АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 22-ц/490/9940/12 Справа № 0417/2-1457/12 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Чубуков О.П.
Категорія
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2012 року м. Дніпропетровськ
Судова колегія
Судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Дніпропетровської області
у складі:
Судді - головуючого - ЧУБУКОВА О.П.
Суддів колегії ОСОБА_2
ОСОБА_3
при секретарі КАЧУР Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 06 серпня 2012 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до ОСОБА_7: третя особа Служба у справах дітей Дніпропетровської районної державної адміністрації, - про визначення часу спілкування з дитиною та онукою ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 06 серпня 2012 року ОСОБА_7 зобов'язано не чинити ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 перешкоди у їх спілкуванні з дочкою та онукою ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Окрім того визначено час спілкування з ОСОБА_8:
для її батька ОСОБА_4
- кожної суботи або неділі з 12 до 14 години, не порушуючи режиму дня дитини;
- кожного 13 жовтня з 10 год. До 16 год., не порушуючи режиму дня дитини.
для її дідуся та бабусі ОСОБА_6 та ОСОБА_5
- кожної середи з 12 до 14 години, не порушуючи режиму дня дитини;
- кожного 13 жовтня з 10 год. до 16 год.,не порушуючи режиму дня дитини.
У задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 відмовлено.
В апеляційній скарзі позивачів ставиться питання про скасування зазначеного рішення суду першої інстанції і ухвалити нове, яким встановити порядок та час їх спілкування з ОСОБА_8, зазначений в позовній заяві.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах заявлених позовних вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду зміні.
Відповідно до вимоги ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно з законом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З матеріалів справи та результатів її судового розгляду вбачається, що позивач ОСОБА_4 та відповідачка ОСОБА_7 від зареєстрованого шлюбу мають доньку ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1. За рішенням суду від 13 жовтня 2011 року шлюб розірвано.
Позивачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - дідусь та бабуся малолітньої ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Батьки малолітньої ОСОБА_8 єдиною сім'єю не проживають. Донька проживає з матір'ю.
Між позивачами та відповідачкою склалися неприязні відношення відносно спілкування з малолітньою донькою - онукою та участі у її вихованні.
Ухвалюючи рішення, суд першої інстанції мотивував його тим, що позивачі мають бажання спілкуватися з дитиною, брати участь у її вихованні, в усіх діях щодо дітей, суди, ухвалюючи відповідні рішення, повинні першочергову увагу приділяти якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, а також керувався положеннями ч. 8 ст. 7 Сімейного Кодексу України, згідно якої регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини та принципом 6 Декларації прав дитини від 20.11.1959 року про те, що дитина не повинна, крім тих випадків коли є виключні обставини, бути розлучена з матір'ю.
Вцілому, зазначає судова колегія, рішення суду першої інстанції відповідає вимогам діючого законодавства, яке регулює правовідносини, які склалися між сторонами. Проте відповідачка просить дещо змінити порядок та час спілкування позивачів з донькою з урахуванням її малолітнього віку та стану здоров'я.
Ухвалений судом першої інстанції порядок спілкування позивачів з малолітньою СОВОЮ ОСОБА_8 дещо ускладнений з урахуванням її віку та неконкретизований: так відносно часу спілкування ОСОБА_4 з донькою СОВОЮ ОСОБА_8 зазначено "кожної суботи або неділі", що утруднює для відповідачки належне виконання рішення, а час спілкування діда та баби з онукою щосереди з 12 години і до 14 години може негативно відобразитися на самопочутті малолітньої дитини у зв'язку з поїздкою для короткочасного спілкування.
Доводи апеляційної скарги позивачів відносно запропонованого ними порядку та часу спілкування з малолітньою дитиною СОВОЮ ОСОБА_8 були предметом дослідження суду першої інстанції і його висновки достатньо обґрунтовані, а приведені в апеляційній скарзі доводи зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці.
З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 209, 307, 309, 313, 314 та 316 ЦПК України, -
В И Р І Ш И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 задовольнити частково.
Рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 06 серпня 2012 року
змінити, встановивши наступний графік днів та часу спілкування ОСОБА_4 з донькою, а ОСОБА_6 і ОСОБА_5 з онукою ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1:
для батька ОСОБА_4
- щосуботи - з 10 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин;
- кожного 13 жовтня поточного року - з 12 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин;
- 5 (п'ять) діб в літню пору року під час щорічної відпустки.
для дідуся ОСОБА_6 та бабусі ОСОБА_5
- щосереди з 10 години 00 хвилин до 14 години 00 хвилин;
- кожного 13 жовтня поточного року - з 12 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин.
В решті судове рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його оголошення і з цього ж моменту може бути оскаржене в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Суддя - головуючий: Судді колегії: