний зробити перерахунок пенсії у відповідності до ч.4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але відмовив у перерахунку.
Представник відповідача Венгловська О.А. позов не визнала і пояснила, що ОСОБА_1 звернувся із заявою про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію по віку на пільгових умовах 27 січня 2003 року. Так як на момент звернення він мав більше 20 років стажу роботи по основній спеціальності" робітника очисного вибою, то йому була призначена пенсія у відповідності до ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення". У стаж роботи робітником очисного вибою йому було зараховано час перебування па пенсії по інвалідності, як це передбачено Законом України "Про охорону праці".
Венгловська О.А. пояснила, що в липні 2006 року було відкликано огляд № 9 Міністерства праці та соціального захисту населення та Пенсійного Фонду України і тому управління Пенсійного Фонду України в М.Нововолинську перестало робити перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які після останнього перерахунку 1 січня 2004 року не мають 24 місяців страхового стажу.
Аналогічні пояснення надала представник відповідача Лобода Ю.В.
Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1 представників відповідача Венгловської О.А., Лободи Ю.В., дослідивши матеріали справи в їх сукупності суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.
Дослідивши заяву ОСОБА_1 від 23 січня 2003 року в якій він просить перевести на пенсію по віку з пенсії по інвалідності (а.с.69), розпорядження управління Пенсійного Фонду України в М.Нововолинську про призначення пенсії по віку від ЗО січня 2003 року (а.с.68), послідуючі перерахунки пенсій на підставах передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення" та інших нормативно-правових актів (а.с.70, 71, 72) у 2003 році суд приходить до висновку, що при переході на пенсію по віку з пенсії по інвалідності з 27 січня 2003 року управління Пенсійного Фонду України в м.Нововолинську з урахуванням вимог ст. 11 Закону України "Про охорону праці" ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" станом на 27 січня 2003 року визначило, що ОСОБА_1 має більше 20 років стажу роботи по провідній професії робітника очисного вибою і призначило пенсію по віку з врахуванням раніше визначеної для призначення пенсії по інвалідності заробітної плати, пільг та надбавок визначених законодавством.
Із заяви про перерахунок пенсії (а.с.72) та розпорядження управління Пенсійного Фонду України в М.Нововолинську (а.с.73) вбачається, що ОСОБА_1 на підставах та умовах передбачених законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 1 січня 2004 року було проведено перерахунок пенсії.
Послідуючі перерахунки пенсії ОСОБА_1 у 2004-2006 роках проводилися на підставах передбачених законодавчими актами, (а.с.74-78).
З довідки ВКФ "ІНФОРМАЦІЯ_1" (а.с. 13), довідки про середню заробітну плат\ (а.с. 14), розгорнутої виписки з облікової картки застрахованої особи (а.с. 15), індивідуальних відомостей про застраховану особу за 2004 рік (а.с. 16). довідки про страховий стаж ОСОБА_1 (а.с. 17), додатка до довідки ОК-2 (а.с. 18) вбачається, що ОСОБА_1 з серпня 2004 року по листопад 2004 року працював на ВКФ "ІНФОРМАЦІЯ_1", отримував заробітну плату, оплачував страхові внески, ВКФ "ІНФОРМАЦІЯ_1" сплачувала страхові внески за застраховану особу ОСОБА_1
У відповідності до ч.1 ст.1, ч,1, 3 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж-період (строк) протягом якого сооба підлягає загальнообов'язковому страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, який обчислюється в місяцях.
Частина 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Представники відповідача Венгловська О.А. та Лобода Ю.В. не вказали при розгляді справи жодного нормативно-правового акта в якому було би вказано, що після призначення, а перерахунку пенсії особа повинна була пропрацювати 24 місяці і тільки після цього і після двох років від останнього перерахунку вона має право на новий перерахунок.
Посилання на роз'яснення Міністерства Юстиції України від 26 липня 2006 року за №21-46-915 (а.с.54) є незаконним, так як даному Міністерству не надано право давати роз'яснення щодо застосування Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Стаття 103 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає, що центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики надає разом з Пенсійним Фондом роз'яснення з питань призначення, перахунку та виплати пенсій відповідно до цього закону.
Міністерство праці та соціальної політики Пенсійний Фонд України 23 березня 2006 року за № НОМЕР_2; НОМЕР_3надали огляд №2, який був обов'язковим для суб'єктів пенсійного законодавства, за яким управління Пенсійного Фонду України в М.Нововолинську перерахувало пенсії пенсіонерам, які не мали 24 місяці страхового стажу після останнього перерахунку (а.с.99) (а.с.28).
5 липня 2006 року Міністерство праці та соціального захисту населення та Пенсійний Фонд України відкликало огляд № 9 (а.с. 64). 24 липня 2006 року Міністерство праці та саціального захисту населення та Пенсійний Фонд України видали роз'ясенння огляду питань і відповідей щодо перерахунків пенсій згідно із частиною 4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за яким право на перерахунок пенсії після останнього перерахунку мають пенсіонери, які не мають 24 місяці страхового стажу (а.с.63).
Таким чином у суді встановлено, що після перерахунку пенсії 1 січня 2004 року ОСОБА_1 з 5 серпня 2004 року по 29 жовтня 2004 року працював на ВКФ "ІНФОРМАЦІЯ_1" за нього сплачувалися щомісячно страхові внески у розмірі передбаченому в законі і тому йому слід перерахувати пенсію в порядку передбаченому ст.42ч,4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з моменту подачі заяви з 28 липня 2006 року (а.с.20).
Керуючись ст. 159, 161, 162, 167 КАС України, ст. 1 1 Закот- України
"Про охорону праці", ст.1, 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування" ;:
в и р і ш и в
Позов задовольнити частково.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в М.Нововолинську перерахувати ОСОБА_1в порядку передбаченому ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсію призначену з 27 січня 2003 року та перераховані} станом на 1 січня 2004 року з урахуванням страхового стажу з 5 серпня 2004 року по 29 жовтня 2004 року.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова може бути оскарженою в апеляційному порядку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суд} першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанов}- суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий підпис
Згідно з оригіналом
Суддя А.В. Свередюк