Справа № 1-158/09
В И Р О К
Іменем України
06 березня 2009 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області
у складі :
головуючого-судді : Холіна В.В.
при секретарі : Богдановій Н.І.
за участю прокурора : Толстоусова Р.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрацит кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився у с. Фащівка Антрацитівського району Луганської області, громадянина України, з середньою освітою, холостого, в силу ст. 89 КК України не судимого, який не працює, такого що проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 240 ч.1 КК України ,-
В С Т А Н О В И В :
Підсудний ОСОБА_1, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, діючи умисно і протиправно, бажаючи незаконно добувати з надр на території Антрацитівського району кустарним засобом корисні копалини загальнодержавного значення у вигляді вугілля, прийшов ділянку місцевості, що розташована в південно-західному напрямі на відстані 2 км від вул. Серго с. Фащівка Антрацитівського району Луганської області, щоб використати дану земельну ділянку для вказаних потреб, узявши з собою інвентар у вигляді кирки та совкової лопати, в обхід встановлених законом правил ст.ст. 15,16 Кодексу України «Про надра», де сказано, що надра надаються для видобутку корисних копалин, шляхом оформлення спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами у межах конкретних ділянок. Вони видаються спеціалізованим підприємствам, установам, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні і економічні можливості для користування надрами, а також дозволи (ліцензії) на користування надрами, що видаються Державним комітетом України з геології використання надр за узгодженням з Мінекобезопасності.
Не маючи такого дозволу (ліцензії), відповідно заздалегідь не узгодивши з відповідними місцевими радами питання про надання земельної ділянки для вказаних потреб, відповідної кваліфікації, матеріально-технічної і економічної можливості для користування надрами підсудний ОСОБА_1 20 січня 2009 року, приблизно о 8 годині, реалізовуючи свій злочинний намір, направлений на незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, прийшов на ділянку місцевості для вказаних потреб, розташовану в південно-західному напрямі на відстані 2 км від вул. Серго с. Фащівка Антрацитівського району Луганської області.
З наявного в землі, на даній ділянці, гірського вироблення, яке було виготовлене не ним, за допомогою кирки і совкової лопати, займаючись незаконним видобутком корисних копалин загальнодержавного значення, незаконно добув і витягнув на поверхню протягом з 20 по 23 січня 2009 року 1100 кг вугільної маси, яка згідно висновку фахівця № 12/134 від 28 січня 2009 року є корисними копалинами загальнодержавного значення - вугільною масою марки –АШ Кл 0-6 мм. Якісні показники вказаної вугільної маси складають: зольність – 21,7%, вологість – 14,5 %. Вартість вугілля такої якості складає 300 грн. за одну тонну.
23 січня 2009 року о 8 годині протиправна діяльність ОСОБА_1 була припинена працівниками Антрацитівського РВ УМВС, при цьому у нього були виявлені і вилучені: кирка, совкова лопата - інвентар, за допомогою якого він незаконно добував корисні копалини загальнодержавного значення, а також вугільна маса у кількості 1100 кг.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою провину у скоєнні вищезазначеного злочину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, та пояснив, що в період часу з 20 по 23 січня 2009 року за допомогою кирки і совкової лопати здійснив добичу гірської маси у кількості 1100 кг. 23 січня 2009 року о 09 годині при видобутку вугілля він був затриманий працівниками міліції. У присутності понятих у нього було вилучено здобуте ним вугілля, кирка і совкова лопата.
Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина підтверджується:
- протоколом огляду місця події та вилучення від 23 січня 2009 року із якого вбачається, що працівники Антрацитівського РВ УМВС на ділянці місцевості, яка розташована в південно-західному напрямі на відстані 2 км від вул. Серго с. Фащівка Антрацитівського району Луганської області, виявили гірське вироблення, в якому залягає пласт вугілля. Біля входу у вироблення на землі лежить гірська маса, кирка і совкова лопата, які були вилучені (а.с.4);
- протоколом зважування від 23 січня 2009 року, із якого вбачається, що вага вугільної гірської маси склала 1100 кг (а.с.9).
- висновком фахівця № 12/134 від 28 січня 2009 року, із змісту якого витікає, що гірська маса, що представлена на дослідження, є корисними копалинами загальнодержавного значення - вугільною масою марки АШ кл 0-6мм. Якісні показники вказаної вугільної маси складають: зольність –21,7 %, вологість – 14,5 %. Вартість вугілля такої якості складає 300 гривень за одну тонну (а.с.13).
Інші докази по справі, які повністю узгоджуються між собою і достовірність яких ніким з учасників процесу не оспорюється, із згоди учасників процесу відповідно до ст.299 КПК України не досліджувалися.
Заслухавши підсудного, оцінивши досліджені судом докази, суд вважає, що даний злочин скоїв підсудний ОСОБА_1 і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 240 КК України, оскільки він скоїв незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення .
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує суспільну небезпеку скоєного злочину, особу підсудного, обставини, що впливають на його відповідальність.
До обставин, що пом’якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1, суд відносить щире каяття у скоєному.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного , суд у справі не вбачає.
З урахуванням обставини і характеру скоєного злочину, який згідно зі ст. 12 КК України відноситься до категорії невеликого ступеня тяжкості, особи підсудного, який в силу ст. 89 КК України не судимий, посередньо характеризується за місцем проживання, суд вважає можливим його виправлення без відбування покарання у вигляді обмеження волі - із звільненням від відбування покарання з випробуванням за правилами ст. 75 КК України, з покладенням на нього обов’язків згідно ст. 76 КК України.
Цивільний позов у справі не заявлений.
Судових витрат у справі немає.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним за ст.240 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді двох років обмеження волі, а відповідно до ст.75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням строком на один рік, якщо він протягом випробувального строку не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 наступні обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речовий доказ у справі - гірську масу вагою 1100 (одна тисяча) кг., що знаходиться на зберіганні в ПП «Ліга» м. Красний Луч, обернути на користь держави .
Речові докази у справі - совкову лопату і кирку, що знаходяться на зберіганні у Антрацитівському РВ УМВС, знищити.
Долю речових доказів вирішити після набрання вироком чинності.
Вирок може бути оскаржений учасниками процесу до Луганського апеляційного суду через Антрацитівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Вирок надрукований в нарадчій кімнаті.
Суддя В.В.Холін