Судове рішення #435419
У Х В А Л А

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

 

головуючого

                     Жука В.Г.,

суддів

    Пивовара В.Ф. і Редьки А.І.

розглянула в судовому засіданні в м. Києві  25 січня 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Крижопільського районного суду Вінницької області від 7 вересня 2005 року, яким

 

ОСОБА_1,

                                        ІНФОРМАЦІЯ_1,

раніше не судимого,

 

засуджено:

за ч. 3 ст. 166 КК України (1960 року) на 5 років позбавлення волі з позбавленням права працювати в органах внутрішніх справ на 3 роки;

за ч. 3 ст. 101 КК України (1960 року) на 6 років позбавлення волі;

за ч. 1 ст. 364 КК України (2001 року) на 2 роки обмеження волі з позбавленням права працювати в органах внутрішніх справ на 2 роки;

за ч. 2 ст. 365КК України (2001 року) на 4 роки позбавлення волі з позбавленням права працювати в органах внутрішніх справ на 2 роки.

 

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів ОСОБА_1 остаточно призначено 6 років позбавлення волі з позбавленням права працювати в органах внутрішніх справ на 3 роки.

 

 

Цим же вироком засуджено і ОСОБА_2, вирок щодо якого в касаційному порядку не оскаржено.

 

Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 11 січня 2005 року вирок залишено без зміни.

 

Старшого лейтенаната міліції, ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, виконуючи обов'язки дільничного інспектора ІНФОРМАЦІЯ_2  у Вінницькій області, 21.10.1995 року у своєму робочому кабінеті в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3, перевищуючи свої владні повноваження, застосовуючи фізичне насильство до ОСОБА_3, якого підозрював у крадіжці кроля зі свого домогосподарства, наніс йому численні удари руками і ногами по різних частинах тіла, результаті чого ОСОБА_3 були заподіяні тяжкі тілесні ушкодження, внаслідок яких він помер.

 

ОСОБА_1, отримавши усну заяву від ОСОБА_4 про скоєння крадіжки у її доньки ОСОБА_5 6.06.1998 року не зареєстрував заяву в КоЗП.

 

Крім того, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (майор міліції, працюючий на посаді начальника ВК СМН ІНФОРМАЦІЯ_2), перевищуючи свої службові повноваження 6.06.1998 року викликали в пункт охорони громадського порядку смт. Ситківці ОСОБА_6, підозрюваного ними у крадіжці, скоєній з домогосподарства ОСОБА_5, і  вимагали у нього зізнання та відшкодування збитків. При цьому вони побили ОСОБА_6, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження.

 

У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 порушує питання про скасування судових рішень та направлення справи на нове розслідування, Посилається на однобічність та неповноту у досдідженні обставин справи. На його думку, висновки суду щодо його винності у вчиненому злочині не відповідають фактичним обставинам справи. Зазначає, що не має ніякого відношення до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_3 та побиття ОСОБА_6. Крім того, посилається на порушення його прав на захист апеляційною інстанцією, а саме, що судом не було повідомлено про день розгляду справи апеляційною інстанцією учасників процесу та не ознайомлено учасників процесу з додатковими матеріалами.

 

         Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.

 

Як видно з матеріалів справи, висновки суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчинених злочинах грунтуються на зібраних та ретельно перевірених в судовому засуданні доказах. Доводи ж у касаційній скарзі  про невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи безпідставні.

 

Так, із показань свідків ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 вбачається, що вони бачили як ОСОБА_1 своїм мотоциклом підвіз ОСОБА_3 додому та допоміг йому вийти з коляски. Потерпілий не зміг зайти до будинку сам  і йому допомогли зайти туди. ОСОБА_3 повідомив, що його побили.

 

Свідок ОСОБА_10 показала, що потерпілий ОСОБА_3 повідомив про те, що він вкрав кроля у ОСОБА_1 і той привіз його в свій службовий кабінет та  побив його.

 

Свідки ОСОБА_11 та ОСОБА_12 підтвердили факт перебування ОСОБА_3 в службовому кабінеті ОСОБА_1.

 

Згідно з висновками судово-медичної експертизи потерпілому ОСОБА_3 були заподіяні тяжкі тілесні ушкодження, від яких настала його смерть.

 

Потерпілий ОСОБА_13 показав, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 викликали його до кабінету карного розшуку та побили його. При цьому вимагали від нього визнання своєї вини у вчиненнні крадіжки з домогосподарства ОСОБА_5 та написання розписки про відшкодування збитків.

 

Свідок ОСОБА_14 показала, що ОСОБА_13 розповів їй про його побиття ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

 

Згідно висновку судово-медичної експертизи потерпілому ОСОБА_13 були заподіяні легкі тілесні ушкодження.

 

Факт не реєстрації заяви щодо крадіжки з домогосподарства ОСОБА_5 підтвердили ОСОБА_1 та ОСОБА_2. 

 

Як убачається з матеріалів справи, слідчими органами й судом досліджені всі обставини, які могли б мати значення для справи, тому посилання у скарзі на однобічність і неповноту досудового й судового слідства у справі необгрунтовані. 

 

         Дії засудженого ОСОБА_1  за ч. 3 ст. 166, ч. 3 ст. 101, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 365 КК України кваліфіковано правильно.

 

         Призначене покарання відповідає вимогам кримінального закону і є справедливим.

 

Посилання засудженого ОСОБА_1 на порушення його прав на захист апеляційним судом безпідставні.

 

Як убачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 та його захисник ОСОБА_15 брали участь у розгляді справи апеляційним судом, ніяких клопотань не заявляли.

 

Істотних порушень кримінально-процесуального закону, які б могли бути підставою для скасування чи зміни судових рішень, не встановлено.

 

         Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.

 

 

         Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів

 

у х в а л и л а :

 

         у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1 відмовити.

 

Судді:

 

         В.Г. Жук                            В.Ф. Пивовар                         А.І. Редька

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація