ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" січня 2007 р. | Справа № 9/383-5008 |
16-00 год.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Кропивної Л.В.
при секретарі судового засідання Кулагіній Т. В.
Розглянув справу
за позовом Прокурора Кременецького району м.Кременець,Тернопільська область,47000 в особі Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі вул. Миру, 2, м.Кременець,Тернопільська область,47003
до Кременецького районного комбінату по наданню комунальних послуг населенню "Райсількомунгосп" вул. Лосятинська, 23, м.Почаїв, Кременецький район, Тернопільська область,47025
За участю представників сторін:
позивача: Олексійчук І.Й., довіреність № 17/01 від 05.01.2007 р..
відповідача: Штогун М.В., рішення сесії
прокурора : Шимків А.Р., посвідчення № 47.
Суть справи : Прокурор Кременецького району звернувся 11.12.2006 р. ( вх. 5739 (н) до господарського суду Тернопільської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі Тернопільської області з позовом до відповідача - Кременецького районного комбінату по наданню комунальних послуг сільському населенню “Райсількомунгосп”, м. Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області про стягнення 8 847,70 грн., з яких 3 548,26 грн. недоїмки по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, 1 482,45 пені та 3 816,99 грн. фінансових санкцій .
На підтвердження своїх доводів, позивач посилається на акт перевірки своєчасності, достовірності, повноти нараховування та своєчасності сплати страхових внесків на загалнообов’язкове державне пенсійне страхування від 22.11.2006 р., картку особового рахунку страхувальника-юридичної особи, яка має найманих працівників, стосовно розрахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, інші матеріали.
Ухвалою від 22.12.2006 р. порушено провадження в адміністративній справі та призначено попереднє судове засідання о 15:30 год. 25 січня 2007 р.
В попередньому судовому засіданні 25.01.2007 р. прокурор та представник позивача підтримали адміністративний позов в повному обсязі.
Представник відповідача визнав адімінстративний позов на суму 8 847,70 грн.
Суд розглядає спір відповідно до п. 5,6 Розділу УІІ Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України за правилами вказаного Кодексу , враховуючи наступне.
Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 N 121/2001 ( 121/2001 ), Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах ( v0696359-02 ), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 N 8-2 ( v259p299-02 ) (далі - Положення про управління Пенсійного фонду), управління у районах, містах і районах у містах (далі - Управління) є органами Пенсійного фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Пенсійного фонду.
Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду ( v0696359-02 ) Управління відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Пенсійного фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
З наведеного випливає, що Управління у прийнятті рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкти владних повноважень.
Згідно з підпунктом 7 пункту 2.3 Положення про управління Пенсійного фонду ( v0696359-02 ) Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
За змістом статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( v0207569-03 ) саме територіальним органам Пенсійного фонду надано право приймати рішення про сплату простроченої заборгованості із сплати страхових внесків.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи прокурора, представників позивача та відповідача, суд встановив:
Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р. (із послідуючими змінами та доповненнями) передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, зобов’язані сплачувати збір (страхові внески) на обов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі визначеному Законом.
Порядок обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України визначається Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1
Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Страхувальниками є - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: підприємства установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування –фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб або на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ним органи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізичні особи, які використовують працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників.
У відповідності до вимог Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, відповідач є платником збору на державне пенсійне страхування, і зобов’язаний сплачувати цей збір на рахунок Пенсійного Фонду у строки та розмірах встановлених чинним законодавством.
Згідно частини 2 статті 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається з акту перевірки своєчасності, достовірності, повноти нараховування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 22 .11.2006 р., борг відповідача зі страхових внесків становить 3 548,26 грн., пеня складає 1 482,45 грн., а фінансова санкція –3 816,99 грн.
Згідно п.п. 1,2,3 ч. 3 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату; вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом; протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Як стверджує позивач, та не заперечує відповідач, станом на 20.11.2006 року загальний розмір заборгованості відповідача перед пенсійним фондом становить 8 847,70 грн., з яких 3 548,26 грн. недоїмки, 3 816,99 грн. штрафних санкцій та 1 482,45 грн. пені.
Заборгованість Кременецького районного комбінату по наданню послуг сільському населенню “Райсількомунгосп” в сумі 8 847,70 грн. підтверджена матеріалами справи, а саме : актом перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 22 листопада 2006 р., карткою особового рахунку страхувальника-юридичної особи стосовно розрахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування протягом періоду з 01.01.2004 р. по 20.11.2006 р., іншими матеріалами.
Оскільки, відповідач визнав суму боргу, а на час розгляду справи в суді не надав належних доказів добровільної її сплати, суд визнає позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 3 548,26 грн. недоїмки, 3 816,99 грн. штрафних санкцій та 1 482,45 грн. пені, правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
В силу положень ч 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За згодою представника позивача відповідно до ч. 4 ст. 167 КАС України у судовому засіданні 25.01.2007 р. оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення господарського суду України, та про те, що повний її текст буде виготовлено та оголошено 31.01.2007 р. о 09-20 год.
З огляду на наведене, керуючись ст. ст. 17, 69, 76, 77, 79,86, 94, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Кременецького районного комбінату по наданню комунальних послуг сільському населенню “Райсількомунгосп”, (вул. Лосятинська, 23, м. Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області, р/р 26004320189 ВАТ “Ощадбанк”, МФО 398262, ід код 00903541) 3 548,26 грн. недоїмки, 3 816,99 грн. штрафних санкцій та 1 482,45 грн. пені в користь Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі, Тернопільської області, вул. Миру, 2, м. Кременець, Тернопільська область, р/р 2560335103234 у Кременецькому відділенні “Ощадбанку”, МФО 398262, ідентифікаційний код № 21156309)
На постанову суду сторони мають право подати через місцевий суд заяву про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви - апеляційну скаргу.
Суддя Л.В. Кропивна