Справа № 437/1906/13ц
У Х В А Л А
14 червня 2013 року Ленінський районний суд міста Луганська у складі:
Головуючого судді Вінтоняк Н.Д.,
при секретарі Середа Г.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним позовом.
12.06.2013 року від представника позивача ОСОБА_4 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, оскільки представник позивача знаходиться на лікарняному.
Сторони в судове засідання не з’явились..
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ч.1.ст.201 ЦПК України, суд зобов’язаний зупинити провадження у разі: 1) смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво; 2) злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, яка була стороною у справі; 3) перебування позивача або відповідача у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан; 4) неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства; 5) призначення або заміни законного представника у випадках, передбачених частинами першою - третьою статті 43 цього Кодексу; 6) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави; 7) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Згідно ст. 202 ЦПК України, суд має право суду зупинити провадження у справі за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: перебування сторони на строковій військовій службі або альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання; захворювання сторони, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу; перебування сторони у тривалому службовому відрядженні; розшуку відповідача в разі неможливості розгляду справи за його відсутності; призначення судом експертизи; направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 132 цього Кодексу. Суд не зупиняє провадження у випадках, встановлених пунктами 1-3 частини першої цієї статті, якщо відсутня сторона веде справу через свого представника.
Відповідно ст.30 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач
ЦПК України не передбачено такої підстави для зупинення провадження як хвороба представника сторони. До того ж суд зауважує, що позивач не позбавлений права самостійно приймати участь у справі.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі через необґрунтованість заявленого клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 201,202, 210, 293 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя– відмовити.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: Н.Д. Вінтоняк