Судове рішення #435887
Справа № 2-35/2007р

Справа № 2-35/2007р.

УХВАЛА

23 січня 2007р.   Маньківський районний суд, Черкаської області

в складі: головуючого-судді                                                                    B.C. КСЕНОФОНТОВ

при секретарі                                                                                        Н.В. ФІЛШЧАК

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. МанькІвка справу за позовом відкритого акціонерного товариства канівський маслосирзавод" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної організації внаслідок розтрати ввірених працівнику коштів

ВСТАНОВИВ: Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення матеріальної шкоди., заподіяної організації внаслідок розтрати ввірених працівнику коштів.

На підставу своїх вимог спирається на те, що ОСОБА_1 починаючи з 11.06.2006 року працювала на ВАТ „Канівський маслосирзавод" на посаді зІНФОРМАЦІЯ_2 згідно наказу НОМЕР_1.

Згідно договору про повну матеріальну відповідальність від 16.06.2006 р. на відповідача було покладено повну матеріальну відповідальність за збереження ввірених їй матеріальних цінностей та грошових коштів.

15.08.2006р. згідно наказу НОМЕР_2 по ВАТ "Канівський маслосирзавод" відповідача було звільнено з роботи згідно ст. 38 КЗпП України - за власним бажанням.

12.06.2006 року в бухгалтери ВАТ „Канівський маслосирзавод" була проведена документальна ревізія про рух молока, підзвітних коштів та інших матеріальних цінностей за період роботи заготівельника молока ВАТ „Канівський маслосирзавод" ОСОБА_1 за період з 11.06.2006 року по 30.06.2006 р.

Згідно акту від 12.10.2006 року складений комісією в складі працівників ВАТ „Канівський маслосирзавод" начальника відділу безпеки Синьоокого І.А., бухгалтера по підзвітним особам Денисенко ТВ., контролера - ревізора відділу безпеки Петриченко B.F., на підставі п. 4.5. Положення про відділ безпеки ВАТ „Канівський маслосирзавод" здійснила документальну ревізію правильності проведення заготівельником молока ВАТ „Канівський маслосирзавод" ОСОБА_1 (прийнятий на дану посаду ІНФОРМАЦІЯ_1) розрахунків за молоко, яке було нею закуплене у населення в період 11.06.2006 року по 30.06.2006 р.

Дана ревізія здійснювалась: 10.10.2006р., 11.10.2006р.

Ревізії було піддано авансові звіти з відомостями на молоко, закуплене в приватному секторі та товарно-транспортні накладні на молоко, оформлені заготівельником молока ОСОБА_1, видаткові касові ордери та видаткові платіжні відомості на отримання заготівельником молока ОСОБА_1 готівкових коштів під звіт на закупівлю молока, інструкція заготівельника молока, книга обліку закупленого молока, закупівельні ціни на молоко коров'яче, інші бухгалтерські документи.

Ревізією встановлено що заготівельник молока ОСОБА_1, будучи матеріально відповідальною особою, здійснював закупівлю молока коров'ячого у населення с. Багва, Маньківського району, Черкаської області, с. Мар'янівка, Розкошівка, Рубаний Міст, Лисянського району. Черкаської області, с. Ризино, Звенигородського району, Черкаської області.

В період 11.06.2006 р. по 30.06.2006 р. заготівельником молока ОСОБА_1 з веденням книги обліку закупленого молока, було закуплено у населення молока коров'ячого в кількості 41063 базисних літрів по закупівельній ціні 0,65 грн. за 1 л базисного молока (3,4% жирності, 3,0% білку), затвердженій дирекцією заводу від 25.04.2006р. Фактична розрахункова вартість даного молока, виходячи із встановлених щоденними лабораторними аналізами його якісних показників під час розвантаження на приймальних пунктах заводу, становила 26188,50 грн.

Але заготівельник молока ОСОБА_1 в порушення п.п. 2.8 та 2.11 Посадової інструкції заготівельника молока, затвердженої дирекцією заводу 31.03.2005р., не здійснювала належного контролю за жиро - білковими показниками молока під час його закупівлі у населення в період

