і
Справа № 2-4445/ 2006р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2007р. Сакський міскрайсуд одноособово суддею Павловської І.Г.
при секретарі Золотарьові А.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Крайненської сільської ради про визнання права власності на житлової будинок із надвірними будовами,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про визнання права власності на житлової будинок із надвірними будовами в порядку спадкування, мотивуючи свою вимогу тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. вмер її чоловік ІНФОРМАЦІЯ_2, котрому належав . житлової будинок із надвірними будовами АДРЕСА_1. Після смерті чоловіка вона фактично вступила у право керування спадщиною, оскільки мешкала разом із спадкодавцем по день його смерті, та мешкає зараз у цьому будинку. Оскільки відсутня державна реєстрація права власності за вмерлим у органах БТІ. вона не може оформити спадщину на себе. Просить позов задовольнити - визнати право власності на житлової будинок із надвірними будовами в порядку спадкування.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, просить розглянути справу в його відсутності, у письмової заяві позов визнав.
Перевіривши матеріали справи, суд знаходить заяву такої, що підлягає задоволенню по наступних підставах.
Судом безперечно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. вмер чоловік позивачки - ІНФОРМАЦІЯ_2, котрому належав житлової будинок із надвірними будовами АДРЕСА_1, але державна реєстрація цього права у органах БТІ відповідно до ст.182 ЦК України при житті власника проведена не була. Спадкоємцем за законом є позивач у справі.
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами справи: свідоцтвом про смерть, про одруження, довідками Крайненської сільської ради, технічним паспортом..
Позивач не звернувся в нотаріальну контору в шестимісячний строк для прийняття спадщини. Однак, фактично на день смерті проживав разом зі спадкодавцем, від спадщини не відмовився.
У відповідності п.З ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що її прийняв , якщо протягом строку, встановленому ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Оскільки позивач зробив дії, що свідчать про вступ у керування спадщиною, то він має право власності на спадкоємне майно.
У відповідності до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує право власності.
На підставі викладеного.ст.1268-1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11, 60, ст.209,212-215 ЦПК України, суд
вирішив.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину у
вигляді житлового будинку із надвірними будовами АДРЕСА_1 з технічними характеристиками згідне технічного паспорту БТІ.
Рішення може бути оскаржене у Судову палату по цивільних справах Апеляційного суду АРК через суд м.Саки у порядку ст.294, або ч.4 ст.295 ЦПК України.
суддя: