Справа №22-257/2009 р. Головуючий у 1-й інстанції: Кравцов С. О.
Суддя-доповідач: Шлыцик Л.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2009 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Пільщик Л.В.
Суддів: Краснокутської О.М.
Сапун О.А.
При секретарі: Петровій О.Б.
розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
ОСОБА_1 на рішення Веселівського районного суду Запорізької області від 13 листопада 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2007 року ОСОБА_13вернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про витребування майна з чужого незаконного володіння.
В позові зазначав, що в 1970 (в ході розгляду справи уточнив, що в 1990 році) він знайшов частини плуга 3-х корпусного і лебідку ручну. Після ремонту ці предмети були передані батьку ОСОБА_3 та використовувалися за призначенням. . Батько давав для користування плуг і лебідку мешканцям села та ОСОБА_2 , майно знаходилося у відповідача. ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 помер . У наступному відповідач користувався майном з дозволу матері ОСОБА_4 та його брата.
Вважаючи себе власником майна, посилаючись на відмову відповідача повернути майно , позивач просив суд витребувати плуг та лебідку у відповідача, а у разі їх відсутності стягнути вартість майна.
Рішенням Веселівського районного суду Запорізької області від 13 листопада 2008 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, безпідставну відмову у позові , просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення ОСОБА_1 , доводи адвоката, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції і обставини справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відмовляючи у позові про витребування майна , суд першої інстанції визнав , що відсутні правові підстави для задоволення позову ОСОБА_1 не довів обґрунтованість заявлених вимог до ОСОБА_2
Висновки суду ґрунтуються на доказах, досліджених у судовому засіданні , відповідають фактичним обставинам справи. Фактична сторона справи встановлена з додержанням норм процесуального права.
Доводи апеляційної скарги про неповноту з'ясування обставин справи є неприйнятними. Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб , поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
У відповідності до ч.3 ст. 10, ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків , встановленим цим Кодексом. Доказуванню підлягають обставини , які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін виник спір
У відповідності до ст. 3 ЦПК України захисту підлягають порушені права.
Юридична заінтересованість позивача у цивільному процесі зобов'язує його довести як наявність спірних матеріальних правовідносин, так і ту обставину, що даний відповідач має відповідати за заявленими вимогами.
Визначити підстави позову є виключним правом позивача. ОСОБА_1 пред'явив вимоги про витребування майна на підставі ст. 400 ЦК України.
Доводи позивача, на які він посилався в обґрунтування позову не підтверджені доказами, які він зобов'язаний був надати в силу ст. ст. 10, 11, 60 ЦПК України
Встановлено, що плуг знаходиться у володінні ОСОБА_2 . Наявність у нього лебідки він заперечує і наявність її у відповідача не доведено. У відповідності до ч.3 ст. 397 ЦК України фактичне володіння майном вважається правомірним, якщо інше не випливає із закону або не встановлено рішенням суду.
Суд обґрунтовано виходив з того, що ОСОБА_1 не довів набуття ним прав на спірне майно відповідно Цивільного кодексу , неправомірність володіння відповідачем майном, яке б належало позивачу. Щодо цих обставин суд навів у рішенні мотиви у відповідності до вимог ст. ст. 213, 214 ЦПК України. Посилання в апеляційній скарзі на не проведення експертизи щодо визначенні вартості майна не ставлять під сумнів правильність вирішення справи, оскільки суд встановив всі обставини , від яких залежало правильність вирішення спору і вартість майна не впливає на це.
Апеляційна скарга не містить доводів , які б свідчили про порушення норм матеріального і процесуального права , які призвели чи могли призвести до неправильного вирішення справи. За змістом скарги ОСОБА_1 оспорює фактичні обставини справи , які були предметом перевірки і оцінки суду першої інстанції.
У відповідності до ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає , що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 307, 308 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Веселінського районного суду Запорізької області від 13 листопада 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду України протягом двох місяців.