№22-1706/08
Головуючий у інстанції Васильєва Т.М. Доповідач Кухарська Т. Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року січня 28 дня Судова колегія суддів судової палати в цивільних
справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого Кухарської Т. Г.
Суддів Лапчевської О.Ф., Жайворонок Т.Є.
При секретарі Погас О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення
Шевченківського районного суду м. Києва від 30 жовтня 2007 року за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_1,
Шевченківського РУ ГУ МВС України про усунення перешкод в користуванні
житловим приміщенням, виселення, зобов'язання зняти з реєстрації за
зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням.
Заслухавши доповідь судді Кухарської Т.Г, пояснення сторін, представника відповідачки, обговоривши доводи апеляційної скарги, суд, -
ВСТАНОВИВ:
03 травня 2007 року ОСОБА_2 звернувся з позовом до ОСОБА_1, про усунення перешкод в користуванні жилим будинком по пров. Толбухіна в м. Києві, виселення, та зобов'язання зняти з реєстрації.
В обґрунтування позову позивач посилався на те, що згідно договору дарування від 02 лютого 2007 року йому на праві власності належить жилий будинок по пров. Толбухіна, 6, в м. Києві.
Відповідачка в 1997 році вселився в жилий будинок на підставі договору найму, з бувшим власником будинку ОСОБА_3.
Бувшим власником будинку, відповідачка попереджалась про відмову про продовження договору найму, та виселення із будинку.
Відповідачка відмовляється в добровільному порядку виселитись з будинку чим порушує його права як власника жилого будинку.
ОСОБА_1 звернулась з зустрічним позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням в спірному будинку,
2
посилаючись на те, що на момент укладання договору ОСОБА_3 був обмежено дієздатним, тому ОСОБА_2 не є власником будинку, і не має права вимагати її виселення, та чинить їй перешкоди в користуванні будинком.
Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 30 жовтня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені.
Зобов'язано ОСОБА_1 не чинити ОСОБА_2 перешкод в користуванні власністю - жилим будинком АДРЕСА_1.
Виселити ОСОБА_1 із будинку АДРЕСА_1.
Зобов'язати Шевченківське РУ ГУМУС України в м. Києві зняти ОСОБА_1 з реєстрації за адресою АДРЕСА_1.
В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду і постановити нове рішення про відмову в задоволенні позову ОСОБА_2 та задовольнити її позов, посилаючись на те, що суд дав неправильну оцінку доказам і постановив рішення в порушення норм матеріального закону.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно договору дарування житлового будинку від 02 лютого 2007 року ОСОБА_2 отримав в дар від ОСОБА_3 жилий будинок АДРЕСА_1. Договір посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Циганенко Л.В., та зареєстрований в Київському міському БТІ, 22 лютого 2007 року.
Березні 1997 року ОСОБА_1 вселилась у вказаний жилий будинок зі згоди ОСОБА_3 на підставі договору найму жилого приміщення без зазначення терміну з метою догляду за ОСОБА_3, та була зареєстрована в будинку.
Як встановлено судом, колишній власник жилого будинку ОСОБА_3, 24 листопада 2006 року та 27 січня 2007 року письмово попереджав ОСОБА_1 про відмову у продовженні договору найму жилого приміщення в будинку, та виселенні із жилого будинку (а. с. 9-12).
Позивач як власник жилого будинку, відмовив відповідачці в укладанні договору найму жилого приміщення, та наполягає на її виселенні.
Згідно ст. 317 ЦК України - власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Власник, володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд ( ст.. 319 ЦК України).
Враховуючи наведене суд обґрунтовано прийшов до висновку, що права позивача, як власника жилого будинку порушуються, поскільки відповідачка відмовляється звільнити жиле приміщення в належному позивачу жилому будинку, і правильно задовольнив позов позивача.
3
Доводи відповідачки що позивач не є власником жилого будинку і не має права вимоги, щодо її виселення безпідставні, поскільки не підтверджуються доказами.
Право власності позивача на жилий будинок підтверджується договором дарування.
Суд правильно відмовив відповідачці у зустрічному позові, поскільки позивач відмовився від укладання договору найму жилого приміщення з ОСОБА_1 , і права користування жилою площею в будинку, у встановленому законом порядку вона не набула.
Доводи апеляційної скарги, що рішення суду є незаконним і постановлено в порушення норм матеріального закону безпідставні і спростовуються наведеними доказами.
Рішення суду відповідає матеріалам справи і вимогам закону - ст. 4, 48 Закону України «Про власність» ст. 156 ЖК України, ст. ст. 316, 317, 319, 391, 822, 814 ЦК України.
Керуючись ст. ст. 307,308 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 30 жовтня 2007 року залишити без змін.
Ухвала суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвали апеляційного суду.