Справа № 757/950/15-ц
У Х В А Л А
18 лютого 2015 року суддя Подільського районного суду м.Києва Васильченко О. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, судді Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Євграфової Є.П., судді Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Попович О.В., Вищого адміністративного суду України, судді Вищого адміністративного суду України Черненко Ю.К., судді Печерського районного суду м. Києва Кирилюк І.В., держави України в особі Кабінету Міністрів України, треті особи: Президент України Порошенко Петро Олексійович, Генеральний прокурор України Ярема Віталій Анатолійович про відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулися до Подільського районного суду м. Києва з позовом до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, судді Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Євграфової Є.П., судді Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Попович О.В., Вищого адміністративного суду України, судді Вищого адміністративного суду України Черненко Ю.К., судді Печерського районного суду м. Києва Кирилюк І.В., держави України в особі Кабінету Міністрів України про відшкодування моральної шкоди.
Вважаю, що позовна заява ОСОБА_1,ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 підлягає залишенню без руху, на підставі ч. 1 ст. 121 ЦПК України, оскільки подана без додержання вимог ст. 119 ЦПК України з виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Однак до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Крім того, відповідно до вимог ст. 120 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Матеріали справи не містять копій всіх документів, що додаються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
У п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» (із змінами і доповненнями) зазначено, що відповідно до ст. 137 ЦПК (1963 р.) у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується. При недотриманні позивачем зазначених вимог настають наслідки, передбачені ст. 139 ЦПК(1963 р.).
Кожен із позивачів чітко не виклав зміст позовних вимог, а саме: не зазначив які позовні вимоги кожним з них пред'являється до кожного з відповідачів та не виклав конкретних обставин, якими обґрунтовує свої вимоги; не зазначив в чому полягає моральна шкода, спричинена кожним з відповідачів; особу, з якої просить стягнути гроші; не зазначив з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується; не зазначив докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; не зазначив ціну позову.
Оскільки, без зазначення наведених вище обставин вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 119 цього Кодексу, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно ч. 5 ст. 121 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 119, 120, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, судді Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Євграфової Є.П., судді Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Попович О.В., Вищого адміністративного суду України, судді Вищого адміністративного суду України Черненко Ю.К., судді Печерського районного суду м. Києва Кирилюк І.В., держави України в особі Кабінету Міністрів України, треті особи: Президент України Порошенко Петро Олексійович, Генеральний прокурор України Ярема Віталій Анатолійович про відшкодування моральної шкоди, залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків вказаних в ухвалі, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
В разі якщо позивачі у вказаний строк не усунуть вказані недоліки, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.
СуддяО. В. Васильченко