Судове рішення #43433683

Справа № 234/2221/13-ц

Провадження № 2/234/1323/13


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2013 року                                                                       м. Краматорськ


Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Товмасян І.А., за участю позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

В С Т А Н О В И В:

25.02.2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дитини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що від шлюбу з відповідачем вони мають одну неповнолітню дитину доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Родинні відносини припинені з 11.07.2008 року. Донька знаходиться у неї на утриманні. Відповідач грошову допомогу на її утримання не надає і добровільно відмовляється надати. Просить стягнути з відповідача в її користь аліменти на утримування доньки у розмірі 1/2 частки від доходу щомісячно, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до повноліття доньки.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримування доньки у розмірі 1/2 частки від доходу щомісячно, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та до їх повноліття.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги і просила їх задовольнити.

Вислухавши думку сторін, проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

До такого висновку суд прийшов з наступного.

Відповідно до ст.180 СК батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а у випадках, передбачених статтями 198, 199 цього Кодексу, - і своїх повнолітніх дочку, сина.

Згідно з ч.1 ст.181 СК способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

          Згідно ст.182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, сина, дочки, інші обставини, що мають істотне значення.

Частиною 1 ст.189 цього Кодексу батькам надано право укласти договір про сплату аліментів на дитину, умови якого (про розмір аліментів, строки їх виплати тощо) не повинні порушувати її права. При цьому розмір аліментів сторони визначають за домовленістю між собою, але за жодних обставин він не може бути меншим від передбаченого у ч.2 ст.182 СК.

Якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору треба включати умови про індексацію, як вимагає ч.2 ст.184 того ж Кодексу.

Договір має бути укладений письмово та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання батьком (матір’ю) свого обов’язку за договором стягнення аліментів здійснюється не за судовим рішенням, а на підставі виконавчого напису нотаріуса органом державної виконавчої служби.

За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.3 ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст.183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що сторони знаходились у зареєстрованому шлюбі з 25.09.2004 року по 11.07.2008 рік /а.с.7/, та відповідно до свідоцтв про народження є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.8/.

Відповідно до пояснень позивачки, про що не заперечував у суді відповідач, донька проживає разом із позивачкою.

Як убачається з позову відповідач, матеріальної допомоги на утримання доньки позивачці не надає, про що не заперечував у суді. Сторони у добровільному порядку не уклали договір про сплату аліментів на дитину, кожен підтримує свої вимоги.

Аналізуючи матеріальне становище дитини, виходячи з наданих суду позивачкою доказів, суд приходить до висновку, що донька потребує допомоги батька.

Суд позбавлений можливості проаналізувати стан здоров’я дитини, бо позивачка таких відомостей суду не надала.

Платник аліментів, а саме ОСОБА_2 будь-яких відомостей про свій стан здоров’я, сімейного стану та довідки про отримані доходи, суду не надав, суд вважає, що він може надавати допомогу своїм доньці.

Розглядаючи питання про розмір аліментів, враховуючи матеріальний стан відповідача, відсутність будь-яких зобов’язання, суд вважає, що з відповідача на користь позивачки необхідно стягнути аліменти на утримання доньки у розмірі 1/2 частини від його доходу.

Суд вважає, що цей розмір аліментів, виходячи з доходу батька буде сприяти забезпеченню потреб дитини.

Розглядаючи питання про час з якого присуджуються аліменти, суд відповідно до ст.191 ч.1 СК України, де йдеться про те, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, суд вважає, що початок стягнення аліментів з відповідача на користь позивачки повинен бути з 25.02.2013 року, тобто з дня пред’явлення позову /а.с.1/.

Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, а позивачка при пред’явленні позову була звільнена від сплати судового збору, то ці витрати, відповідно до ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача у доход державного бюджету м. Краматорська в сумі 229грн. 40коп.

Керуючись ст.ст.3, 8, 10, 14, 15, 81, 88, 215, 217, 223 ЦПК України, ст.ст.180-183 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

          Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.

          Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) аліменти на утримування доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/2 частки від доходу щомісяця, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 25.02.2013р. і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 у доход державного бюджету м. Краматорська судовий збір в сумі 229 (двісті двадцять дев’ять) гривень 40 (сорок) копійок.

Рішення в частині стягнення аліментів на дітей підлягає негайному виконанню в межах стягнення платежу за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Якщо апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених ст.294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.


Суддя


Рішення постановлено в нарадчій кімнаті та надруковане в єдиному екземплярі.


           Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація