Судове рішення #4296432

Справа №2а-283/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

9 квітня 2008 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Науменка М. А. при секретарі Момот Л..С,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Фастівської міської ради про визнання дій незаконними та стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з вищевказаним позовом посилаючись на те ,  що вона є евакуйованою в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС.  Згідно законодавства позивачка має право на щорічну грошову допомогу на оздоровлення в розмірі 3 мінімальних заробітних плат,  розмір якої визначається на час виплат. Оскільки відповідачем виплачена допомога починаючи з 2001 року по 2007 рік в значно нижчому розмірі,  позивачка просить суд визнати відмову відповідача щодо перерахунку вказаної грошової допомоги неправомірною і стягнути з відповідача недоплачену суму грошової допомоги на оздоровлення за 2001-2007 роки в розмірі 5358 грн.

Відповідач в суді позов не визнав і пояснив суду,  що позивач пропустив строки звернення до суду,  який становить 1 рік. Крім того,  управління праці та соціального захисту населення правомірно визначило розмір допомоги на оздоровлення позивачу,  оскільки керувалось положенням Постанови KM № 836 від 26.07.1996року.

Суд,  вислухавши пояснення сторін,  вивчивши письмові матеріали справи вважає,  що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено,  що позивачка ОСОБА_1 .є евакуйованою в наслідок аварії на ЧАЕС ,  що підтверджується посвідченням .

Відповідно до  ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена щорічна допомога на оздоровлення евакуйованим із зони відчуження - 3 мінімальних заробітних плат,  які виплачуються органами управління праці та соціального захисту населення в кінці року за місцем проживання.

Відповідачем виплата щорічної грошової допомоги на оздоровлення позивачці проведена наступним чином: за 2000-2004 роки - по 15 грн. 70 коп.; за 2005-2007 роки по 75 грн. Ці обставини підтверджуються довідкою управління праці та соціального захисту і не оспорюються відповідачем.

Зазначена допомога на оздоровлення виплачена в тих розмірах,  які встановлені постановою KM України від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 2000 по 2005 рік та постановою KM України від 12.07.05 року за № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 2005 року.

Згідно  ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав,  свобод та інтересів особи встановлюється річний строк,  який обчислюється з дня ,  коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав. Пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні позову за умови,  якщо на цьому наполягає одна із сторін,  на що вказано в  ст.  100 КАС України.

2

Представник відповідача наполягає на відмові в позові за пропуском строку звернення до суду.

Проаналізувавши надані докази по справі,  суд приходить до висновку,  що позивачка дійсно пропустила встановлений законом строк для звернення до суду з вказаним адміністративним позовом . Підстав для визнання причини пропуску цього строку поважною суд не знаходить і вважає за необхідне частково відмовити позивачці в задоволенні позову в вз»язку з пропуском строку звернення до суду щодо стягнення недотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення за 2001 -2006 роки.

Щодо стягнення щорічної допомоги на оздоровлення за 2007 рік,  суд приходить до

висновку,  що з урахуванням вимог  ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист

громадян ,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» управління праці та

соціального захисту населення Фастівської міської ради в Київській області повинно

виплачувати       евакуйованим в наслідок     аварії на       ЧАЕС щорічну допомогу на

оздоровлення виходячи із суми мінімальної заробітної плати на момент її виплати.

При цьому суд вважає,  що

Постанова Кабінету Міністрів «Про компенсаційні виплати особам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є підзаконним нормативно правовим актом,  а у разі виникнення колізії між її нормами та нормами Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосуванню підлягають положення останнього.

В судовому засіданні встановлено,  що в 2007 році позивачці була виплачена допомога на оздоровлення в розмірі 75 грн,  а необхідно було виплатити 1350грн.,  мінімальна зарплата на час виплати складала 450 грн. х 3. Недоплачений розмір допомоги на оздоровлення,  який підлягає стягненню з відповідача на користь позивачки,  становить 1275 грн. Тому в цій частині позов необхідно задовільнити. При розрахунку суми разової щорічної допомоги необхідно керуватись положеннями Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  а не положеннями Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік",  положення якого обмежували соціальні виплати чорнобильцям,  і рішенням конституційного суду від 09.07.07 року №6 рп/2007 визнані неконституційними.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  11, 17, 71, 99-100 КАС України,   ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати незаконними дії управління праці та соціального захисту населення щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати недотриманих сум щорічної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Фастівської міської ради зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 1275 грн. недоплаченої одноразової грошової допомоги за 2007 рік.

Постанова може бути оскаржена до Київського обласного апеляційного адміністративного суду через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі: протягом 10 днів з дня її проголошення - заяви про її апеляційне оскарження та протягом наступних 20 днів - апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація