УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року квітня місяця 14 дня Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого - судді Дралло І.Г.,
суддів - Белинчук Т.Г.,
Шаповалової О.А.,
при секретарі - Кравчук З.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя від 07 серпня 2007 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Житлової комісії Сімферопольського гарнізону, Військової частини А-1743, начальника Сімферопольського гарнізону, Міністерства Оборони України про зобов'язання надати житло,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Житлової комісії Сімферопольського гарнізону, Військової частини А-1743, начальника Сімферопольського гарнізону, Міністерства Оборони України про зобов'язання надати житло.
Ухвалою судді Залізничного районного суду м. Сімферополя від 07 серпня 2007 року зазначений адміністративний позов повернуто позивачеві для звернення з позовом до суду на підставі ч. 2 ст. 19 КАС України за місцем проживання позивача.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу судді від 07 серпня 2007 року скасувати як постановлену з порушенням норм КАС України та направити справу для розгляду до суду першої інстанції. Мотивує свою скаргу тим, що суд повинен був користуватися нормами ч. 1 ст. 8, ч. 4 ст. 19 КАС України, тобто право вибору між декількома судами має у даному випадку позивач.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача Андросенко А.В., який заперечував проти скарги і вважав ухвалу судді такою, що відповідає вимогам закону, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає за необхідне залишити її без задоволення.
Повертаючи адміністративний позов ОСОБА_1 для звернення до суду за місцем його проживання, суддя суду першої інстанції виходив з того, що позов був поданий до Залізничного районного суду м. Сімферополя з порушенням правил про територіальну підсудність, у зв'язку з чим є непідсудним даному суду. Оскільки позивач оскаржує дії суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України справа повинна вирішуватися адміністративними судами за місцем проживання позивача, тобто у Київському районному суді м. Сімферополя.
Судова колегія вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про необхідність повернення адміністративного позову позивачеві та постановив ухвалу з додержанням норм процесуального права.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся з позовом до Житлової комісії Сімферопольського гарнізону, військової частини А-1743, начальника Сімферо-
Справа № 22-а-450/2008
Головуючий у суді першої інстанції - Поєдинок І.А.
Доповідач - Шаповалова О.А.
2
польського гарнізону, Міністерства Оборони України про зобов'язання надати йому житло. Тобто, ним оскаржуються дії суб'єкта владних повноважень, які стосуються особистих інтересів позивача.
Відповідно до частини 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
При цьому нормами КАС України, що регулюють адміністративну юрисдикцію і підсудність адміністративних справ, не передбачено можливості пред'явлення позову з приводу оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, за вибором позивача або за місцем знаходження відповідача, у зв'язку з чим доводи апеляції на увагу не заслуговують.
Згідно з ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм процесуального права.
За таких обставин оскаржувана ухвала суду першої інстанції є законною та обгрунтованою, та підстав для її скасування немає.
Щодо апеляційної скарги ОСОБА_1, то вона не містить доводів, які б спростовували висновки судді суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 199, 200, 206, 211, 212 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 07 серпня 2007 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набуває чинності з моменту проголошення, однак може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.