Судове рішення #436167
2-504/2006

2-504/2006

2-34/2007

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 січня 2007 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області у

складі головуючого: судді -                       Партоліної І.П.

при секретарі                                                         Довгій С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Новоархангельськ цивільну справу за позовом ВАТ "Кіровоградобленерго" в особі якого виступає Новоархангельський РЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією ,-

ВСТАНОВИВ:

ВАТ «Кіровоградобленерго» в особі якої виступає Новоархангельський РЕМ звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електроенергією в сумі 603,09 грн , мотивуючи свої вимоги тим, що 26 січня 2006 року під час проведення перевірки працівниками Новоархангельського РЕМ ВАТ «Кіровоградобленерго» було виявлено, що відповідач порушив Правила користування електричною енергією способом гальмування роботи механізму лічильника шляхом підключення споживачем фазозсувного трансформатора-фаза на 3 клемі. На підставі чого було складено акт про порушення правил користування електроенергією НОМЕР_1 та зроблено перерахунок згідно Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ і нараховано 1008 грн.96 коп. нанесених матеріальних збитків.

Після направлення відповідачці претензії про сплату боргу, остання 17.03.2006 року частково сплатила нанесені збитки в сумі 100 грн, однак різницю в сумі 908 грн.96 коп. до даного часу не відшкодувала.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсясі і просив суд їх задовольнити.

Відповідачка про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину неявки до суду не повідомила. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши докази з іншими матеріалами справи в сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Судом     встановлено,      що             відповідачка     є     споживачем     електроенергії

Новоархангельської філії ВАТ "Кіровоградобленерго".

Правовідносини сторін регулюються п.42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, згідно яких споживач електроенергії зобов'язаний забезпечувати належний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових приладів, а також оплачувати спожиту електроенергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та Правил.

Порушення ОСОБА_1 Правил користування електричною енергією підтверджується актом про порушення правил користування електроенергією НОМЕР_1 та розрахунком кількості недоврахованої електроенергії та її вартості та

 

поясненням самого відповідача з приводу даного порушення (а.с.6-8).

Угодою про погашення боргу від 14.02.2006 року визначено, що споживач визнає свій борг за недовраховану електричну енергію згідно Акту в сумі 1008 грн.96 коп. Дана угода  ОСОБА_1 підписана 14.02.2006 року (а.с.9).

Копією платіжного повідомлення від 17.03.2006 року засвідчено, що ОСОБА_1 по акту НОМЕР_1частково оплатила борг в сумі 100 грн. (а.с.12).

Так як в матеріалах справи відсутні докази про повернення боргу в повному розмірі, даний позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись п. 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, ст.ст. 15, 526, 530, 714, 1166 ЦК України, ст.ст.212, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ "Кіровоградобленерго" матеріальні збитки, завдані внаслідок порушення Правил користування електричною енергією в сумі 908 грн.96 коп. на розподільчий рахунок № 260313241425 в ПІБ М.Кіровоград, МФО 323475, код 23226362, а також судові витрати по сплаті судового збору в сумі 51 грн. та виттрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 30 грн на розрахунковий рахунок 26003363331850 в ПІБ М.Кіровоград, МФО 323301, код 23226362.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Новоархангельський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарженя і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація