АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2008 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:
головуючого - судді Слинька С. С. ,
суддів - Єфімової О.І., Ходаса В.І.,
за участю прокурорів - Оржинік Н.В., Точиліна С. В.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання Генерального
прокурора України Медведька О. про перегляд в порядку виключного провадження
постанови Оболонського районного суду м. Києва від 24 листопада 2003 року.
Цією постановою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1, не судимого, який обвинувачувався по ст. 367 ч. 2 КК України, звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст. 6, ст. 1 п. "є" Закону України "Про амністію" від 11 липня 2003 року, а провадження по кримінальній справі закрито.
Згідно постанови, підставами для застосування амністії до ОСОБА_1 стали наявність у нього тяжких захворювань, що перешкоджають відбуванню покарання та підпадають під визначення Переліку захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України № 3/6 від 18 січня 2000 року, а також те, що він обвинувачувався у вчиненні з необережності злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.
Наявність у ОСОБА_1 відповідних захворювань підтверджувалась висновком комісійної експертизи № 50 від 04 березня 2002 року.
У своєму поданні Генеральний прокурор України вказував, що проведеним розслідуванням у справі щодо ОСОБА_1 були встановлені підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, оскільки було зібрано достатньо даних, які вказують на відсутність у ОСОБА_1 захворювань, що стали підставою для застосування щодо нього Закону України "Про амністію" від 11 липня 2002 року, а тому просив постанову скасувати, а кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 направити до Генеральної прокуратури України для додаткового розслідування.
Вислухавши доповідь судді, пояснення прокурора, який підтримав подання та просив постанову суду скасувати, а справу направити до Генеральної прокуратури України для додаткового розслідування, вивчивши матеріали справи та матеріали
Справа № 9-1 Категорія КК: 367 ч. 2 Головуючий у першій інстанції - Мамонтова І.Ю. Доповідач - Слинько С. С.
2
розслідування нововиявлених обставин, обговоривши доводи, викладенні у поданні, колегія судців вважає, що подання не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 400-6 КПК України, перегляд постанови про закриття справи за нововиявленими обставинами допускається лише протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності і не пізніше одного року з дня виявлення нових обставин.
Як вбачається з постанови Оболонського районного суду м. Києва від 24 листопада 2003 року, про скасування якої йдеться у поданні, ОСОБА_1 обвинувачувався по ст. 367 ч. 2 КК України, як службова особа, яка у 1999 році вчинила службову недбалість внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
Оскільки ст. 367 ч. 2 КК України передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше п'яти років, цей злочин, відповідно до ст. 12 КК України, .є злочином середньої тяжкості, а тому, згідно ст. 49 КК України, строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за його вчинення складає п'ять років.
Таким чином, встановлений законом строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, у вчиненні якого обвинувачувався ОСОБА_1, сплинув у 2004 році, а тому перегляд постанови суду про закриття кримінальної справи щодо нього за нововиявленими обставинами є неможливим.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 394, 400-6, 400-10 КПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Відмовити у задоволенні подання Генерального прокурора України про скасування за нововиявленими обставинами постанови Оболонського районного суду м. Києва від 24 листопада 2004 року про закриття за амністією провадження у кримінальній справі про обвинувачення ОСОБА_1 по ст. 367 ч. 2 КК України.