Судове рішення #43417620

_____________________________________________________________________________

Cправа№1512/8884/2012


УХВАЛА


          09.07.2012 року, Київський районний суд м. Одеси в складі:

          головуючого –судді Брайловської А.І.,

          при секретарі – Шепітко П.І.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі подання державного виконавця першого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України - ОСОБА_2, -

ВСТАНОВИВ:

Державний виконавець першого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 звернувся до Київського районного суду міста ОСОБА_1 з поданням про обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов’язань по виконавчому листу № 2-2085/11 від 16.03.2009 року, виданому Київським районним судом м. Одеси, про стягнення з неї на користь АТ «ОСОБА_3 та Кредит»грошової заборгованості.

Згідно ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника –фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Від державного виконавця першого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд подання за його відсутності.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що на виконанні у першого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції знаходиться виконавчий лист за № 2-2085/11, виданий Київським районним судом м. Одеси, про стягнення солідарно з ОСОБА_4 та ОСОБА_2 на користь АТ «ОСОБА_3 та Кредит»заборгованості за кредитним договором у розмірі 30085,12 грн.

Подання та додані до нього матеріали не містять ніяких документів окрім копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.03.2012 року.

          Відсутні відомості з КП «ОМБТІ та РОН»та УДАІ ГУМВС України в Одеській області щодо наявності або відсутності нерухомого майна та транспортних засобів, що зареєстровані за боржником ОСОБА_2.

          До подання не додано довідки адресно-довідкового бюро ГУМВС України в Одеській області, яка могла б підтвердити або спростувати перебування боржника на реєстраційному обліку. Відсутні акти державного виконавця щодо перебування ОСОБА_2 за адресою, вказаною у виконавчому документі, немає відомостей щодо перебування боржника на обліку в УПФУ Київського району м. Одеси, а також відомостей з ДПІ щодо джерел доходу боржника.

          Враховуючи викладене, суд не може встановити чи виконувались державним виконавцем взагалі які-небудь дії з виконання рішення суду, окрім звернення із поданням про заборону виїзду за кордон.

          Згідно п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України –до виконання зобов'язань за рішенням.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Державним виконавцем не надано суду жодного доказу, який свідчив би про ухилення ОСОБА_2від виконання рішення суду.

Відповідно до положень пункту 5 частини першої статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»вiд 21.01.1994 року № 3857-XII громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, зокрема, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

Громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті.

Разом із тим, в сенсі ст.2 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, яка є частиною національного законодавства, та ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Виходячи зі змісту подання, а також відсутності у матеріалах справи будь-яких документів, які могли б підтвердити ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, доказів відсутності у нього майна, заробітку тощо, суд не вбачає підстав для прийняття рішення про обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України.

На підставі викладеного та керуючись ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України», п.8 ст. 19 Закону України «Про державну прикордонну службу України», ст.377-1 ЦПК України, суд –

УХВАЛИВ:

У задоволенні подання державного виконавця першого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 –відмовити.

Копію ухвали невідкладно направити до першого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції –для відома.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя :                                          Брайловська А. І.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація