Справа № 1-154/09
В И Р О К
Іменем України
13 березня 2009 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі головуючого - судді Лакомської Ж.І.,
при секретарі - Кириченко О.М.
з участю прокурора - Букаловського Р.О.
захисника - ОСОБА_1
підсудного - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Львова, українця, громадянина України, з незакінченою вищою освітою, не одруженого, має на утримання малолітнього сина, ІНФОРМАЦІЯ_4, згідно ст. 89 КК України не судимого, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1,
за ст. 309 ч.1, 311 ч.1 КК України, -
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_2 у 2008 році в невстановлений слідством час, знаходячись за місцем свого проживання на АДРЕСА_1, незаконно виготовив психотропну речовину із вмістом ефедрину (псевдоефедрину), яку незаконно зберігав за вказаною адресою для власного вживання без мети збуту, та 03.12.2008р. в період часу з 09.00 год. до 10.30 год. під час проведення обшуку в житлі за місцем його проживання було виявлено та вилучено: дві скляні колби й шприц з кустарно виготовленим препаратом з ефедрину (псевдефедрину), що відноситься до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено, масою в перерахунку на суху речовину 0,48 грама; два скляні флакони із залишковими кількостями кустарно виготовленого препарату з ефедрину (псевдефедрину), що відноситься до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено; чотири порожні шприци об’ємом 5 мл. із залишковими кількостями кустарно виготовленого препарату з ефедрину (псевдефедрину), що відноситься до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено.
Крім того, ОСОБА_2 у 2008 році в невстановлений слідством час, знаходячись за місцем свого проживання на АДРЕСА_1, незаконно виготовив та зберігав прекурсор – ефедрин (псевдоефедрин) з метою його використання для виготовлення психотропних речовин, та 03.12.2008р. в період часу з 09.00 год. до 10.30 год. під час проведення обшуку в житлі за місцем його проживання було виявлено та вилучено: пластмасовий флакон з етикеткою „Бронхолітин...”, на внутрішній поверхні якого та в паперовому згортку виявлено залишкові кількості ефедрину (псевдоефедрину), який відноситься до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю; два порожніх пластмасових флакони з етикетками „Трайфед...”, на яких виявлено залишкові кількості ефедрину (псевдоефедрину), який відноситься до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 винність у скоєному визнав повністю та показав, що у 2008 році зацікавився хімічними властивостями різних речовин, отримав інформацію через мережу Інтернет та, зокрема, зміг виготовляти у себе вдома прекурсор психотропних речовин - ефедрин (псевдоефедрин). Препарати з ефедрину (псевдоефедрину) за місцем свого проживання він виготовляв для власних потреб бех мети збуту. Під час проведення обшуку в його житлі вказані препарати та психотропні речовини були виявлені та вилучені. У скоєному розкаявся, просив суворо не карати, при обранні покарання врахувати його відношення до скоєного, молодий вік.
Враховуючи, що учасниками судового розгляду не оспорювались фактичні обставини справи, а тому докази, які їх стверджують, в судовому засіданні не досліджувались.
Таким чином, суд вважає доведеною винність підсудного ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України. Його дії кваліфіковано вірно за ознаками незаконного виготовлення та зберігання психотропних речовин без мети збуту.
Крім того, суд вважає доведеною винуватість підсудного ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 311 ч.1 КК України. Його дії кваліфіковано вірно за ознаками незаконного виготовлення та зберігання прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин.
Обираючи підсудному покарання суд враховує дані про його особу, зокрема те, що він згідно ст. 89 КК України не судимий (а.с. 108), є особою молодого віку, вчинені ним злочини є середньої тяжкості, на обліку у психоневрологічному та наркологічному диспансерах не перебуває (а.с. 115-116), за місцем проживання характеризується позитивно (а.с.120), а також пом’якшуючі покарання обставини - сприяння розкриттю злочину, щире розкаяння.
Обставини, що обтяжують покарання, відсутні.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства та реального відбуття покарання, тому йому слід обрати покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкції статей обвинувачення, на підставі ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням з покладенням окремих обов’язків, передбачених ст. 76 КК України.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України ,-
з а с у д и в:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 309 ч. 1, 311 ч.1 КК України, та обрати йому покарання:
за ст. 309 ч. 1 КК України 2 роки позбавлення волі;
за ст.311 ч. 1 КК України 2 років обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим обрати ОСОБА_2 остаточне покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим терміном 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 КК України зобов’язати підсудного ОСОБА_2 протягом іспитового строку не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи, повідомляти органи КВС про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з’являтись на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи.
Строк покарання ОСОБА_2 за даним вироком рахувати з дати вступу вироку в законну силу.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню – підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області 1126,80 грн. судових витрат на проведення судових експертиз у справі (а.с. 36, 41).
Речові докази у справі (а.с. 102-104), які зберігається в камері зберігання ВРЗ ГУМВСУ у Л/о – знищити.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя Лакомська Ж.І.