Справа № 2-3464,2006 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2006 р. Сакський міськрайонний суд одноособово суддею Павловською І.Г.,
при секретарі - Золотарьові А.С,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Саки цивільну справу за ОСОБА_1 до Ореховської сільської Ради про фактичне прийняття спадщини та визнання права, власності,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання права власності, на домоволодіння в пораджу спадкування, мотивуючи свою вимогу тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. умер ії чоловік - ОСОБА_2, котрому належав 1/3 частина квартири АДРЕСА_1. Після смерті чоловіка відкрилася спадщина. Вона фактично вступила у право керування спадщиною так як мешкала з спадкоємцем, утримує квартиру, платить комунальні послуги. Іншіх спадкоємцем немає. Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва на спадщину, так як пропустила встановлений законом строк. Просить визнати за неї право власності на житловий будинок у порядку спадкування.
Позивач підтримала позовні вимоги.
Представник відповідача не з'явився у судове засідання, направив заяву про визнання позову.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши позивачку, суд знаходить позов, підлягаючи задоволенню по наступних підставах.
Судом безперечно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. умер ії чоловік - ОСОБА_2, котрому належала 1\3 частина квартири АДРЕСА_1, Сакського району. Після смерті чоловіка відкрилася спадщина, яку вона фактично прийняла, так як мешкала з спадкоємцем, утримує квартиру, платить комунальш послуги, тому вважається такою, що вступила у право керування спадщиною.
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами справи: свідоцтвом о смерті, свідоцтвом про право власності на житло, техпаспортом, домової книги, довідками сільської ради, довідкою про одруження .
У відповідності зі ч.З ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно мешкав на момент смерті зі спадкоємцем, вважається таким, що прийняв його.
Оскільки позивачка зробила дії, що свідчать про вступ її у керування спадщиною, то вона має право власності на спадкоємне майно.
На підставі викладеного,ст.1269 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11, 60, ст.209,212-215 ЦПК України, суд
вирішив.
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину у вигляді 1\3 частина квартири АДРЕСА_1, після смерті чоловіка ОСОБА_2, умерлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене в Судову палату по цивільних справах Апеляційного суду АРК через суд м.Саки в порядку ст.294 ЦПК України.
Суддя: