№22-2426/08
Головуючий у інстанції Чередніченко Н.П. Доповідач Кухарська Т. Г.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року січня 28 року дня Судова колегія суддів судової палати в цивільних
справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого Кухарської Т. Г.
Суддів Лапчевської О.Ф., Жайворонок Т.Є.,
При секретарі Погас О.А.
Та адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення
Голосіївського районного суду м. Києва від 26 листопада 2007 року за
позовом Київського Національного університету імені Тараса Шевченка до
ОСОБА_2 в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього
ОСОБА_3 , третя особа: Служба в справах
неповнолітніх Голосіївської РДА в м. Києві про виселення.
Заслухавши доповідь судді Кухарської Т.Г., пояснення сторін, представника відповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд, -
ВСТАНОВИВ:
22 червня 2007 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка звернувся з позовом до ОСОБА_2 про виселення його з гуртожитку АДРЕСА_1, кімната НОМЕР_1, разом з неповнолітнім сином ОСОБА_3 без надання іншого жилого приміщення.
В обгрунтування позову позивач посилався на те, що відповідачу ОСОБА_2, як науковому співробітнику механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, разом з членами сім'ї з 29.06.1995 року по 01.01.1996 року була надана кімната НОМЕР_2 в гуртожитку АДРЕСА_2.
В 1999 р. на підставі подання декана механіко-математичного факультету та голови профбюро, з метою покращення умов проживання відповідач і членів його сім'ї, були переселені в гуртожиток НОМЕР_3, в кімнату НОМЕР_4.
2
На підстави заяви відповідача, з проханням покращити умови проживання, та переселити до гуртожитку блочного типу, йому було надано кімнату НОМЕР_1 в гуртожитку АДРЕСА_1.
Термін дозволу на проживання в Гуртожитку для відповідача скінчився, 01.01.2006 рику.
В даний час відповідач проживає в гуртожитку з неповнолітнім сином, так як дружина відповідача після розлучення виїхала з гуртожитку.
Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 26 листопада 2007 року позов задоволений.
Постановлено: виселити ОСОБА_2 та його неповнолітнього сина ОСОБА_3 із займаного жилого приміщення кімнати НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_2 просить скасувати рішення суду посилаючись на те, що суд дав неправильну оцінку доказам і в порушення норм матеріального закону безпідставно задовольнив позов.
Він на протязі 13 років працює в Київському національному Університеті, і весь час проживає у гуртожитку, вчасно проводить оплату, і виконує встановлені правила проживання.
Строк дії трудового договору з позивачем закінчується в 2010 році.
Відповідно до ст. 125 ЖК він не може бути виселений з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення.
Він є одинокою особою на вихованні якого знаходиться неповнолітня дитина.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду скасуванню з постановлениям нового рішення з наступних підстав.
Задовольняючи позов позивача суд виходив з того, що відповідач ОСОБА_2 з родиною неправомірно поселився в гуртожиток університету тому підлягає виселенню, без надання іншого жилого приміщення.
Такий висновок суду є переконливим і суперечить нормам матеріального закону,, і матеріалам справи.
Згідно ст. 127 ЖК України - для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також громадян у період роботи або навчання можуть використовуватися гуртожитки.
З гуртожитку без надання іншого жилого приміщення не можуть бути виселені особи які поселились в гуртожитку в зв'язку з роботою і не припинили трудові відносини; одинокі особи з неповнолітніми дітьми, які проживають разом з ними ( ст. ст. 125, 132 ЖК України).
Судом встановлено, що відповідачу ОСОБА_2, як науковому
співробітнику механіко-математичного факультету Київського
національного університету імені Тараса Шевченка, разом з членами його
3
сім'ї, 29 червня 1995 року була надана кімната НОМЕР_2 в гуртожитку АДРЕСА_2.
В подальшому термін проживання відповідача з членами сім'ї в гуртожитку продовжувався і мало місце переселення з одного гуртожитку до іншого. Зокрема, в 1999 році на підставі подання декана механіко-математичного факультету та голови профбюро, з метою покращення умов проживання відповідача ОСОБА_2, він та члени його сім'ї були переселені з кімнати 631 гуртожитку НОМЕР_3 в кімнату НОМЕР_4, а згодом за заявою відповідача ОСОБА_2, він та члени його сім'ї були переселені до гуртожитку блочного типу АДРЕСА_1 кімната НОМЕР_1.
Членами сім'ї відповідача були, дружина і двоє неповнолітніх дітей, син ОСОБА_4, 1994 року народження та ОСОБА_5, 1999 року народження. 20 серпня 2003 року шлюб з дружиною ОСОБА_6 розірваний ( а. с. 70).
Після розлучення, бувша дружина відповідача, разом з меншим сином, виїхала з гуртожитку, а відповідач ОСОБА_2, разом з неповнолітнім сином 1994 року народження залишився проживати в гуртожитку, де і проживає до цього часу.
Відповідач здійснює плату за користування жилою площею в гуртожитку, яка приймається позивачем. Заборгованості по оплаті немає.
Відповідач ОСОБА_2 перебуває в трудових відносинах з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Строк дії трудового договору на посаді наукового співробітник механіко-математичного факультету продовжений по 31 грудня 2010 року.
Вказане підтверджується наказом № 735-31 від 14 грудня 2007 року.
Поскільки відповідач ОСОБА_2 поселився в гуртожиток у зв'язку з трудовими відносинами з позивачем з дозволу адміністрації та профбюро, і продовжує працювати, строк дії трудового договору спливає лише у 2010 році та те, що відповідач ОСОБА_2 є одинокою особою на вихованні та утриманні якого знаходиться неповнолітній син, апеляційний суд приходить до висновку, що підстав передбачених ст. ст. 125, 132 ЖК України для виселення відповідача ОСОБА_2 з неповнолітнім сином з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення не має.
Тому в позові пдзивачу належить відмовити.
Керуючись ст. ст. 127, 132, 125, ЖК України. Примірним положенням про гуртожитки, затвердженого Постановою РМ УРСР № 208 від 03.06.1986 р., ст. 307, 309,316 ЦПК України, апеляційний суд, -
4
ВИРІШИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 26 листопада 2007 року - скасувати.
В позові Київському національному університеті імені Тараса Шевченка до ОСОБА_2 в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього ОСОБА_3, 3-тя особа: Служба в справах неповнолітніх Голосіївської РДА в м. Києві про виселення без надання іншого жилого приміщення - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішення Апеляційного суду.