Справа № 559/3401/13-к
Номер провадження 1-кс/559/257/2013
УХВАЛА
про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.
"28" жовтня 2013 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Слідчий суддя Юзьвяк Б. Г.
при секретарі Свирида М.І.,
за участю прокурора Сабада О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дубенського МВ УМВС України в Рівненській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013190040000993 від 08 жовтня 2013 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України, - про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
Клопотання обгрунтовується наступними доводами. 5 жовтня 2013 року, ОСОБА_2, перебуваючи по вул. 17 вересня в с. Тур’я Дубенського району Рівненської області, керуючись корисливим мотивом, вирішив вчинити крадіжку чужого майна.
Реалізовуючи свій злочинний намір, направлений на таємне викрадення чужого майна, 5 жовтня 2013 року, близько 02 години 00 хвилин, ОСОБА_2, скориставшись відсутністю нагляду за його діями з боку власника та інших осіб, пройшов до території господарства ОСОБА_3, що знаходиться по вул. 17 вересня, 26, в с. Тур’я Дубенського району Рівненської області, де шляхом розбиття шибки віконного скла, проник до приміщення літньої кухні, що розміщена на території вищевказаного господарства, звідки таємно викрав, ліхтарик марки «LEOPARD HEAD», вартістю 25 гривень 00 копійок, один кухонний ніж загальною довжиною 32 сантиметри, вартістю 27 гривень 10 копійок, один кухонний ніж загальною довжиною 20 сантиметри, вартістю 13 гривень 55 копійок, жіночий кожушок із штучного хутра, 48 розміру, вартістю 90 гривень 00 копійок та жіноче пальто, 48 розміру, марки «KRISTI», вартістю 240 гривень 00 копійок, на загальну суму 395 гривень 65 копійок, що належать ОСОБА_3
Внаслідок своїх злочинних дій, ОСОБА_2 спричинив для потерпілої ОСОБА_3 матеріальної шкоди на загальну суму 395 гривень 65 копійок.
Своїми умисними діями ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України. Дії кваліфікуються як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана з проникненням у інше приміщення.
Крім того, 5 жовтня 2013 року, ОСОБА_2, вчинивши кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України, керуючись корисливим мотивом, вирішив повторно вчинити крадіжку чужого майна із приміщення Тур’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня, що розміщена по вул. 17 вересня, 45 а, в с. Тур’я Дубенського району Рівненської області.
Реалізовуючи свій злочинний намір, направлений на таємне викрадення чужого майна, 5 жовтня 2013 року, близько 03 години 00 хвилин, ОСОБА_2, скориставшись відсутністю нагляду за його діями з боку охоронця та інших осіб, пройшов до території Тур’янської ЗОШ І-ІІ ступеня, що знаходиться по вул. 17 вересня, 45 а, в с. Тур’я Дубенського району Рівненської області, де шляхом розбиття шибки віконного скла проник до приміщення Тур’янської ЗОШ, звідки таємно, повторно викрав, DVD програвача марки ORION, моделі DVD – 844, вартістю 245 гривень 00 копійок, дві музичні колонки марки F&D, моделі SPS – 699, вартістю 280 гривень 00 копійок, мультимедійну акустичну систему марки SVEN, моделі MS - 321, вартістю 385 гривень 00 копійок, на загальну суму 910 гривень 00 копійок, що належать Тур’янській загальноосвітній школі І-ІІ ступеня та чоловічий спортивний костюм марки «ADIDAS», вартістю 198 гривень 34 копійки, що належить ОСОБА_4.
Внаслідок своїх злочинних дій, ОСОБА_2, спричинив для Тур’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня матеріальної шкоди на загальну суму 910 гривень 00 копійок та потерпілому ОСОБА_4 матеріальної шкоди на загальну суму 198 гривень 34 копійки.
Своїми умисними діями, ОСОБА_2, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України. Дії кваліфікуються як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана з проникненням у інше приміщення, вчинена повторно.
У вчиненні даних кримінальних правопорушень обґрунтовано підозрюється ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючий, раніше судимий, не одружений, проживаючий у ІНФОРМАЦІЯ_4.
Вина ОСОБА_2 повністю підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами: результатами проведених оглядів місць події, показаннями потерпілих, показаннями свідків, результатом проведеного слідчого експерименту, речовими доказами, висновками експертиз.
Підозрюваний ОСОБА_2 вчинив тяжкі злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від трьох до шести років. ОСОБА_2, є раніше судимим 18 жовтня 2010 року Кременецьким районним судом Тернопільської області, за вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, до покарання у вигляді 2 роки іспитового терміну та 16 травня 2013 року Кременецьким районним судом Тернопільської області, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.296 КК України, до покарання у вигляді 8 500 грн. штрафу. Після вчинення вказаних злочинів, ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, а продовжив свою злочинну діяльність та знову вчинив два корисливі злочини, що вказує про його антисуспільну рецидивну спрямованість на вчинення вказаної категорії злочинів.
Крім того, ОСОБА_2 не працюючий, не має постійного джерела прибутку, що є однією із причин спонуканням його до вчинення нових корисливих злочинів.
ОСОБА_2 не одружений, на утриманні дітей не має, таким чином не підтримує тісних родинних зв’язків, у зв’язку з чим може вільно залишити місце проживання і таким чином ухилитися від органів досудового слідства та перешкодити встановленню істини у справі. По місцю проживання характеризується з посередньої сторони. Проте ОСОБА_2, з метою уникнення покарання може вільно залишити місце проживання і таким чином ухилитися від органів досудового розслідування.
Цим самим слідчий вважає, що є наявність ризиків того, що, у разі безконтрольності за ОСОБА_2, як за жителем іншого району та іншої області, з боку працівників правоохоронних органів, він матиме можливість вільно залишити постійне місце проживання і тим самим вчинити спробу переховуватися від органів досудового розслідування або суду, а шляхом нез’явлення за викликом до слідчого, може перешкоджати кримінальному провадженню, строки якого обмежені.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п. 1 та п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме може переховуватися від органів досудового розслідування кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення виконання підозрюваним (обвинуваченим), покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, слідчий вважає за необхідне обрати ОСОБА_2 запобіжний захід - особисте зобов’язання, поклавши на підозрюваного обов’язок прибувати за кожною вимогою до слідчого, суду, повідомляти слідчого чи суд про зміну свого місця проживання строком на два місяці.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання з наведених у ньому підстав.
Підозрюваний ОСОБА_2 пояснив, що не заперечує проти застосування до нього такого запобіжного заходу як особисте зобов'язання як не заперечує своєї причетності до вчинення злочинів в яких його підозрюють.
Вислухавши пояснення прокурора та підозрюваного, ознайомившись з матеріалами клопотання, приходжу до висновку, що воно є обгрунтованим, та підлягає до задоволення.
За змістом ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1)наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2)наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3)недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
В даному випадку на думку суду прокурором доведено обставини передбачені пунктами 1, 2 та 3 частини першої ст.194 КПК України.
Підозра щодо вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_2 є обгрунтованою, що доведено оглядом місць події, показаннями потерпілих, свідків, резутатами проведення слідчого експерименту, речовими доказами по справі.
Існують ризики щодо ухилення підозрюваного, який проживає в іншому районі іншої області від явки до слідчого. Правопорушення, що у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_2 відноситься до категорії тяжких. Також суд враховує, що підозрюваний не має засобів до існування, не має сім'ї.
Запобіжний захід що пропонує обрати йому слідчий відноситься до самих м'яких але зможе запезпечити виконання підозрюваним його процесуальних обов'язків.
Керуючись ст.ст.131, 132, 176-179, 194, 309 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Дубенського МВ УМВС України в Рівненській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013190040000993 від 08 жовтня 2013 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України, - про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_2, задоволити.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючий, раніше судимий, не одружений, проживаючий у ІНФОРМАЦІЯ_4, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_2 такі обов’язки:
а) прибувати за кожною вимогою до слідчого, суду;
б) повідомляти слідчого чи суд про зміну свого місця проживання.
Обов'язки зазначені вище покладаються на підозрювану строком на два місяці, починаючи з 28 жовтня 2013 року і можуть бути продовженні за клопотанням прокурора в порядку ст.199 КПК України.
Копію ухвали вручити підозрюваній для відому та ознайомлення з покладеними на неї обов'язками.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: