Судове рішення #435969
Справа № 22-а 1382-06

Справа № 22-а 1382-06                                     Головуючий у 1 інстанції Іванюта Т.Є.

Категорія                                                     Доповідач Дьоміна О.О.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 року колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду

Київської області у складі:

Головуючого: Дьоміної О.О.

Суддів:        Мережко М.В., Данілова О, М.

При секретарі: Колесник Н.І.

розглянувши матеріали адміністративної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на апеляційне оскарження ухвали Кагарлицького районного суду Київської області від 09 листопада 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицької міської Ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання незаконними дій суб»екта владних повноважень

заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів,-

ВСТАНОВИЛА:

У жовтні 2006 р. позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що в серпні 2006 р. вона звернулася до Кагарлицької міської Ради з заявою про передачу їй для ведення особистого селянського господарства земельної ділянки розміром 0,16 га, яка розташована біля її будунку за адресою АДРЕСА_1 та знаходиться в її користуванні з 1989 р., в чому їй було відмовлено, так як зазначена земельна ділянка знаходиться у користуванні ОСОБА_2, вважала відмову необгрунтованою, просила задоволити позов.

Ухвалою судді від 30 жовтня 2006 р. позовна заява залишена без руху, з наданням позивачці терміну до 08 листопада 2006 р. для виправлення недоліків.

Ухвалою судді від 09 листопада 2006 р. позовна заява визнана неподанною та повернута позивачці.

Не погоджуючись з данною ухвалою позивачка подала апеляційну скаргу, в якій просила ухвалу скасувати, посилаючись на її незаконність.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

Повертаючи позовну заяву позивачці, суддя обґрунтовував свої висновки тим, що вона не виправила недоліки позовної заяви.

Проте  з   такими   висновками   повністю   погодитись   неможливо,   оскільки   вони   не відповідають матеріалам справи та вимогам закону.

Так, Стаття 105 передбачає

Форма і зміст адміністративного позову

1. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.    Позовна   заява   може  бути  надіслана  до

 

адміністративного суду поштою.

2.  На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.

3.  Адміністративний позов може містити вимоги про:

 

1)  скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2)  зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3)  зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4)  стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5)  виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6)  встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

4. Позовна заява може містити, крім визначених частиною

третьою цієї статті, інші вимоги на захист прав, свобод чи

інтересів у сфері публічно-правових відносин.

Стаття 106 передбачає

Вимоги до позовної заяви

1. У позовній заяві зазначаються:

1)  найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2)  ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3)  ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової, чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4)  зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

5)  у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

 

2.  На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

3.  До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

4.  Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

5.  Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Крім цього, судця зазначаючи, що недоліки позовної заяви не усунуті не звернув уваги на нову редакцію позовної заяви від 07.11. 2006 р. та вимоги ст.ст. 49,51 КАС України, згідно яких зазначені недоліки позивач має право усунути до закінчення судового розгляду.

За таких обставин доводи судді не можуть вважатися законними та обгрунтованими, тому ухвала є незаконною та такою що підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 199 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

Ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволити.

Ухвалу Кагарлицького районного суду Київської області від 09 листопада 2006 року  -скасувати, справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація