Судове рішення #43425802

Справа №407/946/2012

п/ с 2/174/86/2013


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 січня 2013р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області


у складі головуючого судді Болоніної М.Б.

при секретарі Шараповій О.О.

за участю позивача ОСОБА_1,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вільногірську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (треті особи –ОСОБА_3, Дмитрівська сільська рада Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської обл., Верхньодніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської обл.) про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,


В С Т А Н О В И В:

          

          До суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини у вигляді земельної ділянки, що знаходиться на території Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської обл., та права власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства «Україна», яке також знаходиться у с.Дмитрівка Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської обл.

Ухвалою суду від 24.10.2012р. (ар.с.25) було відкрито провадження у справі, підсудність визначено у відповідності до ст.109 ЦПК України –за місцем паспортної реєстрації відповідача ОСОБА_2

У судове засідання з розгляду справи відповідач ОСОБА_2 не з’явився, про день і місце розгляду справи був повідомлений за адресою його паспортної реєстрації (ар.с.24,51).

Третя особа ОСОБА_3, представники третіх осіб Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської обл. та Верхньодніпровської державної нотаріальної контори Дніпропетровської обл. своїми листами просили справу розглядати без їх участі (ар.с.31,44,98).

Згідно листа судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6-47/0/9-12 від 10.07.2012р. на позови спадкоємця про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності і вони у відповідності до ст.114 ЦПК України пред’являються за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають із приводу нерухомого майна.

Таким чином, цивільна справа за позовом ОСОБА_1 повинна розглядатися судом за місцем знаходження спадкового майна, яке перебуває на території Верхньодніпровського району, тобто позовну заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.

У відповідності до п.2 ч.1 ст.116 ЦПК України, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності, справа передається на розгляд іншому суду, у даному випадку Верхньодніпровському районному суду Дніпропетровської області, проти чого позивач не заперечував.

          

Керуючись ст.114,116,209,210,293 ЦПК України, суд


У Х В А Л И В:

          

Справу №407/946/2012 ( п/ с 2/174/86/2013) за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (треті особи –ОСОБА_3, Дмитрівська сільська рада Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської обл., Верхньодніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської обл.) про визначення додаткового строку на прийняття спадщини передати,Верхньодніпровському районному суду Дніпропетровської області (51600 м.Верхньодніпровськ Дніпропетровської обл., вул.Петровського,47) на розгляд за підсудністю.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд протягом 5 днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Копію ухвали в порядку ст.222 ЦПК України направити відповідачу та третім особам, які не були присутні у судовому засіданні.




СУДДЯ М.Б.БОЛОНІНА






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація