У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Жука В.Г., |
суддів |
Заголдного В.В. і Редьки А.І. |
розглянула в судовому засіданні 8 лютого 2007 року в м. Києві кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Ленінського районного суду м. Донецька від 2 червня 2005 року, яким
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
такого, що не має судимості в силу
ст. 89 КК України,
засуджено:
за ч. 2 ст. 186 КК України на 4 роки позбавлення волі;
за ч. 3 ст. 186 КК України на 5 років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України ОСОБА_1 остаточно призначено 5 років позбавлення волі.
Судом вирішено питання щодо стягнення з ОСОБА_1 матеріальної шкоди на користь ОСОБА_2.
Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 29 липня 2005 року вирок залишено без зміни.
ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, перебуваючи в нетверезому стані, 2.06.2005 року проник в квартиру АДРЕСА_1 та, застосувавши до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 насильство, що не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого в момент заподіяння, заволодів телевізором “Електрон” та покривалом на загальну суму 450 грн.
3.02.2005 року ОСОБА_1, перебуваючи в нетверезому стані, відкрито викрав з торгового ларька “ІНФОРМАЦІЯ_2” по АДРЕСА_2 225 грн., які належали ОСОБА_4.
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 порушує питання про зміну судових рішень та просить пом'якшити покарання, посилаючись на щиросердне каяття та інші пом'якшуючі обставини. Крім того, зазначає, що суд неправильно кваліфікував його дії за ч. 3 ст. 186 КК України та просить їх перекваліфікувати на ч. 2 ст. 186 КК України.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Висновки суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчинених злочинах ґрунтуються на зібраних та ретельно перевірених у судовому засіданні доказах.
Посилання засудженого на неправильну кваліфікацію його дій по епізоду заволодіння майном ОСОБА_2 безпідставні.
Як вбачається з показань потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_2, ОСОБА_1 вибив двері та проник у квартиру ОСОБА_2, де, застосовуючи насильство, що не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілих, заволодів телевізором та покривалом.
Під час відтворення обстановки та обставин події ОСОБА_1 показав і пояснив як він проник в зазначену квартиру та за яких обставин викрав майно потерпілої ОСОБА_2, що підтерджується даними відповідного протоколу.
Кваліфікація злочинних дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 186, ч. 3 ст. 186 КК України є правильною.
Що стосується призначеного покарання, то воно є справедливим, відповідає вимогам кримінального закону. Суд врахував як ступінь тяжкості вчиненених ОСОБА_1 злочинів, так і дані про його особу, а також і ті обставини, на які є посилання у скарзі. Підстав для пом'якшення покарання, про що йдеться у касаційній скарзі, немає, а тому і підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1 відмовити.
Судді:
В.Г. Жук В.В. Заголдний А.І. Редька