Справа № 1- 189/09
В И Р О К
Іменем України
19 березня 2009 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області
у складі :
головуючого-судді : Холіна В.В.
при секретарі : Богдановій Н.І.
за участю прокурора : Бойченко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрацит кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився у с. Рождєствєнке Мішкінського району Курганської області РФ, громадянина України, холостого, з вищою освітою, який не працює, раніше судимого: 13.03.2002 року Лутугінським районним судом Луганської області за ст.ст. 185 ч.1, 185 ч.3, 70 КК України до 3-х років позбавлення волі із застосуванням ст.75 КК України з випробуванням строком на 2 роки, 18.03.2003 року Лутугінським районним судом Луганської області за ст.164 ч.1, 71 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі, звільненого 24.05.2005 року з Алчевської ВК Луганської області за постановою Алчевського міського суду від 16.05.2005 року умовно-достроково на строк 11 місяців 2 дні, такого, що проживає за адресою : АДРЕСА_1,
за ст.ст.240 ч.1, 213 ч.1 КК України, -
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_1, маючи злочинний намір направлений на здійснення операцій з брухтом чорних металів, порушуючи ст. 4 ЗУ «Про металобрухт», де вказано, що всі операції з металобрухтом підлягають ліцензуванню, а також порушуючи ст. 2 ЗУ «Про ліцензування визначених видів господарської діяльності» від 01.06.2000 року, не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на заняття певного виду підприємницької діяльності, 06.01.2009 року організував пункт прийому відходів промислового лому чорних металів за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1, де став здійснювати скупку брухту чорного металу.
19.01.2009 року та 23.01.2009 року підсудний ОСОБА_1 купив у гр.ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відходи промислового брухту чорних металів у кількості 150 кг за по 0,60 грн. за 1 кг., на загальну суму 135 грн., з метою подальшого схову та збуту даного металу по більш високій ціні.
28 січня 2009 року працівники міліції, у присутності понятих, при огляді двору за місцем проживання підсудного ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, виявили та вилучили 150 кг брухту чорного металу.
Підсудний ОСОБА_1, являючись фізичною особою, не маючи спеціального дозволу (ліцензію) на видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, яке видається Державним комітетом України з геології та використанню надр за узгодженням з Мінекобезопасності, відповідно до ст.ст. 15,16 Кодексу України « Про надра», відповідно спеціалізованим підприємствам, установам, організаціям, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічне і економічні можливості для користування надрами, а також дозволи (ліцензії) на користування надрами у межах конкретних дільниць, маючи умисел на незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, прийшов 26 січня 2009 року на ділянку місцевості, що розташована на відстані 200 м на південь від вул. Совєтська с. Маломиколаївка Антрацитівського району та на відстані 1500 м на захід від автошляху Харцизск –Старобільськ на території Антрацитівського району Луганської області, де за допомогою металевого лому та лопати із саморобної копанки в ґрунті, яку знайшов і оглянув для придатності для видобутку вугільної маси, здійснював добичу вугільної маси шляхом витягання її із надр на поверхню, де відразу складував для подальшого транспортування до місця свого мешкання. Добичу вугільної маси підсудний ОСОБА_1 здійснював в денний час з 26 по 30 січня 2009 року.
30 січня 2009 року о 12 годині 00 хвилин працівники міліції при черговому незаконному видобутку вугільної маси підсудним ОСОБА_1, провели огляд місця видобутку та вилучили металевий лом, лопату, за допомогою яких підсудний ОСОБА_1 добував вугільну масу, та добуту вугільну масу, яка згідно висновку спеціаліста № 12/168 від 06 лютого 2009 року є корисними копалинами загальнодержавного значення - вугільною масою марки «молоде вугілля», якісні показники складають: зольність – 12,4%, вартістю 250 грн. за 1 т, вага якої склала 1000 кг.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у скоєнні злочинів при вищевикладених обставинах визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що він дійсно за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1, здійснював скуповування металобрухту, а саме: 19.01.2009 року та 23.01.2009 року купив у гр.ОСОБА_2 та ОСОБА_3 150 кг металобрухту по 0,60 грн. за 1 кг., на загальну суму 135 грн., для того, щоб сховати його та згодом продати по більш високій ціні. Ліцензії на заняття такої діяльності у нього не має. 28 січня 2009 року працівники міліції у присутності понятих при огляді двору за місцем його проживання виявили та вилучили 150 кг металобрухту.
У період часу з 26 по 30 січня 2009 року він за допомогою металевого лому та лопати добував вугілля із саморобної копанки в ґрунті, що розташована неподалік від вул. Совєтська с. Маломиколаївка Антрацитівського району, при цьому не мав на це ніякого дозволу. За даний час здобув 1000 кг вугілля, яке у нього вилучили працівники міліції 30 січня 2009 року.
Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина підтверджується:
- протоколом огляду місця події від 28.01.2009 року із якого вбачається, що 28 січня 2009 року в період часу з 14-50 до 15-40 години працівники міліції, у присутності понятих, при огляді двору будинку підсудного ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, виявили та вилучили брухт чорного металу, який лежав у дворі на землі з правої сторони від будинку, та ваги типу кантор «Скарлет» з максимальною погрузкою до 20 кг з ціною діління 0,1 кг (а.с. 5 );
- протоколом зважування від 28 січня 2009 року, із якого вбачається, що вага вилученого із двору підсудного ОСОБА_1 металобрухту складає 150 кг (а.с. 8 );
- довідкою Антрацитівської районної державної адміністрації №749687, згідно якої підсудний ОСОБА_1 станом на 30.01.2009 року не зареєстрований як фізична особа-підприємець (а.с. 39) .
- протоколом огляду місця події від 30.01.2009 року, зі змісту якого вбачається, що 30.01.2009 року в період часу з 12 години до 12 години 30 хвилин працівники Антрацитівського РВ УМВС у присутності понятих на ділянці місцевості, що розташована поблизу 1500 м на захід від автошляху Харцизск – Старобільськ на території Антрацитівського району Луганської області виявили саморобну копанку, біля якої на землі лежала гірська маса, металевий лом і лопата, поряд знаходився підсудний ОСОБА_1. При огляді місця події працівниками міліції вилучили металевий лом, лопату і вугільну масу ( а.с. 28 - 29);
- протоколом зважування від 30.01.2009 року, зі змісту якого вбачається, що проведене зважування вугільної маси, яка вилучена з місця події та здобута підсудним ОСОБА_1 у період часу з 26 по 30 січня 2009 року склала 1000 кг (а.с. 32);
- висновком спеціаліста № 12/168 від 06.02.2009 року, згідно якої гірська маса, що представлена на дослідження, є корисними копалинами загальнодержавного значення - вугільною масою марки «молоде вугілля», якісні показники складають: зольність – 12,4%, вартістю 250 грн. за 1 тонну (а.с. 35 );
- довідкою Антрацитівського районного відділу земельних ресурсів, згідно якої по даним земельно-кадастрової документації на території Антрацитівського району земельна дільниця під видобуток корисних копалин підсудному ОСОБА_1 у користування не видавалась (а.с. 36);
Інші докази по справі, які повністю узгоджуються між собою і достовірність яких ніким з учасників процесу не оспорюється, із згоди учасників процесу відповідно до ст.299 КПК України не досліджувалися.
Вислухавши підсудного, оцінивши досліджені судом докази, суд вважає, що дані злочини вчинив підсудний ОСОБА_1 і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 213 КК України, оскільки він вчинив здійснення операцій з брухтом чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством, за ч.1 ст. 240 КК України, оскільки він скоїв незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує суспільну небезпеку скоєних злочинів, особу підсудного, обставини які впливають на його відповідальність .
До обставин, що пом’якшують відповідальність підсудного, суд відносить щире каяття у скоєному.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1, суд у справі не вбачає.
З урахуванням обставин і характеру вчинених злочинів, які згідно зі ст. 12 КК України відносяться до категорії невеликого ступеня тяжкості, особи підсудного, який раніше судимий, позитивно характеризується за місцем проживання, суд вважає за можливе його виправлення без відбування покарання у вигляді позбавлення волі - із звільненням від відбування покарання з випробуванням за правилами ст. 75 КК України, з покладенням на нього обов’язків згідно ст. 76 КК України.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ :
ОСОБА_1 визнати винним за ст.ст. 213 ч.1, 240 ч.1 КК України та призначити йому покарання:
- за ст. 213 ч.1 КК України громадських робіт у розмірі ста годин,
- за ст. 240 ч.1 КК України у вигляді двох років обмеження волі;
відповідно до ст.70 КК України за сукупністю вчинених злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити два роки обмеження волі, а відповідно до ст.75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням строком на два роки, якщо він протягом випробувального строку не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 наступні обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі – лопату та металевий лом, ваги типу кантор «Скарлет», що знаходиться на зберігання у камері схову Антрацитівського РВ УМВС, - знищити.
Речовий доказ у справі - гірську масу вагою 1000 кг (одна тисяча кг), що знаходиться на зберіганні у Іванівському житлово-комунальному управлінні, обернути на користь держави.
Речовий доказ у справі - брухт чорного металу вагою 150 кг ( сто п»ятдесят кг), що знаходиться на зберіганні у ТОВ «Темп ЛТД-А», обернути на користь держави.
Долю речових доказів вирішити після набрання вироком чинності.
Вирок може бути оскаржений учасниками процесу до Луганського апеляційного суду через Антрацитівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Вирок надрукований в нарадчій кімнаті.
Суддя В.В.Холін