Судове рішення #4354740

Справа № 2-а-7919/08 /2570

 

 

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

П О С Т А Н О В А

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

19 лютого   2009 р. Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Кашпур О.В.

при секретарі      -  Косолаповій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним  позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області, Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області, Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області,  в якому просить:

1.   Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області з 22.05.2008 р. щодо використання порядку обчислення ОСОБА_1 Чорнобильської державної та додаткової пенсії, згідно змін до ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що  внесені положенням пункту 28 розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007року та визнані неконституційними.

2.        За умови переведення (поновлення) позивача на Чорнобильську державну пенсію в 2009 році зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  виплачувати йому Чорнобильську державну пенсію, що не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком, розмір якої визначається законом - до часу, коли розмір державної пенсії не буде змінений шляхом внесення змін до ст..54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

3.        Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області виплачувати в подальшому ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначається  законом - до часу, коли розмір додаткової пенсії не буде змінений шляхом внесення змін до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

4.        Стягнути за рахунок державного бюджету з Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області на користь позивача 16293.9 грн. недоотриманого доходу.

5.        Визнати неправомірним рішення  Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області за №20/04/т-11 від 07.10.2008 р. щодо не проведення перерахунку пенсії та скасувати його.

6.        Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  державної пенсії  за  період з 21 березня  по 31 грудня 2006 року в розмірі 22710 грн.

7.        Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої додаткової пенсії  за шкоду, заподіяну здоров'ю,  за  період з 21 березня по 31 грудня 2006 року в розмірі 2348 грн.

8.        Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  державної пенсії  за   2007 рік в розмірі 33515 грн.

9.        Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за 2007 рік в розмірі 3506,25 грн.

10.      Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  державної пенсії  за  період з  22 травня по 31 жовтня 2008 року   в розмірі 17254 грн. та за період з 01 листопада по 04 листопада 2008 року включно у розмірі 443 грн.

11.      Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з  22 травня  по 31 грудня 2008 рік в розмірі 1967 грн., за період з 01.01.2009 р. по 31.01.2009 р. у розмірі 273,90 грн.

12.      Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 шкоду, що завдана його неправомірними діями, внаслідок яких позивач був змушений перейти на пенсію за віком в розмірі 5840 грн. за період з 05.11.2008 р. по 31.12.2008 р.

13.      Визнати  неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі в переведенні ( поновленні) виплати Чорнобильської державної пенсії, згідно рішення від 05.02.2009 р. №137/04/т-11.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.

Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області вимоги позивача не визнав та просив відмовити в його задоволенні, застосувавши строк звернення до суду з позовом.

Представник відповідача Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області позов не визнав.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.

Встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області і є особою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, має інвалідність II групи.

Йому призначено пенсію по II групі інвалідності, на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Управлінням Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області позивачу проводиться нарахування основної та додаткової пенсії, виходячи з Постанови Кабінету Міністрів України Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету».

Згідно ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Так, відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальним захист, що включає, право на забезпечення їх у разі повної, часткової або  тим часової втрати  працездатності; втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини першої ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивачу повинна бути  призначена додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком.

Згідно з ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - розмір державної пенсії позивачу не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25 років, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Звідси слідує, що мінімальні розміри пенсій чорнобильців визначаються не з тих чи інших розрахункових величин, а зі встановленого в законодавстві розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на час виплати пенсії згідно із законом про Держаний бюджет України в якому також передбачено, що прожитковий мінімум не можуть коригувати інші нормативно-правові акти.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» встановлюючи бюджет держави визначив мінімальний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 1 липня 2008 року в розмірі 482 грн.

Дія положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не може призупинятися іншими законами крім законів про внесення змін до цього закону.

У рішенні від 14 грудня 2000 р. № 15-рп/2000 Конституційний Суд України зазначав, що «рішення Конституційного Суду України мають пряму дію і для набрання чинності не потребують підтверджень з боку будь-яких органів державної влади. Обов'язок виконання рішення Конституційного Суду України є вимогою Конституції України (ч.2 ст.150)».

Ухвалюючи рішення від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007, Конституційний Суд України  звернув увагу Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України на необхідність додержання положень статей 1, 3, 6, 8, 19, 22, 95, 96 Конституції України, статей 4, 27, частини 2 ст. 38 Бюджетного Кодексу при підготовці, прийнятті та введенні в дію закону про Держбюджет. Цей закон  не може скасовувати чи змінювати обсяг прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України (тобто, передбачених також і Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

У зв'язку з цим Конституційний Суд України дійшов до висновку, що «зупинення законом про Державний бюджет України дії інших законів України щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, внесення змін до інших законів України, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає статтям 1, 3, частині другій статті 6, частині другій статті 8, частині другій статті 92, частинам першій, другій, третій статті 95 Конституції України».

Рішення Конституційного Суду України має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнаних неконституційними.

Згідно положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, закону України, міжнародному договору згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру пенсій позивачеві застосуванню підлягають статті 50 та статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не постанова Кабінету Міністрів України, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав і якою користується відповідач при нарахуванні позивачу основної та додаткової пенсії.

Частиною п'ятою статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України. Однак, надання законодавцем такого права Кабінету Міністрів України не означає, що останній, встановлюючи такий порядок, може допустити звуження змісту: та обсягу прав позивача, встановлений цим же Законом. Тобто, Кабінет Міністрів України повинен був встановити зазначений порядок, не порушуючи положень цього Закону, в тому числі й тих законів, якими встановлено розміри мінімальної пенсії за віком.

Зі статей 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» випливає, що під час визначення розміру пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за основу їх нарахування береться мінімальна пенсія за віком.

За чинним законодавством: розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими частиною першого статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.        

З огляду на викладене суд вважає, що положення частини третьої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійні страхування», з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з ним Законом, оскільки наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії та права на отримання пенсії і щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено статтями  50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до частини третьої статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набрала чинності 31 жовтня 2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 1,2, 3, 4 категорій, та розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахунку пенсії є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюється з дня встановлення цього мінімуму.

Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму. Оскільки позивачеві слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії  за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачеві повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Посилання відповідача на частину 5 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи», якою визначено що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала в наслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України, суд не приймає.

Постановляючи судове рішення в даній справі, суд виходить з того, що конституційні принципи, на яких базується здійснення прав, свобод людини і громадянина в Україні, включаючи і право на пенсійне забезпечення, передбачені статтями 1, 3, частиною 2 статті 6, статтею 8, частиною 2 статті 19, статтями 22, 23, частиною 1 статті 24 Конституції України, набуте у сфері пенсійного забезпечення, не може бути скасоване, звужене. Правовою гарантією забезпечення державою даного права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, виходячи з положень принципу верховенства права, закріпленого як статтею 8 Конституції України, так і статтею 8 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, з огляду на частину 2 статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України, якою принцип верховенства права застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини зазначає, що не надання правової оцінки судом першої інстанції доводам позивача, не вчинення жодної спроби проаналізувати всі підстави позову з точки зору обґрунтування вимог певними правовими нормами, свідчать про порушення судом пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, про що було зазначено у рішенні по справі «Проніна проти України».

Суд вважає, що дії управління Пенсійного фонду України в Корюківському щодо виплати пенсії позивачу у розмірах менших, ніж це передбачено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» необхідно визнати неправомірними.

Враховуючи вищенаведене та виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області щодо використання порядку обчислення ОСОБА_1 Чорнобильської державної та додаткової пенсії, згідно змін до ст.ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", внесених положенням пункту 28 розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007року., стягнення недоотриманих державної та додаткової пенсії з 21.03.2006 року, з часу переходу на пенсію по 2 групі інвалідності  відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» ,- основної державної пенсії до 05.11.2008 р., до часу, коли позивач перейшов на інший вид пенсії, та додаткової пенсії по  31.01.2009 р., як просить позивач ,-  підлягають задоволенню. При цьому суд повністю погоджується з розміром  недоплаченої основної та додаткової пенсій, визначених позивачем і таких, що підлягають стягненню з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі, а саме :  недоотриманої  державної пенсії  за  період з 21 березня  по 31 грудня 2006 року в розмірі 22710 грн.; недоотриманої додаткової пенсії  за шкоду, заподіяну здоров'ю,  за  період з 21 березня по 31 грудня 2006 року в розмірі 2348 грн.; недоотриманої  державної пенсії  за 2007 рік в розмірі 33515 грн.; недоотриманої додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за 2007 рік в розмірі 3506,25 грн.; недоотриманої державної пенсії за  період з 22 травня по 31 жовтня 2008 року в розмірі 17254 грн. та за період з 01 листопада по 04 листопада 2008 року включно у розмірі 443 грн.; недоотриманої додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з  22 травня  по 31 грудня 2008 рік в розмірі 1967 грн., за період з 01.01.2009 р. по 31.01.2009 р. у розмірі 273.9 грн. .

Підлягають задоволенню і вимоги позивача про визнання неправомірним рішення Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області за №20/04/т-11 від 07.10.2008 р. щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу  за його зверненням  про здійснення такого перерахунку, однак суд вважає за необхідне конкретніше сформулювати резолютивну частину постанови з метою можливості її виконання, а саме: визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області в перерахунку основної та додаткової пенсії ОСОБА_1 відповідно до  Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Враховуючи наведене, суд вважає, що підлягають задоволенню і вимоги позивача про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області виплачувати в подальшому ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду , заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначається  законом - до часу, коли розмір додаткової пенсії не буде змінений шляхом внесення змін до ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», однак суд вважає за необхідне конкретніше сформулювати резолютивну частину постанови з метою можливості її виконання, а саме  зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області виплачувати в подальшому ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду , заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначається  ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Суд не погоджується з позовними вимогами позивача про визнання неправомірною відмови Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі в переведенні (поновленні) виплати Чорнобильської державної пенсії , згідно рішення від 05.02.2009 р. №137/04/т-11.та стягнення з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області на його користь шкоди, що завдана  неправомірними діями, внаслідок яких позивач був змушений перейти на пенсію за віком в розмірі 5840 грн. за період з 05.11.2008 р. по 31.12.2008 р., оскільки порядок звернення за призначенням пенсії встановлений статтею 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно з якою заява про призначення пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Вказаним порядком встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання (реєстрації), а при необхідності - його законним представником (батьки або опікун (піклувальник)) за місцем проживання (реєстрації) представника. Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивач не звертався з відповідною заявою в установленій формі про перерахунок пенсії до відповідача, суд вважає, що позов в цій частині задоволенню не підлягає.

При цьому суд не погоджується із вимогами позивача про :за умови переведення (поновлення) позивача на Чорнобильську державну пенсію в 2009 році зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  виплачувати йому Чорнобильську державну пенсію, що не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком, розмір якої визначається законом - до часу, коли розмір державної пенсії не буде змінений шляхом внесення змін до ст..54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та вважає дані позовні вимоги необгрунтовними та такими, що задоволенню не підлягають, оскільки позивача було переведено на пенсію за віком з 05.11.2008 р. за його заявою  і по даний час позивач отримує пенсію за віком, а не відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому виплата йому  Чорнобильської державної пенсії  в 2009 р. може проводитись тільки після переведення на таку пенсію .

Не підлягають задоволенню і позовні вимоги позивача про стягнення за рахунок державного бюджету з Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області на користь позивача 16293.9 грн. недоотриманого доходу, оскільки органи Державного казначейства України не здійснюють виплат будь-яких пенсій , а тому не можуть нести матеріальних зобов'язань за шкоду, завдану невиплатою пенсійним органом пенсії.

В судовому засіданні  представники відповідача наполягали на застосуванні річного строку звернення до суду з позовом відповідно до вимог ст..99 КАС України.

Однак, суд не погоджується з доводами відповідачів,  оскільки відповідно до ч.3 ст.99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Статтею ж 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення" передбачено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію, отже позивачем не пропущено строк звернення до суду з позовом.

Враховуючи викладене, керуючись ст.160-163 КАС України,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов задовольнити частково.

1.  Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області щодо використання порядку обчислення ОСОБА_1 Чорнобильської державної та додаткової пенсії, згідно змін до ст.ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",  внесених положенням пункту 28 розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007року.

2.         Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області в перерахунку основної та додаткової пенсії ОСОБА_1 відповідно до  Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

3.         Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  державної пенсії  за  період з 21 березня  по 31 грудня 2006 року в розмірі 22710 грн.

4.         Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої додаткової пенсії  за шкоду, заподіяну здоров»ю,  за  період з 21 березня по 31 грудня 2006 року в розмірі 2348 грн.

5.         Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  державної пенсії  за   2007 рік в розмірі 33515 грн.

6.         Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за 2007 рік в розмірі 3506,25 грн.

7.         Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  державної пенсії  за  період з  22 травня по 31 жовтня 2008 року   в розмірі 17254 грн. та за період з 01 листопада по 04 листопада 2008 року включно у розмірі 443 грн.

8.         Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області  на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з  22 травня  по 31 грудня 2008 рік в розмірі 1967 грн., за період з 01.01.2009 р. по 31.01.2009 р. у розмірі 273.9 грн.

9.         Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області виплачувати в подальшому ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду , заподіяну здоров'ю, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначається  ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

10.       В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 відмовити..

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

Судя                                       підпис                                  О. В.  Кашпур

 

 

 

 

Повний текст постанови виготовлено 26.02.2009 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація