_____________________________________________________________________________
Справа№1512/6992/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2012 р. року, Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді –Брайловської А.І.,
за участю секретаря – Шепітко П.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - “Про розірвання шлюбу”, -
В С Т А Н О В И В :
21.05.2012 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, в якому просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2, зареєстрований в Відділі реєстрації актів громадянського стану виконкому Одеської міської Ради народних депутатів 03.08.1996 року актовий запис № 640 та визначити місце проживання спільних дітей –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із матір»ю за адресою: АДРЕСА_1.
Від шлюбу є неповнолітні діти: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, 03.10.2003 року
Позивач позов підтримала, просила суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Позивач у своїх поясненнях посилається на те, що між сторонами по справі шлюбні відносини припинені, між ними втрачено почуття любові та поваги. Під час спільного проживання з’ясувалось, що сімейне життя не склалося через несумісність характерів і загальних інтересів та різними поглядами на життя.
Після розірвання шлюбу, позивач просить залишити прізвище –ОСОБА_4.
На примирення позивач категорично не згодна, наполягала на розлученні.
Відповідач до судового засідання не з»явився, був сповіщений належним чином, надав до суду заяву, у якій вказав, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.
Суд, вислухавши думку, доводи та пояснення позивача, ознайомившись та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, тому що родина фактично розпалася і її відновлення неможливе при обставинах, зазначених позивачем (різність поглядів, відсутність почуттів та спільних інтересів). Під час розгляду справи, судом також було встановлено, що у сторін відсутні які-небудь почуття один до одного, їх шлюбний союз розпався та існує формально.
Одночасно, суд вважає, що подальше спільне життя чоловіка –ОСОБА_2 та жінки –ОСОБА_1 й збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, тому що сторони подружні відносини припинили й спільного господарства не ведуть, даний факт має істотне значення.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України шлюб розривається, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Таким чином, в ході розгляду справи, судом була перевірена наявність відповідних підстав для розірвання шлюбу і суд переконався у дійсному волевиявленні сторін.
Також судом враховується той факт, що один із членів сім’ї (чоловік чи жінка) або обоє мають право звернутися із заявою в суд про розірвання шлюбу (ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України) й це право підлягає судовому захисту.
Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка, та примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно із положеннями ст. 18 ч. 2 п. 3, ст.ст. 51, 56 ч. 3, ст.110 ч. 1 СК України, дружина і чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, при цьому способом захисту сімейних прав та інтересів, у тому числі, є право на припинення шлюбних відносин шляхом пред’явлення до суду позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.
Враховуючи викладене та задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу –одна з основних його засад. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу.
Приймаючи до уваги згоду позивача на розірвання шлюбу і згоду відповідача, суд вважає, що причини, що спонукають сторону наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам.
Однією з причин припинення шлюбу є його розірвання. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду (ч. 3 ст. 105 СК України).
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 11, 15, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 294 ЦПК України, ст. ст. 110, 111, 112, 113, 161, 180 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - “Про розірвання шлюбу” - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований в Відділі реєстрації актів громадянського стану виконкому Одеської міської Ради народних депутатів 03.08.1996 року актовий запис № 640.
Після розірвання шлюбу залишити прізвище позивачу –ОСОБА_1.
Визначити місце проживання спільних дітей –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із матір»ю –ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя : Брайловська А. І.