Судове рішення #43421102

19.11.2012

Справа № 212/11298/2012

Провадження 2-а/232/9/12

П ОС Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


          19 листопада 2012 року                      Вінницький міський суд Вінницької області

          в складі:           головуючого судді                    Сало Т. Б.,

за участю секретаря Басовській В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницької районної ради Вінницької області про зобов’язання провести відповідні нарахування та зобов’язання виплати середню заробітну плату на період працевлаштування, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, який мотивований тим, що 10.05.2006 р. його згідно рішення №2 1-ї сесії Вінницької районної ради 5-го скликання було обрано головою Вінницької районної ради.

Рішенням №1 першої сесії 6-го скликання від 12.11.2010 р. позивача було звільнено у зв'язку із закінченням строку повноважень, відповідно до п. 2 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Рішенням №1 першої сесії 6-го скликання від 12.11.2010 р. позивач був обраний на посаду заступника голови Вінницької районної ради. Рішенням 14-ї сесії районної ради 6-го скликання № 90 від 27.04.2012 р. позивача звільнили, у зв'язку з достроковим припиненням повноважень, ч. 3 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

27.04.2012 р. він звернувся до голови Вінницької районної ради ОСОБА_2 з листом про надання йому заробітної плати на час працевлаштування, відповідно до вимог п. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад, однак по теперішній час цього зроблено не було.

Позивач зазначає, що зважаючи на те, що попереднім місцем його роботи, на постійній основі, була Вінницька районна Рад, де він обіймав посаду голови Вінницької районної ради відповідно працевлаштуватися за попереднім місцем роботи він не може, тому Вінницькою районною радою мало б бути прийнято відповідне рішення, щодо надання йому заробітної плати на час працевлаштування згідно п. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»автоматично.

Враховуючи зазначені обставини позивач просить суд зобов'язати відповідача провести відповідні нарахування та виплату позивачу коштів в розмірі середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді, що за ним зберігається на період працевлаштування, але не більше шести місяців.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив суд позов задовольнити з підстав викладених в позові.

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнала та просила суд в позові відмовити.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності суд, приходить до висновку про наявність підстав для відмови в задоволенні позову, враховуючи наступне.

Відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1, 10.05.2006 р. його згідно рішення №2 1-ї сесії Вінницької районної ради 5-го скликання було обрано головою Вінницької районної ради.

Рішенням №1 першої сесії 6-го скликання від 12.11.2010 р. позивача було звільнено у зв'язку із закінченням строку повноважень, відповідно до п. 2 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»(а.с.6).

Рішенням №1 першої сесії 6-го скликання від 12.11.2010 р. позивач був обраний на посаду заступника голови Вінницької районної ради. Рішенням 14-ї сесії районної ради 6-го скликання № 90 від 27.04.2012 р. позивача звільнили, у зв'язку з достроковим припиненням повноважень, ч. 3 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»(а.с. 5). Відповідні записи зроблені в трудовій книжці позивача.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Отже, законом розмежовано два поняття: закінчення та припинення (дострокове) повноважень депутата.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

Голова районної ради, згідно ч.3 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

Відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»заступник голови районної ради обирається відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень у порядку, встановленому частинами третьою та четвертою цієї статті.

У частині третій названої статті зазначено, що повноваження заступника голови районної ради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної ради за рішенням відповідної ради, що приймається шляхом таємного голосування.

Статтею 56 цього Законну передбачені принципи роботи і заступника голови районної ради, а саме те, що заступник теж працює у раді на постійній основі і на нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені ст.55 Закону для голови ради.

Відповідно до ч 4 ст. 55 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», звільнення особи з посади голови ради не має наслідком припинення нею повноважень депутата цієї ради.

Враховуючи вищезазначені статті суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1, будучи депутатом ради 6-го скликання, був обраний на виборну посаду, а саме заступником голови районної ради. Його повноваження заступника голови були достроково припинені на підставі рішення ради. Повноваження депутата районної ради у позивача не припинились.

Законом України «Про статус депутатів місцевих рад»визначено основні гарантії депутатської діяльності, серед яких, статтею 33 цього Закону передбачено, що у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. При цьому, депутату, що працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Водночас, у разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

Тобто, підприємство (установа, організація) з якого працівник звільнився у зв'язку з його обранням на виборну посаду у раду, повинно бути готовим до виконання обов'язку щодо надання раніше звільненому працівникові тієї самої або іншої рівноцінної роботи.

В судовому засіданні було оглянуто оригінал трудової книжки, і встановлено, що з 01.09.1998 року позивач працював директором приватного малого підприємства. 30.11.2005 року був звільнений за власним бажанням. А 10.05.2006 року, будучи депутатом Вінницької районної ради, був обраний на постійну роботу, а саме був обраний на виборну посаду - голова ради. Тобто, до роботи головою ради позивач не працював.

Проаналізувавши всі вищезазначені норми законів суд вважає, що вищезазначені гарантії депутатської діяльності розповсюджуються в першу чергу на «колишніх»депутатів, тобто на депутатів строк повноважень яких закінчився або припинились у зв'язку з закінченням повноважень цієї ради. В даному випадку повноваження позивача як депутата районної ради не припинились і строк дії повноважень не закінчився.

Крім того, депутат, який обраний на виборну посаду яка є оплачуваною і постійною роботою, має право на гарантію передбачену ст.33 Закону, якщо він припинив свою діяльність на підприємстві, установі чи організації (в зв’язку з обранням його на виборну посаду районної ради), тобто якщо трудові відносини на попередньому місці роботи припинились на підставі п.5 ч.1 ст. 36 КЗпП України. Даних обставин в судовому засіданні не встановлено.

Позивач в обґрунтування своїх вимог використовував поняття «останнє (оплачуване) місце роботи», а саме робота на виборній посаді голови районної ради. Дане поняття не може бути використане з огляду на зміст як частини першої, так і частини другої статті 33 Закону, оскільки в статті йде мова про попередню роботу на підприємстві, в установі чи організації.

Крім того, районна рада є представницький орган, і не підпадає під поняття «підприємство, установа чи організація».

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.4,6,33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.ст. 55,56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. ст. 11, 71, 86, 159, 163 КАС України, суд–


ВИРІШИВ:


В задоволенні позову ОСОБА_1 до Вінницької районної ради Вінницької області –відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація