Судове рішення #43434329

Справа № 261/1581/13-ц

Провадження № 2/261/837/13


Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

З А О Ч Н Е


м. Донецьк 27 березня 2013 р.


Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючого - судді Висоцької Г.В., при секретарі судового засідання Крутась Я.С., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням,


В С Т А Н О В И В :


18.03.2013 р. до Петровського районного суду м. Донецька звернулася ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 Свої вимоги позивач обґрунтувала тим, що 29.11.2008р. нею на підставі договору купівлі – продажу був придбаний жилий будинок за адресою: вул. Билинна, 24, м. Донецьк, в якому з 1998р. значаться зареєстрованими відповідачі. Просила суд ухвалити рішення про виселення зазначених осіб на підставі ст. ст. 71-72 ЖК України. До початку судового розгляду позивач змінили підставу позову, просила визнати відповідачів такими, що втратили право користування жилим приміщенням, на підставі ст. 391 ЦК України.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечувала.

Відповідачі до судового засідання не з’явилися, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення за вказаною адресою не проживають. Відповідно до ч. 5 ст. 74 ЦПК України судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про можливість задоволення позову з огляду на наступне.

Судом встановлені наступні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 на підставі нотаріально посвідченого та зареєстрованого у встановленому законом порядку договору купівлі-продажу жилого будинку з 29.11.2008р. на підставі праві власності належить жилий будинок за адресою: вул. Билинна, 24, м. Донецьк (а. с. 5-7).

Як вбачається із даних домової книги спірного будинку відповідач ОСОБА_2 значиться зареєстрованою за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 з 03.11.1998р., ОСОБА_3 з 16.05.2000р., тобто обидва відповідача набули право користування жилим приміщенням за попередніми власниками.

Згідно зі ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Згідно зі ст. 387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 317, 319, 321, 383, 387 ЦК України, ст. 10, 11, 60, 88, 209, 213-215, 225-226 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ОСОБА_2 такими, що втратили право користування жилим приміщенням за адресою: вул. Билинна, 24, м. Донецьк.

Стягнути з ОСОБА_3, ОСОБА_2 солідарно на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 114 (сто чотирнадцять) грн. 70 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.




Суддя Г. В. Висоцька


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація