Справа № 2-4495/ 2006р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2007р. Сакський міскрайсуд одноособово суддею Павловської І.Г.
при секретарі Золотарьові А.С.
за участю представника Сакської міської ради Шрамка М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сакської міської Ради про визнання права власності на квартиру.
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування, мотивуючи свою вимогу тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. вмерла її мати ОСОБА_2, котрої належала квартира АДРЕСА_1. Після смерті мати вона фактично вступила у право керування спадщиною, оскільки здійснювала за нею догляд, хоронила її, ремонтував квартиру. Мати залишила на її користь заповідальне розпорядження, інших спадкоємців в не має. В установленій законом строк вона зверталася в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, але її було відмовлено, оскільки між заповітом та договором купівлі - продажу є розбіжності у визначенні об'єкту нерухомості. Просить позов задовольнити - визнати право власності на квартиру в порядку спадкування.
Представник відповідача позов визнав.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши сторони, суд знаходить заяву такої, що підлягає задоволенню по наступних підставах.
Судом безперечно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. вмерла мати позивачки ОСОБА_2, котрої належала квартира АДРЕСА_1. Спадкоємцем за законом є позивач у справі.
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами справи: свідоцтвом про смерть, договором купівлі-продажи, заповітом, свідоцтвом про народження.
В установленій законом строк позивач звертався в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, але йому було відмовлено, оскільки між заповітом та договором купівлі - продажу є розбіжності у визначенні об'єкту нерухомості - його назві.
У відповідності п.З ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що її прийняв , якщо протягом строку, встановленому ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Оскільки позивач зробив дії, що свідчать про вступ у керування спадщиною, то він має право власності на спадкоємне майно.
На підставі викладеного,ст. 1268-1270 ЦК України, керуючись ст.ст.10,11, 60, ст.209,212-215 ЦПК України, суд
вирішив.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину у вигляді квартири АДРЕСА_1 у цілому загальною площею 31.7кв.м., житловою - 18,4кв.м. із частиною сараю літера «Ж» площею 7,2кв.м. згідне даних технічної інвентаризації.
Рішення може бути оскаржене у Судову палату по цивільних справах Апеляційного суду АРК через суд м.Саки у порядку ст.294, або ч.4 ст.295 ЦПК України.
суддя: