Судове рішення #4341139


Справа № 1-190/09


В И Р О К

Іменем України


23 березня 2009 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області

у складі :

головуючого-судді : Холіна В.В.

при секретарі : Богдановій Н.І.

за участю прокурора : Бойченко С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрациту кримінальну справу за обвинуваченням:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився у с. Іванівка Антрацитівського району Луганської області, громадянина України, холостого, з середньою освітою, який не працює, в силу ст. 89 КК України не судимого, такого, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_2,

за ст.ст. 263 ч.1, 240 ч.1 КК України, -


в с т а н о в и в :

Підсудний ОСОБА_1 04 лютого 2009 року, у денний час доби, більш точного часу на досудовому і судовому слідстві встановити не представилося можливим, в районі колишньої шахти «Штеровська», що розташована поблизу с. Маломиколаївка Антрацитівського району Луганської області, знайшов три електродетонатора, які поклав у кишеню свого одягу, де став носити і зберігати без передбаченого законом дозволу.

05 лютого 2009 року , в період часу з 14 години 20 хвилин до 14 години 50 хвилин, працівники міліції, у присутності понятих, на ділянці місцевості, що розташована у західному напрямку 1300 м від автошляху «Старобельськ-Луганськ-Донецьк» і у південному напрямку на відстані 50 м від терикону колишньої шахти «Штеровська» поблизу с. Маломиколаївка на землях Антрацитівського району Луганської області, у ході особистого огляду підсудного ОСОБА_1 виявили та вилучили три предмета циліндричної форми з вивідними проводами, які згідно висновку вибухово-технічної експертизи №58/1217 від 20 лютого 2009 року, є електродетонаторами типа «ЭД-ЗД» промислового виготовлення, що відносяться до категорії вибухових приладів. Електродетонатори до вибуху придатні.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, підсудний ОСОБА_1 знову вчинив злочин при наступних обставинах.

Відповідно ст.ст. 15,16 Кодексу України «Про надра», де сказано, що надра надаються для видобутку корисних копалин, шляхом оформлення спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами у межах конкретних ділянок, які видаються спеціалізованим підприємствам, установам, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні і економічні можливості для користування надрами, а також дозволи (ліцензії) на користування надрами, що видаються Державним комітетом України з геології використання надр за узгодженням з Мінекобезопасності.

Не маючи такого дозволу (ліцензії), у період часу з 04 по 05 лютого 2009 року, підсудний ОСОБА_1, маючи умисел на незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, перебуваючи на ділянці місцевості, що розташована у західному напрямку 1300 м від автошляху «Старобельськ-Луганськ-Донецьк» і у південному напрямку на відстані 50 м від терикону колишньої шахти «Штеровська» поблизу с. Маломиколаївка на землях Антрацитівського району Луганської області, де за допомогою кирки та совкової лопати із поглиблення, що утворилося на даній ділянці місцевості, став здійснювати незаконний видобуток вугільної маси, в результаті чого незаконно добув і витяг на поверхню 1100 кг вугільної маси, яка відповідно висновку спеціаліста №12/183 від 11 лютого 2009 року є корисними копалинами загальнодержавного значення – вугільною масою марки А КЛ-25-0мм.

 05 лютого 2009 року працівники міліції, у присутності понятих, виявили та вилучили у підсудного ОСОБА_1 кирку, совкову лопату, за допомогою яких останній здійснював видобуток вугільної маси, та здобуту вугільну масу.

Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у скоєнні злочинів при вищевикладених обставинах визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, та пояснив, що він не має грошей щоб купити вугілля для опалення будинку, тому вирішив видобути для себе вугілля. З цією метою 04 лютого 2009 року, у денний час доби, більш точного часу не пам’ятає, він узяв дома кирку, лопату і пішов на ділянку місцевості, що розташована в районі терикону колишньої шахти «Штеровська» поблизу с. Маломиколаївка. У той момент, коли він шукав ділянку для видобутку вугілля, у лісосмузі на землі знайшов паперовий згорток, в якому були три електродетонатора з вивідними проводами. Даний згорток він поклав у кишеню свого одягу, оскільки вирішив використати електродетонатори при видобутку вугілля. Приблизно на відстані 50 м від терикону колишньої шахти «Штеровська», він знайшов у землі вертикальне гірське вироблення, оглянув його для придатності видобутку вугільної маси і став здійснювати незаконний видобуток вугільної маси за допомогою кирки та лопати. Видобуток вугільної маси здійснював 04 і 05 лютого 2009 року, видобув, приблизно 1000 кг вугілля, яке складував поряд с гірським виробленням. 05 лютого 2009 року, у денний час доби, на ділянку, де він видобував вугілля, приїхали працівники міліції і у присутності понятих вилучили у нього вугілля, кирку, лопату і три електродетонатора.

Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина підтверджується:  

- протоколом огляду місця події від 05 лютого 2009 року, із якого вбачається, що на ділянці місцевості розташованої на відстані 1300 м на захід від автошляху «Старобельськ-Луганськ-Донецьк» та 50 м на південь від терикону колишньої шахти «Штеровська» с. Маломиколаївка Антрацитівського району, був затриманий підсудний ОСОБА_1, який займався видобутком вугілля. З місця події виявлено та вилучено: кирка, лопата, вугілля. В ході особистого огляду ОСОБА_1 у кишені куртки було виявлено та вилучено паперовий згорток, в якому знаходились три електродетонатора з вивідними проводами (а.с.4);

- протоколом зважування від 05 лютого 2009 року, із якого вбачається, що вага вугілля складає 1100 кг (а.с.5);

- накладною від 05 лютого 2009 року, із якої вбачається, що вугільна маса вагою 1100 кг здана на зберігання у ПП «Ліга» (а.с.6);

-  висновком спеціаліста № 12/183 від 11 лютого 2009 року, згідно висновку якого гірнича маса, що надана на дослідження, є вугільною масою марки «А» кл 25-0 мм, якісні показники вугільної маси становлять: зольність 21,3%, вологість 4,6 %. Дана вугільна маса відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, вартість такого вугілля складає 300 грн. за 1 тону (а.с.8);

- довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що ОСОБА_1 не є суб’єктом підприємницької діяльності (а.с.11);

- висновком вибухово-технічної експертизи № 58/1217 від 20 лютого 2009 року, згідно якого три об’єкта циліндрової форми з вивідними проводами, що вилучені у підсудного ОСОБА_1, є електродетонаторами промислового виготовлення типа «ЭД-ЗД», що відносяться до категорії вибухових приладів. Електродетонатори до вибуху придатні ( а.с.41-43).

Інші докази по справі, які повністю узгоджуються між собою і достовірність яких ніким з учасників процесу не оспорюється, із згоди учасників процесу відповідно до ст.299 КПК України не досліджувалися.

Вислухавши підсудного, оцінивши досліджені судом докази, суд вважає, що дані злочини вчинив підсудний ОСОБА_1 і кваліфікує його дії за ч. 1 ст.263 КК України, оскільки він скоїв незаконне придбання, носіння і зберігання вибухових приладів без передбаченого законом дозволу та за ч.1 ст. 240 КК України, оскільки він скоїв незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує суспільну небезпеку скоєного злочину, особу підсудного, обставини які впливають на його відповідальність .

До обставин, що пом’якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1, суд відносить щире каяття у скоєному.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1, суд у справі не вбачає.

З урахуванням обставин і характеру вчинених злочинів, які згідно зі ст. 12 КК України відносяться до категорії невеликого та середнього ступеня тяжкості, особи підсудного, який в силу ст. 89 КК України не судимий, посередньо характеризується за місцем проживання, суд вважає можливим його виправлення без відбування покарання у вигляді позбавлення волі - із звільненням від відбування покарання з випробуванням за правилами ст. 75 КК України, з покладенням на нього обов’язків згідно ст. 76 КК України.

Цивільний позов по справі не заявлено.

Витрати пов’язані з проведенням вибухово-технічної експертизи № 58/1217 від 20 лютого 2009 року в сумі 262 грн. 92 коп. суд, відповідно до ст. 93 КПК України, відносить до судових витрат і вважає за необхідне стягнути їх з підсудного на користь НДЕКЦ при УМВС України в Луганській області (а.с.40) .

Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ :

ОСОБА_1 визнати винним за ст.ст. 263 ч.1, 240 ч.1 КК України та призначити йому покарання:

- за ст. 263 ч.1 КК України у вигляді трьох років позбавлення волі;

- за ст. 240 ч.1 КК України у вигляді двох років обмеження волі, відповідно до ст.70 КК України за сукупністю вчинених злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити три роки позбавлення волі, відповідно до ст.75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням строком на два роки, якщо він протягом випробувального строку не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Відповідно до ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 наступні обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити без змін - підписку про невиїзд.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВД в Луганській області витрати пов’язані з проведенням вибухово-технічної експертизи № 58/1217 від 20 лютого 2009 року в сумі 262 грн. 92 коп. на р/р 35220002000133, Банк УДК в Луганській області, МФО 804013, Код 25574305, Код платежу 00-11214.

Речові докази по справі – совкова лопата, кирка, що знаходиться на зберігання у камері схову Антрацитівського РВ УМВС, - знищити.

Речові докази у справі - гірську масу вагою 1 100 (одна тисяча сто) кг., що знаходиться на зберіганні в ПП «Ліга», обернути на користь держави.

Речові докази – три електродетонатори знищені згідно висновку вибухово-технічної експертизи № 58/1217 від 20 лютого 2009 року.

 Долю речових доказів вирішити після набрання вироком чинності.

Вирок може бути оскаржений учасниками процесу до Луганського апеляційного суду через Антрацитівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Вирок надрукований в нарадчій кімнаті.


  Суддя В.В.Холін








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація