Справа № 352/543/13-ц
Провадження № 2/352/444/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2013 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого – судді Дузінкевича І.М.
секретаря Кукули О.С.
з участю
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання дітей у твердій грошовій сумі,-
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про збільшення розміру аліментів на утримання дітей у твердій грошовій сумі. Свої позовні вимоги обґрунтовувала тим, що рішенням Тисменицького районного суду від 24.09.2006 р. з відповідача стягнуто в її користь аліменти на утримання синів у розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Оскільки відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, тому вона вважає що він може щомісячно сплачувати аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі по 600 грн. на кожну дитину. Просила змінити розмір аліментів та стягувати із відповідача аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі у розмірі по 600 грн. щомісячно на кожного сина.
Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснив, що він офіційно працює та отримує мінімальну заробітню плату, про що надав довідки про доходи. Вважає, що з нього на утримання дітей стягують достатньо коштів, а сплачувати суму яку просить позивачка він не має змоги, оскільки йому та його теперішній сім’ї на прожиття не залишиться нічого. Просив в задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до вимог ч.1 ст.192 СК України визначений за рішенням суду розмір аліментів може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника чи одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення стану здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
У судовому засіданні встановлено, що у сторін у шлюбі народилися син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4-5). Рішенням Тисменицького районного суду від 19.09.2006 р. з відповідача стягнуто аліменти на утримання дітей у розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (а.с.3). Відповідно до довідки виданої виконкомом Сарниківської сільської ради Рогатинського району Івано-Франкіевської області № 102 від 07.02.2013 року, діти сторін проживають біля матері ОСОБА_1 (а.с. 7). Із наданих довідок відповідачем вбачається, що останній працює у ФО-П ОСОБА_5 на посаді завідувача виробництвом у м.Харків та отримує мінімальну заробітню плату (а.с.11-13).
Оцінивши в сукупності досліджені в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що позивачем не доведено наявність обставин, передбачених ст. 192 СК України, для зміни розміру аліментів, оскільки докази, на які посилається позивачка в обґрунтування своїх вимог про збільшення розміру аліментів не можуть бути прийняти судом, так як судом було встановлено, що відповідач сплачує визначену судом суму аліментів, тобто не менше ніж 30% встановленого законодавством прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, матеріальне становище платника аліментів, після ухвалення рішення про стягнення з нього аліментів суттєво не змінилося, відповідач отримує мінімальну заробітню плату, за таких обставин суд дійшов до висновку про відмову в задоволенні позову.
На підставі наведеного, відповідно до ч.1 ст.192 СК України, керуючись ст.ст. 60, 213-215 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання дітей у твердій грошовій сумі – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду до Апеляційного суду Івано-Франківської області подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Тисменицький районний суд.
Головуючий Дузінкевич І.М.
- Номер: 2/352/444/13
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 352/543/13-ц
- Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Дузінкевич І.М. І. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.03.2013
- Дата етапу: 05.04.2013