РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ справа №2о-2/09
21.01.2009року Кам’янобрідський районний суд м. Луганська, у складі:
головуючого: Котлярової І.Ю.
при секретарі: Васюхіній І.В.
за участю представника заявниці: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – Перша Луганська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім’єю, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1звернулась до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю з ОСОБА_3. В обґрунтування своїх вимог вказала, що вона проживала з ОСОБА_3 однією сім’єю після розірвання шлюбу з 1985 року. 02.02.1980 року між заявницею та ОСОБА_3 було зареєстровано шлюб, а 17.06.1985 року рішенням народного суду Кам’янобрідського районну м. Ворошиловград шлюб було розірвано, однак після розірвання шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_3 сімейні відносини не припинили. 1987 року заявниця прописала ОСОБА_3 до себе в квартиру розташовану за адресою:АДРЕСА_1.1996 року вказана квартира була приватизована ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер. Заявниця усі витрати пов’язані з похованням ОСОБА_3 взяла на себе. Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді 1/3 частини квартири розташованої за адресою:АДРЕСА_1. Заявниця звернулася до Першої державної нотаріальної контори м. Луганська з заявою про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва їй було відмовлено. У зв’язку із чим, заявниця була змушена звернутися до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю з ОСОБА_3, з метою отримання у подальшому свідоцтва про право на спадщину за законом.
В судовому засіданні заявниця повністю підтримала заявлені вимоги, просила заяву задовольнити.
Представник заявниці підтримала заявлені вимоги у повному обсязі.
Представник Першої Луганської державної нотаріальної контори у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву в якій просив розглянути справу за його відсутністю, з вимогами згодні.
Вислухавши пояснення заявниці, представника заявниці вивчивши матеріали справи, суд заявлені вимоги вважає такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 02.02.1980 року між заявницею та ОСОБА_3 було зареєстровано шлюб, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.6), а 17.06.1985 року рішенням народного суду Кам’янобрідського районну м. Ворошиловград шлюб було розірвано (а.с.24), що також підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.7), однак після розірвання шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_3 сімейні відносини не припинили. В 1987 році заявниця прописала ОСОБА_3 до себе в квартиру за адресою:АДРЕСА_1, що підвереджується копією домової книги та записом про реєстрацію в копії паспорта ОСОБА_3 (а.с.19-21,13).В 1996 році квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_1 було приватизовано - ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3, відповідно до копії свідоцтва про право власності на житло від 23.12.1996 року (а.с.8), що також підтверджується копією технічного паспорту на квартиру (а.с.14-15).
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.5). Заявниця усі витрати пов’язані з похованням ОСОБА_3 взяла на себе, про що свідчить копія рахунку-замовлення (а.с.26).
Факт проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_3 однією сім’єю підтверджується копією довідки наданої ДЕУ-3, в якій вказано, що померлий ОСОБА_3 постійно проживав за адресою: АДРЕСА_1 з 1986 року по день смерті з дружиною - ОСОБА_1 (а.с.18).
Крім того факт проживання однією сім’єю заявниці та ОСОБА_3 підтверджується поясненнями свідка ОСОБА_4.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, доводи заявниці такими, що знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та її заява підлягає задоволенню.
Встановлення факту проживання однією сім’єю з ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 року необхідно заявниці для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом.
Враховуючи вищевикладене, керуючись, ст.ст.3, 234, 256, 257 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_1задовольнити.
Встановити факт проживання однією сім’єю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, з 1985 року до часу його смерті – ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя І.Ю. Котлярова