Судове рішення #4321267


Справа № 2-719/2008 р.


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 листопада 2008 року Ананьївський районний суд Одеської області

у складі: головуючого судді - Скуртова М.І.

при секретарі - Калін О.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовом ОСОБА_1 до Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області про визнання права приватної власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами,


УСТАНОВИВ:


Позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 який проживав АДРЕСА_1 Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок, що розташований за вищенаведеною адресою. Заповіту, за життя, померлий не складав.

ОСОБА_1 як спадкоємець за законом, звернулася до Ананьївської районної державної нотаріальної контори з приводу оформлення спадщини, однак їй було відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно та рекомендовано звернутись до суду з позовом про визнання права власності на вказаний житловий будинок (а.с.12).

Позивачка пояснила, що свідоцтво про право власності на цей будинок дійсно не видавалося, даний будинок вона разом з чоловіком придбали у 1979 році, а на той час та до 1991 року його реєстрація, здача до експлуатації та отримання правовстановлюючих документів у сільській місцевості не були обов’язковими. Таким чином, за життя, чоловік володів та користувалася належним йому будинком без відповідного оформлення права власності.

В судове засідання позивач не з”явилась, однак надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, однак сільська рада надала заяву, згідно якої просить справу розглянути у відсутність представника та не заперечує проти позовних вимог.

Суд, взявши до уваги заяву позивача, відповідача та вивчивши документи справи приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до копії паспорту, позивач – ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженка та мешканка АДРЕСА_2 (а.с.5).

Встановлено, що 26 липня 1958 року Ананьївською Другою сільською радою Ананьївського району Одеської області було зареєстровано шлюб громадян ОСОБА_2 та ОСОБА_3 актовий запис №16, про що свідчить копія свідоцтва про одруження (а.с.6) .

З копії свідоцтва про смерть (а.с.7) встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно рішення сесії Ананьївської Першої сільської ради від 09 квітня 1997 року №73 ОСОБА_2 безоплатно передано у приватну власність присадибну ділянку в с. Ананьєві Четверта дільниця Ананьївського району Одеської області (а.с.8).

Відповідно до виписки з рішення сесії Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області №04 від 01.02.2002 року житловому будинку, що належить ОСОБА_2 присвоєно АДРЕСА_1

Встановлено також, що згідно довідки-характеристики Ананьївського районного БТІ на даний час загальна вартість житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташований АДРЕСА_1 складає 44530,00 гривень (а.с.11).

До складу сім”ї ОСОБА_2, згідно виписки з погосподарської книги Ананьївської Першої сільської ради №1 за 1993-1995 роки, входила його дружина — ОСОБА_1 яка на даний час проживає одна, про що свідчить довідка (а.с.15,16).

Так, згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Так, згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання за ОСОБА_3 права власності на житловий будинок, що залишився після смерті її чоловіка, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 328,331,1218,1261 ЦК України, ст.ст. 10,11,60,174,209,212-215 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженкою та мешканкою АДРЕСА_2, право приватної власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, загальною вартістю 44530,00 гривень, що знаходиться АДРЕСА_1 який залишився після смерті її чоловіка — ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.


Суддя: М. І. Скуртов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація