Справа № 492/12/13- ц
У К Р А Ї Н А
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
Іменем України
10 квітня 2013 року м. Арциз
Арцизький районний суд Одеської області в складі головуючого судді Крикуна М.П. при секретарі Богдан А.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Арцизі Одеської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи - відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Арцизького районного управління юстиції Одеської області, Арцизька державна нотаріальна контора Одеської області про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
08.01.2013 року заявниця звернулася до суду з вищезазначеною заявою посилаючись на те, що 28.11.2001 року померла її тітка ОСОБА_2, після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді права на земельну частку (пай) розміром 4,5 в умовних кадастрових гектарах в КСП ім. Христо Ботєва с. Задунаївка Арцизького району Одеської області. Інших спадкоємців у померлої немає. Для нотаріального оформлення прийняття спадщини заявниці необхідно надати до нотаріальної контори документи, які б підтверджували родинний зв’язок між заявницею та її тіткою ОСОБА_2, але вона не може підтвердити родинний зв’язок між нею та її тіткою ОСОБА_2 у зв’язку зі втратою свідоцтва про народження батька заявниці ОСОБА_3, померлого 03.04.1983 року, який був братом ОСОБА_2. Встановлення факту родинних відносин заявниці необхідно для оформлення спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2. Таким чином, заявниця просить суд встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла 28.11.2001 року була її тіткою.
Сторони в судове засідання не з’явилися.
09.04.2013р. від заявниці ОСОБА_1 до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, відповідно до якої вона заяву підтримує та просить суд заяву задовольнити у повному обсязі.
31.01.2013р. від представника заінтересованої особи – державного нотаріуса Арцизької державної нотаріальної контори Одеської області ОСОБА_4 до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
08.04.2013р. від представника заінтересованої особи – начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Арцизького районного управління юстиції Одеської області ОСОБА_5 до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечує.
В зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, що відповідає положенням ч. 2 ст. 197 ЦПК України.
Суд, перевірив матеріали справи та дослідив надані докази, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти.
Відповідно до копії свідоцтва про народження, заявниця народилася 12.03.1960 року і її батько на російській мові значиться як «Бянов Борис Иванович», матір – «Бянова Прасковья Георгиевна», актовий запис № 18 (а.с. 6).
05.05.1985 року заявниця уклала шлюб з ОСОБА_6 та прийняла прізвище чоловіка – ОСОБА_6, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 7).
Як вбачається з копії свідоцтва про одруження, батько заявниці – «Бянов Борис Иванович» народився 1925 року (а.с. 9).
З копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_3 помер 03.04.1983 року, актовий запис № 16 (а.с. 11).
З копії архівної довідки Державного архіву Одеської області № Ф-284 від 15.03.2013 року вбачається, що у метричній книзі Свято-Успенської церкви Кишинівської духовної консисторії с. Задунаївка Арцизького району Одеської області за 1925 рік є запис № 57 від 31 жовтня 1925 року про народження «Boris Bianov» (так у документі) 25 жовтня 1925 року. Батько: «Ioan Mihail Bianov» мати: «Ana Teodor» (так у документі) (а.с. 28).
Відповідно до копії свідоцтва про народження, «Бянова Надежда Ивановна» народилася 01.01.1921 року і її батько на російській мові значиться як «Бянов Иван Михайлович», матір – «Бянова Анна Федоровна» (а.с. 8).
Як видно з копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла 28.11.2001 року, актовий запис № 39 (а.с. 10).
Копією сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ОД № 0183727 від 21.04.1997 року підтверджується, що ОСОБА_2 належало право на земельну частку (пай) розміром 4,5 в умовних кадастрових гектарах в КСП ім. Христо Ботєва с. Задунаївка Арцизького району Одеської області (а.с. 12).
Таким чином, архівна довідка Державного архіву Одеської області про народження батька заявниці ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджує, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 були братом та сестрою, з чого можна зробити висновок про те, що ОСОБА_2, яка померла 28.11.2001 року була тіткою заявниці ОСОБА_1.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд може встановити факт родинних відносин між фізичними особами.
Виходячи з досліджених в судовому засіданні доказів, зокрема, архівну довідку Державного архіву Одеської області № Ф-284 від 15.03.2013 року, суд вважає за можливе встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла 28.11.2001 року була тіткою заявниці ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 256-259 ЦПК України, суд-
вирішив:
заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла 28 листопада 2001 року була тіткою ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3.
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла 28 листопада 2001 року була сестрою ОСОБА_3, який помер 03 квітня 1983 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи які брали участь у справі але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
Арцизького районного суду ОСОБА_7