Судове рішення #435638
Справа №2-1789/ 2006р

Справа №2-1789/ 2006р.

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня  2007р.   Сакський міськрайонний суд одноособово суддею Павловською І.Г.

при секретарі  Золотарьові А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення відомості про батьківство з актового запису про народження,

встановив.

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про виключення відомості про батьківство, мотивуючи свої вимоги тим, що з 2003р. по 2005р. він перебував у шлюбу із відповідачкою по справі. ІНФОРМАЦІЯ_1 р. відповідачка народила хлопчика ОСОБА_3, у свідоцтві про народження якого вказане він як батько, у зв'язку із находженням відповідачки у шлюбу з ним. Але за станом свого здоров'я він не може мати дітей, тому просить виключити зі свідоцтва про народження відомості про нього як батька.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, та доповнив, що спочатку він визнавав дитину відповідачки, оскільки до 10.11.2006р. вважав, що вони народила його у результаті штучного оплодотворения , на яке він давав згоду. Але потім йому стало відомо, що відповідачка народила дитину від другого мужчини, на що він згоди не давав, тому вважає, що вона його обманула, і просить позов задовольнити.

Відповідачка позов не визнала і пояснила, що до реєстрації вона жила із позивачем у гражданському шлюбу біля 3 років, була осведомлена про неможливість позивача мати дітей, але вона хотіла дитину. Грошів на штучне оплодотворение вони не мали, тому по обоюдної згоди вирішили народити дитину від постороннего здорового мужчини. Хто є біологічним батьком сина позивачу було завжди відоме. Офіційна реєстрація шлюбу 24.01.2003р. відбулася тільки у зв'язку із майбутнім народженням сина ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 р., і якого вона спочатку зареєструвала під своїм  дівочім прізвищем. Позивач забрав її з родильного дому, піклувався про дитину, яку до розірвання шлюбу визнав за свого сина. За власною заявою змінив йому прізвище на ІНФОРМАЦІЯ_3. Просить у позові відмовити, оскільки у дитини повинен були батько і народила вона його на прохання позивача для зміцнення сім'ї.

Перевіривши матеріали справи, вислухав сторони, суд знаходить позов таким, що не підлягає задоволенню по наступним підставам.

Судом беззаперечно встановлено, що з 2000р. сторони проживали спільно у гражданському шлюбу, котрий зареєстрували 24.01.2003р., а розірвали 2.11.2005р. за позовом відповідачки при активних запереченнях позивача, котрий бажав зберегти сім'ю.

ІНФОРМАЦІЯ_2р. відповідачка народила сина ОСОБА_3, батьком якого у свідоцтві про народження вказане позивач, який за станом здоров'я не міг мати дітей. Після народження відповідачкою сина він знав, що фактично не є батьком дитини, яка народжена від іншого мужчини. Але до розірвання шлюбу позивач визнавав цю дитину своїм сином, проживав спільно, писал власну заяву про зміну прізвище із дівочого відповідачки - на ІНФОРМАЦІЯ_3, що і відбулося за висновком органу РАГС.

Вказані обставини підтверджуються письмовими доказами - свідоцтвами про народження, реєстрацію шлюбу, заявою позивача про зміну прізвища, рішенням суду від 2.11.2005р., висновком органу РАГСа, актовими записами, поясненнями позивачки котрі спочатку справі последовательно, та однакові. У попередньому засіданні позивач також

підтвердив, що на момент реєстрації народження йому було відоме, що дитина від іншого мужчини. Суд вважає таки пояснення достовірними, оскільки вони підтверджуються іншими доказами, передбачених ст.178 ЦПК України підстав для прийняття судом відмови позивача від визнання обставин судом не встановлене.

Відповідно до п.5 ст.136 СК України не має права оспорювати батьківство особа, вказана як батько, якщо на час реєстрації себе батьком дитини її було відоме, що вона ним не є.

Позивачу на час реєстрації народження сина ОСОБА_3 було відоме, що він не є біологічним батьком, але тоді він таки визнавав свої батьківство, а тому

на підставі викладеного,ст.ст.121,122,136 СК України, керуючись ст.ст. ст.ст. 10,11,57,60,88,209,212-215,218,223 ЦПК України, суд

вирішив:

ОСОБА_1 у позові про виключення відомості про батьківство з актового запису про народження відмовити за його необґрунтованістю.

Рішення може бути оскаржене в  Судову палату по цивільних справах Апеляційного суду АРК через суд м.Саки в порядку ст.294, або ч. 4 ст.295 ЦПК України.

СУДДЯ:    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація