Справа № 753/1858/13
Пров. №2/753/2782/13
У Х В А Л А
іменем України
"06" лютого 2013 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Дубас В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій відповідача щодо відмови у зарахуванні на квартирний облік незаконними та про зобов’язання поставити позивача на квартирний облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
Відповідно до ст. 122 ч. 2 п. 1 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Статтею 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) – це публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч. 2 ст. 2 та п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України).
Судом встановлено, що позовні вимоги ОСОБА_1 полягають у зобов’язанні вчинити дії та у захисті прав та свобод у сфері саме публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єкта владних повноважень, яким є Дарницька районна в м. Києві державна адміністрація, як орган виконавчої влади, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Зважаючи на викладене, даний позов не підлягає розгляду в суді в порядку цивільного судочинства, а може бути розглянутий згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України, як адміністративна справа, тому у відкритті провадження у справі необхідно відмовити.
Зважаючи на викладене, керуючись ст. 122 ч. 2 п. 1 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: