Справа № 259/2305/13-ц Провадження № 2/259/936/2013
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" травня 2013 р.
Куйбишевський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого - судді Добнєва С. С.
секретарі -Литвиненко Ю.Е.,
за участю позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу з відповідачем, зареєстрованого 11 жовтня 1986 року у Палаці урочистих подій м. Донецька , актовий запис № 1483. Від спільного шлюбу сторони дітей не мають. Шлюбні відношення припинені з травня 2007 року, подальше спільне життя неможливе.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві. Справу просив розглянути за час відсутності відповідача .
Відповідач в судове засідання не з’явився, належним чином був повідомлений про час та дату слухання справи, причини неявки суду не відомі, заяви про відкладання слухання справи до суду не надходило.
За згодою позивача, суд на підставі ст. ст. 169 ч. 4, 224 ЦПК України постановляє заочне рішення.
Суд, заслухавши позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Сторони перебували у шлюбі. Цей факт підтверджується наданим суду свідоцтвом про укладення шлюбу зареєстрованим 11 жовтня 1986 року у Палаці урочистих подій м. Донецька, актовий запис № 1483. Від спільного шлюбу сторони дітей не мають.
В судовому засіданні встановлено, що шлюбні відносини між сторонами припинені з травня 2007.
Позивач наполягав на розірванні шлюбу, суперечок про розділ майна немає, примирення вважає неможливим. При таких умовах, суд вважає, що сім’я фактично припинила існування і шлюб між сторонами підлягає розірванню, оскільки перебування у шлюбі буде порушувати права та інтереси сторін.
Відповідно до положень статті 51 Конституції України та частини першої статті 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, згідно припису статті 112 СК України, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. При цьому суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Відповідно до положень статті 3 Сімейного кодексу України, сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки.
Позивач наполягає на розірванні шлюбу, суперечок про розділ немає, примирення вважають неможливим у зв’язку з відсутністю взаєморозуміння.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верхового Суду України від 21.12.2007 року № 11, проголошена Конституцією України охорона сім’ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано у судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.
Проаналізувавши встановлені конкретні обставини у справі, оцінивши надані в силу вимог статті 60 ЦПК України докази в їх сукупності, приймаючи до уваги існуючи взаємини між подружжям, ступінь конфліктних стосунків та причини розлучення, небажання позивача продовжувати шлюбні відносини, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя сторін та збереження їх сім’ї неможливе і суперечить інтересам позивача, що має істотне значення, заява відповідає дійсній волі жінки, тому позовні вимоги про розірвання шлюбу підлягають задоволенню.
Позивачка не вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов’язані із зверненням до суду.
На підставі ст. ст. 105, 109, 110, 112 Сімейного кодексу України та керуючись ст. ст. 60, 209, 213-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 11 жовтня 1986 року у Палаці урочистих подій м. Донецька, актовий запис № 1483, між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 (до шлюбу Паваляєва) ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, – розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвище сторін залишити без змін "Коломієць" та "Коломієць".
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області протягом десятьох днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: