Судове рішення #4340609
Справа № 22-10178/2007

Справа № 22-10178/2007         

Головуючий у 1 інстанції Оксюта Т.Г.

Доповідач: Желепа О.В.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м.  Києва в складі:

Головуючого: Желепи О.В.

Суддів: Ратнікової В.М. ,  Столбун В.М.

При секретарі: Денисенко С. С.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Києві    цивільну справу за апеляційною скаргою

ОСОБА_1 на рішення Солом'янського районного суду м.  Києва від 11 вересня 2007 року в справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин ,  зацікавлена

особа : Головне управління юстиції в м.  Києві,  -

Заслухавши доповідь судді Желепи О.В. ,  пояснення осіб,  що з'явились в судове засідання,  перевіривши матеріали справи,  обговоривши доводи апеляційної скарги,  колегія судців, 

ВСТАНОВИЛА:

    В серпні 2007 року заявниця ОСОБА_2 звернулась до суду з заявою про встановлення факту,  що ОСОБА_3,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є її батьком.

Рішенням Солом'янського районного суду м.  Києва від 11 вересня 2007 року заява задоволена.

Встановлено факт родинних відносин,  а саме те,  що ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Не погоджуючись з таким рішенням ОСОБА_1 - дружина померлого ОСОБА_3,  подала до апеляційного суду апеляційну скаргу,  в якій просила рішення скасувати,  та відмовити в задоволенні заяви,  в скарзі посилалась на те,  що вона як спадкоємиця першої черги не була залучена до розгляду даної справи,  чим були порушені її процесуальні права. Крім того зазначала,  що частина майна,  яке залишилось після смерті чоловіка,  є її особистою власністю.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги,  перевіривши законність і обгрунтованість постановленого рішення в цій частині,  колегія суддів приходить до висновку,  що апеляційна скарга підлягає  частковому задоволенню.

Суд першої інстанції задовольнив заяву ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин ,  розглянувши справу в порядку окремого провадження,  залучивши до розгляду справи в якості зацікавленої особи лише Головне управління юстиції м.  Києва.

Колегія суддів не може погодитись з такими висновками районного суду,  оскільки суд зробив їх з порушенням норм процесуального права.

Заява ОСОБА_2 була подана в порядку  ст.  235 ЦПК України,  відповідно до ч. 6 якої встановлено,  що якщо під час розгляду справи окремого провадження виникає спір про право. Який вирішується в порядку -позовного провадження ,  суд залишає заяву без розгляду і роз 'яснює заінтересованим особам,  що вони мають право подати позов на загальних підставах.

Зі змісту поданої заявницею  заяви ,   вбачається  що встановлення факту родинних відносин їй

необхідно було для того щоб вступити в права спадкоємця,  після смерті ОСОБА_3. Оскільки крім заявниці ,  є ще спадкоємці після смерті ОСОБА_3,  а саме його дружина  ОСОБА_1,  яка подала дану апеляційну скаргу,  між ними виник спір щодо поділу спадкового майна,  та розміру спадкової маси,  який має розглядатись в позовному провадженні.

Відповідно до  ст.  310 ЦПК України Апеляційний суд м.  Києва встановивши наявність підстав для залишення заяви без розгляду,  скасовує рішення суду з винесенням такого рішення.

Оскільки заява ОСОБА_2 за обставин наявності спору про право не може бути розглянута в порядку окремого провадження,  колегія суддів,  вважає за необхідне рішення суду першої інстанції скасувати,  залишити її заяву без розгляду,  роз'яснивши останній,  що вона має право звернутись з своїми вимогами до суду в позовному провадженні.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  235,  303,  307,  310,  317,  319 ЦПК України,  колегія суддів, 

УХВАЛИЛА:

 Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково. Рішення Солом'янського районного суду м.  Києва від 11 вересня 2007 року скасувати . Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин ,  зацікавлена особа : Головне управління юстиції в м.  Києві,  - залишити без розгляду.

Ухвала набирає чинності з моменту його проголошення і може бути оскаржено до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація