ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ
______________________________________________________________
01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 лютого 2009 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі
суддів: Фадєєвої Н.М., Васильченко Н.В., Кравченко О.О., Леонтович К.Г., Матолича С.В.
розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровськ на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2007 року у справі №А21/285-06 за позовом управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровськ до товариства з обмеженою відповідальністю “Завод Центр-Метиз” про стягнення суми, -
в с т а н о в и л а :
У жовтні 2006 року управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровськ звернулося в суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Завод Центр-Метиз”, в якому просило стягнути з відповідача 43152,52 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2006 року відмовлено в задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2007 року апеляційна скарга залишена без розгляду з тих підстав, що заявником пропущений процесуальний строк апеляційного оскарження судового рішення.
_________________________________________________________________________________________________________________
Справа № К-14225/07 Доповідач: Леонтович К.Г.
Не погоджуючись з ухвалою апеляційного суду управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровськ звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, посилаючись на порушення судами норм процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, заяву про апеляційне оскарження було подано у встановлений строк – 14.12.2006 р.
Разом з тим, апеляційна скарга подана 15.03.2007 р., тобто з пропуском процесуального строку апеляційного оскарження судового рішення.
Суд апеляційної інстанції вірно зазначив, що велике навантаження юристів скаржника не може бути підставою поновлення строку апеляційного оскарження судового рішення.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про відсутність підстав задоволення зави про поновлення строку апеляційного оскарження постанови господарського суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2006 року.
Згідно ч.3 ст.220-1 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення – без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
З урахуванням викладеного, судом апеляційної інстанції винесено законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст.220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровськ – відхилити.
Ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2007 року – залишити без змін.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Судді: