Справа №1П-4/07
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2007 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Рябоконь Є.А., при секретарі - Кучеренко О.І., з участю прокурора -Сивенко М.В., розглянувши в попередньому засіданні в залі суду в сел. Дворічна кримінальну справу, яка надійшла до суду з постановою про закриття, в зв"язку з декриміналізацією вчиненого діяння, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Баку Азербайджан, громадянина України, росіянина, з неповною середньою освітою, не працюючого, що проживає в АДРЕСА_1, раніше не судимого, -
за ст. 215 ч. 1 КК України (в редакції 1960 року), -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 органом досудового слідства звинувачується в тому, що 23 лютого 2001 року о 10 годині, керуючи закріпленим за ним автомобілем ГАЗ-5312, державний номер НОМЕР_1, на повороті автошляху в с. Кутьківка Дворічанського району Харківської області, не справився з керуванням автомобіля і здійснив зіткнення з автомобілем, що рухався у зустрічному напрямку під керуванням ОСОБА_2, внаслідок чого останньому, згідно висновку судово-медичної експертизи № 794 від 22.12.2006 року, були причинені такі тілесні ушкодження: закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, ссадини на обличчі, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 215 ч. 1 КК України, в редакції 1960 року, як порушення правил безпеки руху транспорту особою, що керує транспортним засобом, яке потягло за собою спричинення потерпілому легких тілесних ушкоджень.
Згідно Кримінального кодексу України, прийнятого Верховною Радою України 31 березня 2001 року, що набрав чинності 1 вересня 2001 року, в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки кримінального злочину, так як за скоєння дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок чого потерпілому спричинені легкі тілесні ушкодження, водій транспортного засобу кримінальної відповідальності не несе.
Згідно ст. 58 Конституції України та ч. 1 ст. 5 КК України, закон, який скасовує злочинність діяння або пом"якшує відповідальність, має зворотну дію в часі, тобто поширюється на осіб, що вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності.
Прокурор не заперечував проти закриття провадження по справі на підставі п. 2 ч.1 ст. 6 КПК України.
Обвинуваченому роз'яснені наслідки закриття провадження по справі з зазначених підстав.
Виходячи з викладеного, враховуючи, що вчинене ОСОБА_1 діяння втратило свою суспільну небезпеку внаслідок набрання чинності Кримінальним кодексом України, прийнятим Верховною Радою України 31 березня 2001 року, який виключає кримінальну відповідальність за скоєння дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок чого потерпшому спричинені легкі тілесні ушкодження, суд дійшов висновку про необхідність закриття кримінальної справи відносно нього з зазначених вище підстав.
Запобіжний захід, обраний відносно ОСОБА_1, суд скасовує.
Керуючись ст. 5 КК України, ст. ст. 6 ч. 1 п. 2,237,244,248 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, обвинувачуваного за ст. 215 ч. 1 КК України ( в редакції 1960 року), від кримінальної відповідальності звільнити за відсутністю в діянні складу злочину.
Кримінальну справу провадженням закрити.
Обраний раніше відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд протягом 15 діб після її проголошення.