11.06.2006 р. по 30.06.2006р. В книзі обліку закупленого молока, на підставі даних якої комп'ютерним відділом заводу в програмному забезпеченні формуються відомості на молоко, закуплене у приватному секторі, заготівельник молока ОСОБА_1 оперативно та вчасно не здійснювала коригування жиро-білкових показників закупленого молока до його фактичних цих показників за щоденними лабораторними аналізами, тобто в зв'язку з цим виникла розбіжність в сторону їх завищення, що безпідставно впливало на збільшення вартості молока і в свою чергу безпідставну переплату готівкових коштів населенню за продане ними молоко. Заготівельник молока ОСОБА_1 здійснювала готівковий розрахунок з населенням за молоко (по сформованих на підставі книги обліку закупленого у населення молока) за відомостями на молоко, закуплене в приватному секторі через кожних 10-12 днів. Фактично нею було виплачено населенню за закуплене молоко в кількості 41063 базисних літрів готівкових коштів в сумі 28924,46 грн., а необхідно було виплатити кошти в сумі 26188,50 грн., (28924,46-26188,50), що підтверджено доданим відповідним розрахунком від 12.10.2006р.

Згідно умов п.3.1 інструкції заготівельника молока, заподіяна заводу з вини заготівельника молока ОСОБА_1 матеріальна шкода в сумі 2735,96 грн., підлягає відшкодуванню в повному обсязі за рахунок останньої.

Завдана маслосирзаводу матеріальна шкода в сумі 2735,96 гривень внаслідок безпідставної перевитрати підзвітних готівкових коштів заготівельником молока ОСОБА_1 при проведенні розрахунку з населенням за молоко, відповідно до укладеного з нею типового договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність від 11.06.2006 р. та п. 1 ст. 133 КЗпП України підлягає відшкодуванню в повній сумі за рахунок цієї винної особи.

Станом на 19.12.2006р. за заготівельником ОСОБА_1 рахується заборгованість за розтрату ввірених йому грошових коштів в сумі 2735 гривень 96 коп.

Наявність існуючої заборгованості заготівельником ОСОБА_1 перед ВАТ „Канівський маслосирзавод" підтверджується: авансовими звітами з відомостями на молоко, закуплене в приватному секторі та товарно-транспортні накладні на молоко, оформлені заготівельником ОСОБА_1, видаткові касові ордери та платіжні відомості на отримання заготівельником ОСОБА_1 готівкових коштів під звіт на закупівлю молока; інструкцією заготівельника молока від 31.03.2005р.; типовим договором про повну індивідуальну матеріальну відповідальність заготівельника молока ОСОБА_1, укладеного з маслосирзаводом 16.06.2006р., інші бухгалтерські документи.

Своїми неправомірними діями, що виразились у розтраті ввірених відповідачу підзвітних коштів, підприємству завдано матеріальну шкоду у сумі 2735 гривень 96 коп.

У відповідності до ст. 138 Кодексу Законів про працю України, для покладення на працівника матеріальної відповідальність за шкоду власник або уповноважений ним орган повинен довести наявність умов, передбачених статтею 130 цього Кодексу.

Договір про повну матеріальну відповідальність був укладений з відповідачем на підставі ст.ст. 134, 135-1 Кодексу Законів про працю України та згідно „Переліку посад і робіт, що заміщаються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією, можуть укладатись письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, переданих їм для збереження, обробки, продажу (відпуску), перевезення або використання в процесі виробництва" затверджений постановою державного комітету Ради Міністрів СРСР по праці та соціальним питанням від 28.12.1977 р. №447/24.

В судовому засіданні сторони дійшли до мирової угоди за умовами якої сторони погоджуються з тим, щоб позивач надав відповідачці відстрочку для сплати матеріальної шкоди завданої розтратою ввірених працівникові коштів в сумі 2735 грн. 96 кап. терміном дванадцять календарних місяців з дати затвердження мирової угоди. Судові витрати сплачуються відповідачем на протязі 10 днів з дати затвердження даної угоди.

Сторони просили суд затвердити дану мирову угоду і справу про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної організації внаслідок розтрати ввірених працівнику коштів закрити.

Суд рахує за необхідне затвердити дану мирову угоду і справ}' провадженням закрити так як це не протирічить інтересам сторін, третіх осіб і державі.

Закриваючи справу, суд роз'яснює сторонам наслідки закриття справи в зв'язку з затвердженням мирової угоди згідно ст. 206 ЦПК України.

 

 

Керуючись ст. ст. 175,206 ЦПК України

УХВАЛИВ:

Затвердити мирову угоду укладену між відкритим акціонерним товариством „Канівський маслосирзавод" та ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної організації внаслідок розтрати ввірених працівнику коштів.

Справу за позовом відкритого акціонерного товариства „Канівський маслосирзавод" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної організації внаслідок розтрати ввірених працівнику коштів провадженням закрити.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в апеляційний суд Черкаської області через Маньківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ

.B.C. КСЕНОФОНТОВ

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація