Судове рішення #43378800



пр. № 2-а/759/309/13

ун. № 759/10315/13-а


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07 серпня 2013 року. Святошинський районний суд м. Києва

у складі головуючого

судді Наборозняка М.І.,

за участю секретаря судового засідання Оленчук І.С.

розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Святошинському районі м.Києва про визнання незаконними дій (бездіяльності) щодо відмови у перерахунку пенсії, зобов*язання здійснити перерахунок пенсії з урахуванняи матеріальної дорпомоги, зобов*язати сплатити різницю у пенсії за минулий час,

встановив:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

Відповідно до ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутись з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Ст. 105 КАС України передбачає, що адміністративний позов подається до суду у формі письмової позовної заяви.

Згідно з вимогами ст. 106 КАС України позовна заява має містити в собі ім*я (найменування) позивача, відповідача, їх поштову адресу, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги. Позовна заява підписується позивачем чи його представником із зазначенням дати її підписання.

Провадження у справі відкрито 15.07.2013 року за позовною заявою, яка не відповідає встановленій ст. 106 КАС України формі.

Так позвач просить про визнання незаконними дій (бездіяльності) щодо відмови у перерахунку пенсії, але не вказує які саме дії чи бездіяльність вчинив відповідач і коли саме.

Просить про зобов*язання здійснити перерахунок пенсії з урахуванням матеріальної дорпомоги, та ще раз вказує про матеріальну допомогу на оздоровлення, але не вказує якої саме матеріальної допомоги, її розмір ким і коли вона виплачена і у зв*язку з чим.

Просить зобов*язати відповідача сплатити різницю у пенсії за минулий час, але не вказує: який саме минулий час, не вказує розмір «різниці у пенсії».

Також не вказує про грошову винагороду, де, коли і від кого він її отримав.

Крім того, йому слід врахувати, що обґрунтування повинно бути не лише щодо позовних вимог, а й щодо вимог про стягнення правової допомоги, про яку він просить стягнути.

В позовній заяві не було зазначено: коли саме позивач звертався до відповідача з вимогою про проведення перерахунку пенсії.           

Викладене суд вважав недоліками позовної заяви, які унеможливлюють провадження у справі адміністративного судочинства. Та надав позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

На виконання вказаної ухвали т представник позивача 01.08.2013 року надав до канцелярії суду позовну заяву, в якій просить суд визнати незаконними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов*язщати відповідача провести такий перрахунок з дати призначення пенсії (13.09.2010 року) з урахуванням допомоги на оздоровлення та грошової винагороди, зазначених у графі «інші виплати» довідки, виданої Окружної державної податкової служби. Також просить стягнути з відповідача на користь позивача різницю недоплаченої пенсії з 13.09.2010 року в розмірі 3326 грон 15 коп.

Позивач (його представник) не виконали приписів ст. 106 КАС України щодо оформлення позовної заяви.

Так, в позовній заяві не вказано період (дату) вчинення «незаконних» дій відповідачем; не вказано якому саме закону вони (дії) суперечать.

Позивачу слід мати на увазі, що позовні вимоги викладаються після слів : «прошу суд», оскільки, враховуючи диспозитивність судового розгляду справи суд у разі задоволення позову викладатиме судове рішення лише за вимогами, що містяться у прохальній частині позовної заяви. Таким же чином виписуватиметься виконавчий лист у разі потреби і відповідних підстав для цього.

В прохальній частині позовної заяви не вказано: на чиє ім.*я видана довідка Окружної податкової служби; яке вона має відношення до позову позивачки;№ не вказано: чи подавалась зазначена довідка, а також заява про перерахунок пенсії позивачем до відповідача.

Позивачу та його представнику , очевидно, слід звернутись за правової консультацією до кваліфікованого юриста (можливо за правової допомогою), оскільки перерахунок пенсії проводиться тоді, коли вона раніше вже була призначена.

Проте, позивач просить здійснити перерахунок з дати призначення пенсії. Тому слід чітко визначитись з позовними вимогами в цій частині.

Позивач (його представник) як видно зі змісту позовної заяви від 01.08.2013 року самостійно вже здійснив вказаний перерахунок та обчислив (перерахував), що недоплачена пенсія становить 33226 грн і таку суму він просить стягнути із відповідача.

Тому йому слід надати обґрунтування вимог щодо доцільності винесення судового рішення в частині перерахунку пенсії, адже він вже її перерахував. Також йому слід чітко вказати конкретно: кому і за яку роботу (чи іншу діяльність) була видана грошова винагорода. Вказати її розмір та розмір (окремо) матеріальних допомог.

Як видно зі змісту позову від 01.08.20013 року він носить майновий характер. Проте судовий збір сплачено лише за вимоги немайнового характеру.

Також слід вказувати період, за який позивач бажає стягнути з відповідача 3326 грн та період перерахунку, а не лише його початкову дату.

Враховуючи, що позивач та його представник тривалий час не можуть належним чином оформити позовну заяву, то слід надати конкретне обґрунтування з посиланням на докази: які саме послуги надавала позивача особа у вигляді правової допомоги; чи були вони якісними, оскільки суд в ухвалах щодо усунення недоліків позовної заяви фактично консультує позивача та його представника з правових питань щодо складання та оформлення позовної заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст. 106 КАС України

ухвалив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Святошинському районі м.Києва про визнання незаконними дій (бездіяльності) щодо відмови у перерахунку пенсії, зобов*язання здійснити перерахунок пенсії з урахуванняи матеріальної допомоги, стягнення різниці у пенсії

залишити без руху, продовживши позивачу строк до 22.08.2013 року включно для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.

Роз*яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали судді в повному обсязі позовна заява може бути залишена без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом 5 днів з наступного після дня оголошення ухвали.

Суддя




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація