Судове рішення #4336320
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ

______________________________________________________________

01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

3 лютого 2009 року                                                                                м. Київ

 

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі

суддів: Фадєєвої Н.М., Васильченко Н.В., Кравченко О.О., Леонтович К.Г., Матолича С.В.

 

розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою відділу освіти Добропільської районної державної адміністрації на постанову господарського суду Донецької області від 29 травня 2007 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2007 року у справі №21/132а за позовом Добропільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Добропільської районної державної адміністрації до відділу освіти Добропільської районної державної адміністрації та суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, третя особа - дочірнє підприємство “Комфорт” відкритого акціонерного товариства “Облпаливо” про скасування рішення, визнання недійсним договору, зобов'язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и л а :

У квітні 2007 року Добропільський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Добропільської районної державної адміністрації звернувся в суд з позовом до відділу освіти Добропільської районної державної адміністрації та суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, третя особа - дочірнє підприємство “Комфорт” відкритого акціонерного товариства “Облпаливо”, в якому просив:

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________

Справа № К-17638/07                                                                                                                                               Доповідач: Леонтович К.Г.

- скасувати рішення тендерного комітету відділу освіти Добропільської районної державної адміністрації щодо визнання переможцем торгів на закупівлю кам'яного вугілля  суб'єктом підприємницької діяльності - фізичної ОСОБА_1;

- визнати недійсним договір купівлі-продажу кам'яного вугілля від 5 березня 2007 року, укладеного під час оскарження дій тендерного комітету між відділом освіти Добропільської районної державної адміністрації і суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1;

- зобов'язати відповідача провести повторну процедуру щодо закупівлі за державні кошти кам'яного вугілля із додержанням вимог Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

Постановою господарського суду Донецької області від 29 травня 2007 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2007 року, позовні вимоги задоволені.

Не погоджуючись з ухваленими по справі рішеннями відділ освіти Добропільської районної державної адміністрації звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення судів першої і апеляційної інстанцій та закрити провадження у справі, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, 12.07.2007 року о 12 год. 00 хв. відбувся тендер щодо закупівлі кам'яного вугілля за бюджетні кошти, оголошений відділом освіти Добропільської районної державної адміністрації, учасниками якого згідно поданих тендерних пропозицій були визначені: суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 та ДП “Комфорт” ВАТ “Облпаливо”.

Після проведення відкритих торгів по розкриттю тендерних пропозицій, тендерним комітетом був складений протокол № 1 від 12.02.2007 року, підписаний членами комітету та учасниками, згідно якого ціна, запропонована ДП “Комфорт” ВАТ “Облпаливо” склала - 378,00 грн. за 1 тону вугілля, а ціна, запропонована СПД ФО - ОСОБА_1 - 389,00 грн. за 1 тону. Загальна вартість тендерної пропозиції у протоколі не зазначена.

Листом № 76 від 16.02.2007 року відділ освіти Добропільської районної державної адміністрації повідомив СПД ФО - ОСОБА_1 про розбіжність між загальною сумою тендерної пропозиції (723750, 00 грн.) і одержаного шляхом помноження ціни за 1 тону вугілля на його кількість (750770. 00 грн.) та запропонував в 3-денний термін повідомити тендерний комітет про згоду на виправлення цієї арифметичної помилки, чи відмовитися від виправлення помилки.

СПД ФО - ОСОБА_1 листом № 1 від 20.02.2007 року погодився на виправлення помилки, вказуючи, що ціна за 1 тону вугілля запропонована ним, повинна складати 375, 00 грн.

Згідно з отриманою згодою, тендерним комітетом було виправлено ціну за 1 одиницю продукції запропонованої СПД ФО - ОСОБА_1 і визнано за результатами тендеру переможцем тендеру СПД ФО - ОСОБА_1, про що листом № 84/1 від 23.02.2007 року було повідомлено іншого учасника - ДП “Комфорт” ВАТ “Облпаливо”, який звернувся зі скаргою на дії замовника до голови тендерного комітету - відділу освіти Добропільської районної державної адміністрації, Тендерної палати України, Антимонопольного комітету України і Добропільського міськрайонного прокурора.

Листом № 100 від 01.03.2007 року голова тендерного комітету відділу освіти Добропільської районної державної адміністрації відмовив в задоволенні скарги ДП “Комфорт” ВАТ “Облпаливо” за відсутністю законних підстав.

Відділом освіти Добропільської районної державної адміністрації 05.03.2007 року було укладено договір з СПД ФО - ОСОБА_1 на поставку 1930 тон кам'яного вугілля по ціні 375, 00 грн. за 1 тону на загальну суму 72375, 00 грн., необхідний об'єм кам'яного вугілля завезено до складів шкіл на березень-квітень 2007 року, фінансування видатків на придбання твердого палива було здійснено за рахунок коштів районного бюджету на підставі заявок розпорядженнями на фінансування від 07.03.2007 р. № 23 та від 04.04.2007 р. №42.

Судами також встановлено, що під час оголошення тендерних пропозицій в присутності обох учасників торгів, СПД ФО - ОСОБА_1 не заявив про наявність арифметичної помилки в проголошеній ціні за 1 тону запропонованого ним кам'яного вугілля.

Крім того, якщо і була допущена ФОП - ОСОБА_1 арифметична помилка в тендерній пропозиції, то вона полягала в визначенні підсумкової ціни, а не ціни за 1 тону.

Відповідно до ч.2 ст. 37 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” надходження скарги від учасника торгів зупиняє процедуру закупівлі на строк, що не може перевищувати 20 робочих днів з дати вимоги Комісії про призупинення процедури закупівлі.

 

ДП “Комфорт” ВАТ “Облпаливо” 28.02.2007 року оскаржило дії замовника голові тендерного комітету, відділу освіти районної державної адміністрації в Донецькій області. Тендерної палати України, Антимонопольного комітету України і Добропільському міжрайонному прокурору.

Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 11.05.2007 року за № 02/162 рш задоволені вимоги ДП “Комфорт” ВАТ “Облпаливо” та відмінені торги по закупівлі кам'яного вугілля.

Разом з тим, процедура закупівлі замовником призупинена не була.

Враховуючи викладене, суди першої і апеляційної інстанцій дійшли до вірного висновку про помилковість визначення переможцем тендеру СПД ФО - ОСОБА_1 і як наслідок - укладення між ним та відділом освіти Добропільської районної державної адміністрації договору купівлі-продажу вугілля від 5 березня 2007 року.

Згідно ч.3 ст.220-1 КАС України суд  касаційної  інстанції  відхиляє  касаційну  скаргу  і залишає рішення без змін,  якщо відсутні підстави  для  скасування судового рішення.

Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З урахуванням викладеного, судами першої і апеляційної інстанцій винесено законні і обґрунтовані рішення, постановлені з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для їх скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст.220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу відділ освіти Добропільської районної державної адміністрації - відхилити.

 

Постанову господарського суду Донецької області від 29 травня 2007 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2007 року - залишити без змін.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація