Судове рішення #436055
Справа №22-ц-100 2007 p

Справа №22-ц-100 2007 p.                                           Головуючий у 1 інстанції - Семенюк І.М.

Категорія 39                                                                   Суддя-доповідач - Батюк А.В.

УХВАЛА

іменем   України

24 січня 2007 року                                                                                        м. Суми

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого - Шевченка В.А.,

суддів              - Батюка А.В., Лузан Л.В.,

з участю секретаря судового засідання - Назарової О.М.,

та осіб, які беруть участь у справі - позивача ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2, представника ВАТ "Конотопський арматурний завод" - Мирон О.М.,

розглянула у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі

на рішення Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 20 листопада 2006 року

у справі за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства "Конотопський арматурний завод", треті особи: управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі, управління праці та соціального захисту населення, про встановлення факту роботи у важких і шкідливих умовах праці,

встановила:

В апеляційній скарзі управління ПФУ в м. Конотопі, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

При цьому вказувало, що робота позивача на посаді машиніста двигунів внутрішнього згорання підтверджується відповідними заявами, наказами, записами у трудовій книжці.

Рішенням Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 20 листопада 2006 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Встановлено факт роботи ОСОБА_1 в якості машиніста компресорних установок, зайнятого під час роботи з шкідливими речовинами не нижче 3 класу небезпеки ВАТ "Конотопський арматурний завод" у період з 1 січня 1974 року по 31 грудня 1990 року та з 1 січня 1993 року по 13 травня 1996 року.

У задоволенні позовних вимог щодо роботи в якості машиніста компресорних установок, зайнятого під час роботи з шкідливими речовинами не нижче 3 класу небезпеки ВАТ "Конотопський арматурний завод" у період з 1 січня 1991 року по 31 грудня 1992 року відмовлено.

 

2

Вивчивши матеріали справи і перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, з 10 жовтня 1973 року по 13 травня 1996 року ОСОБА_1 працював у ВАТ "Конотопський арматурний завод" на різних посадах, а саме:

з 10 жовтня 1973 року - вантажником (наказ НОМЕР_1);

з 1 вересня 1974 року - машиністом компресорних установок по 3 розряду (наказ НОМЕР_2);

з 1 квітня 1985 року - машиністом двигунів внутрішнього згорання (наказ НОМЕР_3).

Наказом НОМЕР_4 відповідно до протоколу НОМЕР_5 засідання комісії про невідповідність запису в трудовій книжці ОСОБА_1 атестації робочого місця внесено зміни в трудову книжку позивача, а саме:

· у записі НОМЕР_6, запис в графі 3 викласти в слідуючій редакції: "Переведений у тому ж цеху машиністом компресорних установок при роботі з шкідливими речовинами не нижче 3 класу небезпеки по 4 розряду";

· у записі за НОМЕР_7 запис в графі 3 викласти в слідуючій редакції: "Переведений у тому ж цеху машиністом компресорних установок при роботі з шкідливими речовинами не нижче

3 класу небезпеки по 5 розряду";

-              у записі НОМЕР_8 запис у графі 3 викласти в слідуючій

редакції: "У зв'язку з реорганізацією цеху №3, переведений у цех №2 машиністом

компресорних установок при роботі з шкідливими речовинами не нижче 3 класу небезпеки по 5 розряду".

Наказом НОМЕР_10 у зв'язку з неповним внесенням змін до трудової книжки ОСОБА_1 внесено зміни у наказ НОМЕР_9 "Про звільнення з роботи ОСОБА_1" назву професії "машиніст двигунів внутрішнього згорання", замінено на "машиніст компресорних установок при роботі з шкідливими речовинами не нижче 3 класу небезпеки".

Відповідно до п. 2.5 Інструкції "Про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях" №201 від 31 березня 1987 року затвердженої постановю Держкомпраці у випадку виявлення неправильного або неточного запису відомостей у роботі, переведенні на іншу постійну роботу, про нагороди та заохочення та інше, виправлення здійснюються адмінстрацією того підприємства, де був внесений відповідний запис.

Виходячи з вище викладеного, суд першої інстанції дійшов до обгрунтованого висновку про те, що ОСОБА_1 працював на ВАТ "Конотопський арматурний завод" на посаді машиніста компресорних установок.

Не можна погодитися з доводами апелянта про порушення судом п. 20 "Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсії у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", оскільки у позивача є трудова книжка, у якій зроблено виправлення про роботу у відповідності до чинного законодавства.

Посилання апелянта на висновок головного експерта з умов праці Сумської обласної державної адміністрації також не спростовують висновків суду, оскільки судом було встановлено факт роботи позивача на посаді машиніста компресорних установок, а не тотожність вказаної посади з посадою машиніста двигунів внутрішнього згорання.

 

3

Всупереч ст. 60 ЦПК України апелянт не довів тих обставини, на які він посилався, як на підставу своїх заперечень.

Виходячи з викладеного вище, при розгляді даної справи місцевий суд належним чином з'ясував та перевірив доводи кожної сторони, обґрунтував висновки викладені в рішенні.

Колегія суддів вважає, що рішення суду узгоджується з доказами наявними у справі і відповідає вимогам норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його зміни або скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313, 315 ЦПК України, колегія судців

ухвалила:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі відхилити, а рішення Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 20 листопада 2006 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація