Справа № 22-а-1403 Категорія 37
Головуючий у 1 інстанції Теремецька Н.Ф.
Доповідач Лащенко В.Д.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі: головуючого - Лащенка В.Д. суддів - Корзаченко І.Ф., Червінко К.С. при секретарі - Зозулі Н.С.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на постанову Славутицького міського суду від 20 жовтня 2006 року у справі за позовами ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Київській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про зобов'язання внести зміни до трудової книжки та наказу про звільнення, здійснення перерахунку пенсії, відшкодування шкоди,
встановила:
У серпні 2006 року до суду звернулись позивачі з позовами, в яких вони просили зобов'язати ГУ МНС України в Київській області внести зміни до трудових книжок, наказів про їх звільнення щодо стажу роботи та відшкодувати моральну шкоду.
Ухвалою суду зазначені позови об'єднані в одне провадження. Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що відповідачем в порушення вимог постанови KM України № 393 від 17.07.1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" не правильно підрахована вислуга років в пільговому обчисленні, чим завдана їм моральна шкода.
У судовому засіданні позивачі уточнили позовні вимоги та просили суд зобов'язати ГУ МВС України в Київській області внести зміни до трудових книжок, наказів про їх звільнення щодо вислуги років в пільговому обчисленні, стягнути гроші на відшкодування моральної шкоди та зобов'язати зробити перерахунок пенсії в зв"язку з неправильним підрахуванням вислуги років, мотивуючи тим, що Управління державної пожежної охорони в Київській області на момент виходу їх на пенсію було структурним підрозділом ГУ МВС України в Київській області, а тому накази про їх звільнення, записи в трудових книжках здійснювалось ГУ МВС України в Київській області і на даний час вони являються пенсіонерами ГУ МВС України в Київській області.
Судом в якості співвідповідача було залучено ГУ МВС України в Київській області.
Постановою Славутицького міського суду від 20 жовтня 2006 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційних скаргах ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 просять скасувати постанову суду, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права.
Апеляційні скарги не підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 01.10.1973 року по 11.04.1997 року перебував на службі в органах внутрішніх справ в державній пожежній охороні, з них в період з 14.10.1987 року по 11.04.1997 року по охороні ЧАЕС, приймав участь у заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та знаходився в зоні відчуження, в період з 29.04.1986 року по
04.05.1986 року, працюючи оперуповноваженим режимного відділу ГУ ВТУ
МВС УРСР, перебував в м. Прип'яті, тобто приймав участь в ліквідації
наслідків аварі на ЧАЕС, що підтверджується копією маршрутного листа та
випискою з його послужного списку. Відповідно до витягу з наказу про
звільнення НОМЕР_1 від 23.04.1997 року вислуга років ОСОБА_1 в ОВС
складає в календарному обчисленні 23 роки 6 місяців 10 днів, в пільговому
обчисленні - 27 років 8 місяців 1 день. З оглянутої пенсійної справи вбачається,
що вислуга років позивача, в тому числі і в пільговому обчисленні, становить 27
років 7 місяців 5,5 днів.
Позивач ОСОБА_2 з 01.07.1981 року по 06.06.2002 року перебував на службі в органах внутрішніх справ в державній пожежній охороні, з них в період з 30.10.1987 року по 06.06.2002 року - по охороні ЧАЕС, приймав участь у заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується копією трудової книжки, копією маршрутного листа та випискою з його послужного списку. Відповідно до витягу з наказу про звільнення від НОМЕР_2 від 20.05.2002 року вислуга років ОСОБА_2 складає в календарному обчисленні 20 років 11 місяців 15 днів, в пільговому обчисленні 26 років 5 місяців, 26 днів. Як вбачається з оглянутої в суді пенсійної справи позивача, вислуга років, в тому числі в пільговому обчисленні, становить 28 років 7 місяців 4,5 днів.
Позивач ОСОБА_3 з 20.06.1983 року по 15.01.2001 року перебував на службі в органах внутрішніх справ в державній пожежній охороні, з них в період з 08.09.1988 року по 15.01.2002 року - по охороні ЧАЕС, приймав участь у заходах по ліквідації наслідків на ЧАЕС, в період з 11.10.1987 року по
20.05.1987 року, працюючи в 7- СДПЧ по охороні м.Сміла Черкаської області
приймав участь в заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що
підтверджується копією трудової книжки, копією маршрутного листа та
випискою з його послужного списку.
Відповідно до витягу з наказу про звільнення від 22.01.2002 року НОМЕР_3 вислуга років ОСОБА_3 в календарному обчисленні складає 17 років 6 місяців 25 днів, в пільговому обчисленні 22 роки 11 місяців 16,5 днів. Як вбачається з оглянутої в судовому засіданні пенсійної справи позивача, вислуга років, в тому числі в пільговому обчисленні, складає 25 років 2 місяці 17,5 дня.
Згідно ст.17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" порядок обчислення вислуги років для призначення пенсій відповідно до цього Закону особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.З ПКМУ № 393 від 17 липня 1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" до вислуги років для призначення пенсії зараховується на пільгових умовах:
- одни місяць служби за три місяці - час виконання робіт, пов"язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 1 січня 1988 року.
· один місяць служби за півтора - час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 1 січня 1993 року року.
· один місяць за півтора проходження служби особами рядового і начальницького складу державної пожежної охорони в її підрозділах на атомних електростанціях.
Час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також час проходження служби на ЧАЕС підрахований в пільговому обчисленні, виходячи з фактичного часу виконання цих робіт та проходження служби на підставі маршрутних листів і підтверджується відповідними розрахунками вислуги років у пенсійних справах позивачів.
Як вбачається з оглянутих в суді пенсійних справ, вислуга років в пільговому обчисленні позивачам з 1 січня 1993 року підрахована відповідно до Положення " Про введення вахтового методу несення служби особовим складом органів і підрозділів внутрішніх справ УРСР в зоні ЧАЕС", затверджене наказом МВС УРСР від 27.08.1990 року № 253, а в подальшому відповідно до Положення про вахтовий метод служби (роботи) органів і підрозділів внутрішніх справ України в зоні відчуження і зоні безумовного (обов"язкового) відселення Чорнобильської АЕС, затвердженого наказом МВС України від 21.12.2000 № 920, зареєстрованого в МЮУ 27.03.2001 року за № 279/5470. Тобто, в пільговому обчисленні в вислугу років позивачам зараховано час перебування на вахтах у зоні відчуження.
За таких обставин суд обґрунтовано відмовив позивачам у задоволенні позовних вимог.
Доводи апеляційних скарг позивачів не можуть бути враховані, оскільки не грунтуються на вимогах чинного законодавства.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 198, 200 КАС України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційні скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Славутицького міського суду від 20 жовтня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.