Судове рішення #43419670

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області



2/205/1060/2012 р.

205/2795/2012 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05.09.2012 Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:


головуючого – судді Верьовочнікова В.М.

при секретарі – Росовській О.Ю.

із участю : - позивачки ОСОБА_1,

-           відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 17.08.2012 року звернулася до суду з цим позовом, зазначивши, що вона з 31.07.2005 року перебувала з відповідачем ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі, від якого вони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання шлюбу за рішенням Жмеринського міськрайонного суду від 23.04.2012 року відповідач припинив надання утримання на потреби сім’ї та дитина. Дочка проживає з нею і знаходиться на її утриманні, однак, їй самій важко утримувати дитину. Просила стягнути на її користь з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі в розмірі по 1000 грн. щомісяця, з дня пред’явлення позову до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 послідовно двічі зменшувала заявлені вимоги. Остаточно просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої доньки в розмірі 300 грн. щомісячно, вказавши, що дитина має задовільний стан здоров’я.

Відповідач ОСОБА_2 вказані зменшені позовні вимоги визнав повністю, погодившись загалом сплачувати аліменти на утримання доньки в розмірі по 300 грн. на місяць. Вказав, що інших неповнолітніх дітей він не має, проте, має батька, який є інвалідом першої групи, та матір, яка досягла пенсійного віку. Стан власного здоров’я відповідач визначив як задовільний.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши інші докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст.180, 181, 184 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до її повноліття; за рішенням суду аліменти на утримання дитини присуджуються, зокрема, у твердій грошовій сумі; якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, суд за заявою стягувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Згідно ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у останнього інших дітей, непрацездатних дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

У відповідності до ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

В судовому засіданні з пояснень сторін встановлено, що вони є батьками неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження останньої 1-АМ №119948 (а.с.6). Відповідач із сім’єю не проживає, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, хоча є працездатною особою і спроможний надавати утримання доньці. Дитина проживає разом з позивачкою і знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою виконкому Чернятинської сільської ради від 17.08.2012 року (а.с.7).

Вказані докази суд приймає до уваги, так як вони зібрані та представлені із дотриманням вимог закону, ніким не оспорюються та не суперечать один одному.

Оскільки право позивачки та її неповнолітньої дитини на належне утримання останньої з боку відповідача порушено, то воно підлягає судовому захисту в межах заявлених позовних вимог.

Таким чином, з урахуванням встановлених судом обставин справи вимога позивачки про стягнення на її користь з відповідача аліментів на утримання неповнолітньої доньки відповідає принципам розумності та справедливості та забезпечуватиме достатне утримання неповнолітньої дитини, оскільки у відповідності до ч.3 ст.184 СК України різниця між заявленим позивачкою розміром стягуваних у твердій сумі аліментів та визначеним законом мінімумом заявлених у частці від доходу платника аліментів, обмежуєься 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку, може бути компенсована призначеною відповідно до закону державною допомогою за заверненням заінтересованих осіб, що передбачає можливість стягнення визначених у твердій грошовій сумі аліментів у меншому від вказаного обмеження розмірі за відповідних підстав, якими у даному конкретному випадку є відсутність постійного заробітку відповідача та наявність на його утриманні непрацездатних батьків, яким, як і неповнолітній дитині, відповідач зобов’язаний надавати утримання без умов та застережень.

Отже, визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону і не порушує прав та інтересів інших осіб.

Судові витрати пропорційно задоволеним вимогам слід стягнути з відповідача, виходячи з мінімальної ставки вимог майнового характеру; рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання.

Враховуючи викладене, керуючись ст.5, 8, 10, 60, 61, 209, 210, 212-214, 367 ЦПК України, ст.180-182, 184, 191 СК України, суд -


В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з 17.08.2012 року до досягнення дитиною повноліття, а також на користь держави 214 гривень 60 копійок судового збору (р/р 31211206700006 в Банку ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, код ЄДРПОУ 37755173, рядок 1.1.).

Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах одного місяця.

Рішення набуває законної сили після закінчення строків на його оскарження.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.



С У Д Д Я ОСОБА_4


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація