РІШЕННЯ Справа № 2-176/07р.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2007 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області в складі: головуючого - судді В.М.Матвієнка
при секретарі - Павличенко О.А.
представника відповідача - Лівенко А.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні м. Лубни цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Лубенської міської ради Полтавської області про визначення часток у спільному майні та визнання права власності на спадкове майно суд,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Лубенської міської ради Полтавської області про визначення часток у спільному сумісному майні та визнання права власності на спадкове майно у вигляді квартири, яка була приватизована на: мати позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_2, ОСОБА_1, її чоловіка - ОСОБА_3 та їх сина - ОСОБА_4.
В позові вказано, що 20.11.1993 року ОСОБА_1 разом з чоловіком ОСОБА_3, своєю матір'ю та своїм сином приватизували квартиру , розташовану АДРЕСА_1, яка була передана їм у спільну власність без визначення часток на право власності кожному. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки ОСОБА_1- ОСОБА_2., після якої відкрилась спадщина у вигляді 1/4 частини квартири, розташованої АДРЕСА_1. Батько ОСОБА_1 - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
При зверненні до нотаріальної контори з питанням оформлення спадщини позивачці ОСОБА_1 було відмовлено в зв'язку з тим, що у свідоцтві на право власності на житло органом приватизації виконкому м. Лубни не визначені розміри часток квартири, що належала кожному із співвласників і рекомендовано звернутися до суду. Позивачка ОСОБА_1 прохає суд визначити за нею та членами її сім'ї по 1/4 частини квартири АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на 1/2 частини квартири в порядку спадкування .
У судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала повністю, вважаючи можливим закінчити розгляд справи в попередньому судовому засіданні.
Представник відповідача Лубенської міської ради позов визнав, не заперечує проти його задоволення, вважаючи можливим закінчити розгляд справи в попередньому судовому засіданні.
Треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 не заперечують проти позовних вимог позивачки, вважаючи можливим закінчити розгляд справи в попередньому судовому засіданні.
Представник третьої особи Лубенського МБТІ в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без його участі, не заперечуючи проти задоволення позовних вимог позивачки.
Враховуючи думку сторін, визнання позову відповідачем суд вважає за можливе постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання, що передбачено ст. 130 ЦПК України.
Дослідивши обставини, докази справи , думку позивачки суд вважає за можливе розглянути праву без участі представника третьої особи, а вимоги позивачки підлягають задоволенню.
Встановлено, що позивачка ОСОБА_1 являється рідною дочкою ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження. Згідно свідоцтва про право власності на житло від 20.11.1993 року вбачається , що ОСОБА_1, її матір'ю ОСОБА_2 та чоловіком ОСОБА_3 та її сином ОСОБА_4 була приватизована квартира АДРЕСА_1 і тому слід вважати, що кожному з них належало, як співвласникам по 1/4 частини вищевказаної квартири, в якій вони спільно проживали, були зареєстровані, що підтверджується свідоцтвами про народження , про одруження, свідоцтвом про право власності на житло, довідкою - характеристикою з МБТІ, довідкою Лубенського КЖЕУ. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_2, після якої відкрилась спадщина у вигляді 1/4 частини квартири, розташованої АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Батько ОСОБА_1 - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, в даному випадку позивачка ОСОБА_1
При звернення позивачки ОСОБА_1 до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 їй було відмовлено в зв'язку з відсутністю у свідоцтві про право власності на житло, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1 розмірів часток, які належали кожному із співвласників та рекомендовано звернутися до суду для вирішення цього питання.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким , що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 постійно проживала разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, тобто фактично прийняла дану спадщину, являється єдиною спадкоємицею.
Враховуючи, що позивачка ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину у вигляді 1/4 частини квартири, розташованої в АДРЕСА_1 , що відкрилася після смерті її матері ОСОБА_2 та являючись власником 1/4 частину даної квартири суд вважає , що вона набула право власності на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 (1/4 +1/4= 1/2).
У відповідності ст.41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеного законом.
Згідно ст. 328 ч.1 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, отже суд вважає вимоги ОСОБА_1 про визнання за нею права власності на спадкове майно у вигляді 1/4 частини квартири, розташованої АДРЕСА_1 правомірними, які відповідають закону і підлягають задоволенню.
Таким чином суд прийшов до висновку, що розміри часток ОСОБА_3, ОСОБА_4 у спільній власності складають по 1/4 частини кожному , позивачці ОСОБА_1 - 1/2 частини на кв.АДРЕСА_1, які і являються власниками цих часток.
Враховуючи досліджені докази , матеріали суд вважає , що право власності на спадкове майно знайшло своє підтвердження у судовому засіданні.
Враховуючи інтереси позивачки, вищенаведені обставини , відсутність спору, інших спадкоємців на спадкове майно , що іншого шляху для захисту права позивачки немає суд вважає можливим задовольнити вимоги позивачки.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст.328 ч.1. 357, 1261, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст.60, 212-215 ЦПК України суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Лубенської міської ради Полтавської області про визначення часток в спадковому майні та визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності ( як спадщина )на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня оголошення рішення суду
Суддя Лубенського міськрайонного суду: В.М.Матвіенко